*** מימון לצורך רכישת נכס בחו״ל (ארה״ב בפרט) ***
 לאחרונה יוצא לי לקרוא הרבה שאל...
Nir Sheinbein - Mentormind - מנטורמיינד - ניר שיינביין באנר

*** מימון לצורך רכישת נכס בחו״ל (ארה״ב בפרט) ***

לאחרונה יוצא לי לקרוא הרבה שאלות ותגובות, בפורומים שונים, על הדרכים ללקיחת הלוואה לצורך רכישת נכס מעבר לים. ליתר דיוק, השאלה הרווחת היא- האם ניתן לקחת הלוואה מהבנק לצורך רכישת נכס בחו״ל.ֿ

אני אנסה לעשות קצת סדר בדברים.

מתוך הנחה שרוב השואלים הם כאלה בתחילת דרכם, אני לא אתייחס פה לאופציות של לנדרים או בנקים בחו״ל אלא רק לאפשרויות להבאת כסף מהארץ.

ישנן מספר דרכים עיקריות לגיוס הון מהמוסדות השונים:
1. בנקים – אפשר פשוט לגשת לבנק ולבקש הלוואה. ככה פשוט. כמובן ככל שהפרופיל שלך בבנק וכוח המיקוח שלך טובים יותר ככה ניתן להשיג הלוואות טובות יותר. אפשר לאיים לעזוב את הבנק, אפשר באמת לעשות את זה! בנקים מתים על הרעיון שלקוח חדש מעביר להם משכורת אז ישמחו לתת לכם תנאי הלוואה טובים. אפשר לנצל גם חברות בארגון כזה או אחר שלבנק יש הסדר איתו – עו״ד, הייטק, סטודנטים, הסתדרות המורים ועוד…
הבנק ישאל (אם הוא עושה את עבודתו) לשם מה ההלוואה. כאן אתם תחליטו מה לספר לו ומה לא לספר לו. בסופו של יום הבנק יחליט אם לאשר ובאילו תנאים. תזכרו שלבנקאי יש אינטרס למכור לכם את ההלוואה אז תשאלו אותו מה ניתן להגיד כדי שיתנו לכם את התנאים הטובים ביותר.

2. הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד נכס קיים – אם יש בבעלותך נכס בארץ, יש אפשרות לקחת הלוואה כנגדו עד 50% משוויו. כך למשל נכס ששווה 2 מליון ש״ח, יש לנו הלוואה קיימת (משכנתא) בסך 800 אש״ח, ניתן לקחת עוד 200 אש״ח הלוואה לכל מטרה. גם כאן הבנק ישאל כנראה לאיזה מטרה ההלוואה ובהתאם לכך יחליט מה לאשר לכם. חשוב לציין שהלוואה מסוג זה לרוב תהיה יקרה יותר ממשכנתא אך ניתן לפרוס אותה לאותו זמן (25-30 שנים) ובכך להקטין את ההחזרים החודשיים.

3. הלוואה כנגד קרנות השתלמות/פנסיה/קופות גמל – אם יש לכם את אחד מאלו, ניתן לקבל הלוואה כנגד עד 80% משווי הקרן. גודל ההלוואה והריבית משתנים בהתאם לסוג הקרן, למסלול ולנזילות. לרוב כאן תמצאו את ההלוואות המשתלמות ביותר! במיוחד כשרובן מאפשרות לשלם את רק את הריבית לאורך התקופה ובסיום את הקרן.

4. הלוואות חברתיות (P2P) – לרוב אלו הלוואות יקרות יותר ופחות יתאימו לנו.

אין מוסד פיננסי שייתן לכם הלוואה לטובת רכישת נכס בחו״ל (אני לפחות לא מכיר). זה עניין סמנטי אך חשוב! המוסדות יתנו לכם הלוואה רגילה ואתם תחליטו להשקיע את הכסף הזה הנכס בחו״ל. הבנק לא לוקח את הנכס בחו״ל כבטחון ולכן אם לא יהיה לכם איך להחזיר, הוא ילך על הנכסים שלכם בארץ! זוהי הבחנה חשובה וצריך להיות זהירים עם הטרמינולוגיה.

