חפש כתבות

קטגוריות

Recent Posts

דפדפו לכתבות הבאות

תגיות

Latest updates

Groups

Members

צור קשר

צרו קשר - ייעוץ חינם!

טויוטה תקים מפעל סוללות בשווי 1.3 מיליארד דולר ליד גרינסבורו, צפון קרוליינה

טויוטה אומרת שהיא מתכננת להקים מפעל סוללות רכב חשמלי בשווי 1.3 מיליארד דולר ליד גרינסבורו, צפון קרוליינה, שיעסיק לפחות 1,750 עובדים.

RALEIGH, NC (AP) – טויוטה הודיעה ביום שני כי היא מתכננת להקים מפעל סוללות לרכב חשמלי בשווי 1.3 מיליארד דולר ליד גרינסבורו, צפון קרוליינה, שיעסיק לפחות 1,750 עובדים ויסייע לעמוד ביעדים ההולכים וגדלים של ענקית הרכב של מכירת רכב חשמלי בעשור הזה. .

מנהיגי החברה המשותפים המושל רוי קופר ובכירים נבחרים ופיתוח כלכלי אחרים התאספו כדי לחשוף את הפרויקט על מאות דונמים ב-Greensboro-Randolph Megasite בליברטי, כ-70 מייל (113 ק”מ) מערבית לראלי.

בתחילה, טויוטה תקבל או עשויה לקבל הרבה יותר מ-430 מיליון דולר בתמריצים במזומן, הקלות מס ושדרוגי תשתית ממדינת צפון קרולינה ומממשלות מקומיות אם היא תעמוד ביעדי יצירת מקומות עבודה והשקעה, על פי גורמים רשמיים ומסמכים.

יצרנית הרכב היפנית אמרה שהמפעל יתחיל לייצר סוללות ב-2025.

ההכרזה מסמנת הישג אדיר לכלכלת אזור גרינסבורו, שעדיין מחפשת מקומות עבודה חלופיים לאחר שתעשיית הטקסטיל בת הדורות של האזור הצטמקה בשנות ה-90 וה-2000.

מנהיגים מקומיים פעלו במשך כמה שנים כדי להנחית חברה כל כך גדולה באתר. צפון קרוליינה הפסידה לאלבמה על מפעל משותף לייצור רכבים של טויוטה-מאזדה לפני כארבע שנים.

דברים טובים מגיעים למי שמחכה”, אמר קופר במהלך ההכרזה באתר המוצע, ואמר כי ההפקה תעזור לצפון קרוליינה לעמוד ביעד שלה כמובילת אנרגיה נקייה.

המפעל הוא חלק מ-3.4 מיליארד דולר שטויוטה מתכננת להוציא בארה”ב על סוללות רכב במהלך העשור הבא. הוא לא פירט היכן יושקעו 2.1 מיליארד הדולרים הנותרים, אבל חלק מזה כנראה יעבור למפעל סוללות אחר.

טויוטה תקים חברה חדשה שתפעיל את המפעל החדש עם Toyota Tsusho, חברה בת שמייצרת כעת מערך חלקים עבור יצרנית הרכב. החברה גם תסייע לטויוטה להרחיב את שרשרת האספקה ​​שלה בארה”ב, כמו גם להגדיל את הידע שלה בסוללות ליתיום-יון אוטומטיות, אמרה טויוטה.

האתר ליד גרינסבורו קרוב יחסית לרבים ממפעלי הרכבת הרכב הקיימים של טויוטה בארה”ב במיזורי, קנטקי, אינדיאנה, אלבמה וטקסס. החברה טרם הודיעה היכן תבנה רכבים חשמליים לחלוטין למכירה בארה”ב.

“צפון קרולינה מציעה את התנאים הנכונים להשקעה זו, כולל תשתית, מערכת חינוך באיכות גבוהה, גישה לכוח עבודה מגוון ומיומן וסביבה מסבירת פנים לעשיית עסקים”, אמר מנכ”ל טויוטה מוטור צפון אמריקה, טד אוגאווה, בהודעה לעיתונות.

המשרות, שצפויות להיווצר עד 2029, יהיו בשכר ממוצע של יותר מ-62,000 דולר, לפי גורמי פיתוח כלכלי.

החברה יכולה לקבל מאות מיליוני דולרים בתמריצים נוספים אם החברה תסכים לשלב שני של הפרויקט – כזה שבו טויוטה תוציא 3 מיליארד דולר בהשקעה ותיצור יותר מ-3,800 מקומות עבודה בסך הכל.

טויוטה מוטור קורפ מתכננת למכור 2 מיליון כלי רכב חשמליים עם מימן וסוללות אפס פליטת בשנה עד 2030. בארה”ב, החברה מתכננת למכור 1.5 מיליון עד 1.8 מיליון כלי רכב עד 2030 שהם לפחות מחושמלים חלקית.

נכון לעכשיו, טויוטה מציעה בארה”ב רכבי מימן, היברידיות ומערכות הנעה היברידיות נטענות, אך אין כלי רכב המופעלים רק באמצעות סוללות. זה עורר ביקורת מצד קבוצות סביבתיות המאשימות את החברה בגרירת רגליים על הטכנולוגיה. טויוטה טוענת שיהיו לה 15 רכבים חשמליים בסוללות למכירה ברחבי העולם עד 2025.

טויוטה טוענת כי כלי רכב הפועלים לפחות חלקית על חשמל מהוות כעת כרבע ממכירותיה בארה”ב, והיא מתכננת לעלות לכמעט 70% עד 2030.

ההכרזה של יום שני מגיעה כשיצרניות הרכב מרוצות לבנות מפעלי סוללות בצפון אמריקה כדי לספק את מה שצפוי להגדיל באופן אקספוננציאלי את הביקוש לכלי רכב חשמליים, ככל שהעולם מתרחק ממנועי בעירה פנימית.

Stellantis, לשעבר פיאט קרייזלר, אמרה כי תבנה שני מפעלי סוללות בצפון אמריקה. פורד הכריזה על שלושה מפעלים בקנטקי ובטנסי, וג’נרל מוטורס הודיעה כי תבנה ארבעה מפעלי תאי סוללה. רק שניים מהמקומות הללו הוכרזו, באוהיו ובטנסי.

חברת הייעוץ LMC Automotive צופה שהמכירות בארה”ב של כלי רכב חשמליים מלאים חדשים יגיעו השנה לכמעט 400,000, כמעט כפול מהנתונים של השנה שעברה. אבל הם עדיין מהווים רק כ-2.6% מהמכירות. אבל החברה צופה שהמכירות יצמחו ליותר מ-730,000 בשנה הבאה וליותר מ-2 מיליון עד 2025. אפילו ב-2 מיליון, מכירות EV עדיין יהיו רק כ-12% ממכירות הרכב החדש בארה”ב.

מוקדם יותר השנה, הנשיא ג’ו ביידן קיבל התחייבות מתעשיית הרכב לייצר כלי רכב חשמליים עבור עד מחצית ממכירות הרכב החדש בארה”ב עד 2030.

Responses

Responses

בחר או חפש כתבות נוספות

אולי יעניין אתכם גם...

X