בית נייד – Mobile Home

בית נייד - Mobile Home

בית נייד – Mobile Home

 

Mobile Home?
נקווה שהוא לא זז…
מה חשוב לדעת בקניה, מכירה, והולסייל של Manufactured/Mobile Home?

ההנחה היא שתרצו להגיע לקהל יעד רחב ככל האפשר, כולל קונים שזקוקים למשכנתא. מלווים רבים לא מטפלים כלל בבתים כאלה, ולאלו שכן, יש דרישות סף מינימליות:

1. “בית נייד” – “Mobile Home” הוא שם מבלבל. בתחום הנדל”ן, צריך להתייחס לזה כמו בית מיוצר – “Manufactured Home”. הבית אינו ממש נייד. למעשה, אם זה הועבר ממקומו המקורי, הבית כבר לא זכאי לאף משכנתא residential! בנוסף, היה צורך להסיר את הגלגלים ואת וו הגרירה כאשר הבית הותקן.

2. רק בתים בגודל Double-Wide ומעלה זכאים למשכנתא.

3. רק בתים מיוצרים צמודי קרקע נחשבים כנדל”ן. אם הקרקע שכורה או חכורה, הבית נחשבי כ”רכוש אישי” אשר אינו זכאי לכל משכנתא (מימון אפשרי יהיה כמו ל-RV, מכונית, או הלוואה לרכישת סירה)

4. בתים מיוצרים שנבנו לפני 15 ביוני 1976 אינם כשירים! בתאריך זה הוכנסו תקנים חדשים, ונאסר השימוש במגוון חומרים מסוכנים ששימשו בעבר לציפוי (Siding), בידוד ועוד.

5. רק שיפוצים מוגבלים מותרים על בתים מיוצרים.דברים כמו Deck שמחובר פיסית לבית, חור בגג עבור אח חדש, הרחבות, וכו’, סביר להניח שיהפכו את הבית ללא כשיר. אם שיפוץ בוצעמתוכנן, הוא חייב להיות מלווה בתעודת מהנדס חדשה, שהונפקה על ידי מהנדסיועץ מאושר על ידי ה-HUD.

6. לכל בית המיוצר צריך למצוא את תגמגן ה-HUD. פיסת נחושת עם מספר זיהוי אשר נמצאת לרוב ליד הדלת הראשית, בתוך תיבת החשמל, ואו בתוך אחד מארונות המטבח. אם זה לא שם, יתכן שאפשר לקבל תג חלופי על ידי יצירת קשר עם HUD/FHA, אבל זה תהליך שדורש זמן נוסף, ללא בטחון בהצלחה, כיוון שאין בטחון שאי פעם היה תג כזה מתחילה.


קישור לפוסט המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

Related Articles