בכל מקרה, לפני שנכנסים לבנק לבקש הלוואה, תוודאו שיש לכם איך להחזיר אותה וגם שעצם לקיחת ההלוואה לא תגרום לכם לישון פחות טוב בלילה.

לסיום רק אציין שאני לא יועץ, לא סוכן, לא בנקאי ולא כל תואר רלוונטי אחר. כל מה שכתבתי הוא מהידע האישי ומהנסיון שלי עם כל אחת מהאפשרויות שרשמתי (חוץ מהאחרונה).

זמין לשאלות

בהצלחה!קישור לפוסט המקורי בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

Tags:

9
הגב

Please Login to comment
9 שרשור תגובות
0 מענה לשרשור
0 עוקבים
 
התגובה שאהבו הכי הרבה
שרשור התגובות האהוב ביותר
8 כותבי התגובות
מלכה זאביIdo NeumanAvi CohenShir Ben-AtiaShlomi Raznabi כותבי תגובות אחרונים
  הרשמו  
החדש ביותר הישן ביותר הכי מדורגות
הודעה על
מלכה זאבי
אורח
מלכה זאבי

עידן שאפו על הבהירות ההבהרות והבאורים לכל הפרטים .

Ido Neuman
אורח
Ido Neuman

דרך האתר של הפורום יש חיבור למימון עבור משקיעים ישראלים בארה”ב…
לפרוטפוליו
פליפ
מולטי
בנייה
וכו

Avi Cohen
אורח
Avi Cohen

היי אנחנו עובדים בפילי. ויש לנו קשר לבנק שנותן הלוואות למשקיעים מהארץ.

Shir Ben-Atia
אורח
Shir Ben-Atia

Yotam Rozenbaum

Ido Neuman
אורח
Ido Neuman

מי שרוצה לשים את הכסף בפוליסה פיננסית בחברת ביטוח בשביל מינוף…
אני יכול לחבר לאשת קשר שלי בהראל…
הבנתי שיש עכשיו הנחה של 0.1% במדרגות הדמי ניהול

Shlomi Raznabi
אורח
Shlomi Raznabi

אחלה פוסט, לגבי סעיף 1… כל מי שאני מכיר מבקש את ההלוואה עבור שיפוץ דירה. יש מטרות עבור הכסף שהבנקים אוהבים יותר לשמוע?

Shai Pniel
אורח
Shai Pniel

אחלה הסבר, פשוט וברור. תודה

Bracha Pushkin
אורח
Bracha Pushkin

תודה, עידן, על המידע החשוב הזה.
האם תוכל לתת סדרי גודל של תנאים (בעיקר ריביות ולו”ז החזר), על פי ניסיונך, בכל אחד המסלולים שציינת?

Yael Efrati
אורח
Yael Efrati

?

The Real Estate Investor Forum, LLC is an educational company and is not acting as a real estate broker. Always seek the services of licensed third party appraisers and inspectors to verify the value and condition of any property you intend to purchase. Never send funds directly to a seller but instead, use the services of professional title and escrow companies.

 

 

Check in with The Real Estate Investor Forum before purchasing property to verify that affiliates and markets have not changed in quality or performance. The Real Estate Investor Forum does not provide legal, tax, accounting, or other professional advice. Nothing on this website email is intended to form a contract or binding legal commitment.

©2020 ForumNadlanUSA.com - All rights reserved

צור קשר

אנחנו לא בסביבה כרגע. אבל אתה יכול לשלוח לנו דוא"ל ואנו נחזור אליך, בהקדם האפשרי.

Sending

כניסה לאתר עם שם משתמש או מדיה חברתית

או    

Forgot your details?

יצירת חשבון

X
X
X