פוסט שני: אז למה בחרתי להשקיע בטקסס בכלל ובדאלס פורת וורת בפרט? אז בראש…

פוסט שני: אז למה בחרתי להשקיע בטקסס בכלל ובדאלס פורת וורת בפרט? אז בראש…

פוסט שני:
אז למה בחרתי להשקיע בטקסס בכלל ובדאלס פורת וורת בפרט?

אז בראש ובראשונה כי אחי הגדול שבעצמו משקיע נדלן גדול בארה”ב סלל לי את הדרך. הוא בנה את האופרציה ואנשי המקצוע בשטח ומתוך מגוון השווקים שהשקיע זה התברר כיציב מבוקש ועולה לאורך זמן. אין לי ספק שזה היה הזרז הגדול ביותר מבחינתי להשקיע בארה”ב אם כי רציתי להשקיע בנדלן ומניח שאם הייתי משקיע בארץ בשלב מסויים הייתי מגלה ונחשף לארה”ב מתישהו. לשמחתי זכיתי לפני כ6 שנים…
אם בוחנים את נתוני המדינה מגלים כי היא מאוד מגוונת תעסוקתית וממדינת נפט לאט לאט הופכת למובילת הייטק ויש אף שמכנים את דאלס כעמק הסיליקון של טקסס. המטרופולין של דאלאס מהווה ריכוז גדול במיוחד של חברות ענק מהפורצון 500. חברות מתחום הביטחון כמו לוקהייד מרטין, בסיס צבא, חברות הייטק כמו טקסס אינסטרומנט ואיי.ט.יאנד.טי, אקסון מוביל ועוד מתחום האנרגיה, מק’אסון מתחום הבריאות, קימברלי קלארק ענקית מוצרי הצריכה בסיסית, אמריקן אירלינס וסאות’ווסט מהתעופה, טויוטה ואף קראתי שגם פייסבוק שוקלים ועוד חברות רבות גדולות מתחומים שונים כמו פיננסיים וסקטורים נוספים כמו גם חברות נוספות שלאט לאט מתיישובות בטקסס ומטות החברה גם כן. תוספו למשוואה את אפל שהולכת להשקיע באוסטין (שאגב כבר כיום מרכז הייטק מוביל אבל לא יצא לי להשקיע בה) ורבות דובר על זה וכן את הכמעט הגעה של אמזון ואתם מקבלים מדינה בכלל ומטרופולין בפרט שלדעתי היא העתיד של ארה”ב.
מבחינת המדינה נהנת מהגירה חיובית רבה מכל ארה”ב אליה מה שממצב את טקסס כקליפורניה הבאה לטעמי ולדעת רבים אחרים.
בטקסס נמצאת העיר ה4 בגולדה בארה”ב והיא יוסטון ואילו המטרופולין ה4 בגודלו וחשיבותו הינו דאלאס-ארלינגטון-פורת וורת.
בטקסס חוקי השכירות הם לטובת בעלי הבתים בניגוד למדינות מסויימות בארה”ב (קליפורניה למשל ועוד אחרות) דבר מאוד חשוב לנו כמשיקיעים. תהליך פינוי דייר לא משלם יחסית פשוט.
אז נכון מחירי הנכסים כבר לא זולים ואם יכולתי לקחת מכונת זמן אז ללא ספק הייתי חוזר לינואר 2013 יחד איתכם וביחד היינו קונים חצי עיר :)))
ב6 שנים הייתה עליית ערך של כ100% אולם עדיין זה יציב וגם גרף אחורה של המדינה יראה כי היא יציבה גם לפני המשבר וזה מה שצריך לחפש. מדינה שעושה כ5% בשנה בשמרנות ולא משתוללת מעלה מטה כמו שקרה לפני ובמהלך המשבר בהרבה מדינות. עלית ערך מנכס צריך להדביק את האינפלציה ועוד קצת וכל היתר בונוס.
נכסים להשקעה באזור טוב הם חדישים משנות האלפיים ומעלה, מחיר לנכס ממוצע באזור טוב בין 180-220א$ והשכירות כ1400-1800$ עדיין יפה עדיין מניב בצורה יפה ומה שטוב בסוגיה זה הגיוון התעסוקתי שמאפשר לדיירים לשלם שכ”ד זה.
ממש לאחרונה הייתה לי דילמה האם עם הכסף שמשכתי מהנכסים לנסות שוק חדש או ללכת על הבטוח והידוע שזה מה שעשיתי.
אין לי ספק שקשר של שנים עם האופרציה שלך בשטח זה משהו שאין לו תחליף.
אשמח לשמוע את דעתכם אני בטוח שהרבה יחלקו עלי מבחינת מחירי הנכסים ויעדיפו את התשואה הגבוהה ומחירי נכסים זולים יותר.


Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

Responses

  1. הי דניאל קראתי את הפוסט הראשון והשני והתפעלתי מהאומץ שלך ללכת נגד הזרם של קנייה בית בישראל ובעצם ללכת עם השכל ולהשקיע בארה”ב. אני גם השקעתי בטקסס ממש קרוב אליך ב Allen קניתי ב 2013 ב 186K וכיום זה שווה לפי זילו 297K ההשכרה התחילה ב $1695 ועלתה ל $1750 עם הזמן. אין ספק שזו ההשקעה הכי משביחה עם השנים וכמו שהמלצתי לאחי וחברתי מהקבוצה פה, טקסס זה הכי ידידותי למשקיעים לדעתי.