רוצים לקנות בית ישן? אלו התיקונים הנפוצים ביותר שכדאי להיזהר מהם

רוכשי בתים רבים מחפשים בתים ישנים בשל הקסם והאופי שלהם. הארכיטקטורה של בית ישן, כמו טיודור, ויקטוריאני או קולוניאלי, מציעה לבעלים תחושת מקוריות שאינה מצויה בדרך כלל בבניינים חדשים או בשכונות ביתיות שכל הבתים דומים.
“יש סיבה שחלק אומרים ‘הם לא עושים אותם כאלה יותר'”, אומרת ויקי בארון, מתווך בקומפאס בניו יורק. “איכות החומרים, העיצוב והתכנון שנכנסו לבתים ישנים רבים יהיו יקרים ביותר בשנת 2023.”
אבל כל רוכש בית המעוניין לרכוש בית ישן צריך לשקול את האפשרות שהוא יצטרך להוציא כסף על תיקונים בשלב מסוים בעתיד.
התרחיש הטוב ביותר? הבעלים הקודמים שיפצו את המערכות העיקריות של הבית ולא תצטרכו לקחת על כתפיכם פרויקטי שיפורים יקרים. במקרה הגרוע ביותר? תצטרכו להוציא כסף גדול כדי לעדכן דברים כמו אינסטלציה ו-HVAC.
אז אילו תיקונים הנפוצים ביותר בקרב בתים ישנים?
בעולם העיצוב והנדל”ן, המונח “בית ישן” מתייחס בדרך כלל לנכסים שנבנו לפני 50 שנה פלוס, אם כי בתים מבוקשים רבים בארה”ב הם בני 100 שנים ומעלה. אם אי פעם חלמת להחזיק בית כזה, הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

יתרונות וחסרונות של בית ישן

מלבד האופי והקסם הברורים שלהם, בתים ישנים נחשקים על ידי קונים מכיוון שהם קיימים בדרך כלל בשכונות מבוססות.
“בתים ישנים נבנו בדרך כלל עם חומרים איכותיים יותר כמו עץ קשה או מסגרות עץ עתיקות, שפחות רגישים לריקבון. בתים ישנים יותר בנויים באמת להחזיק מעמד”, אומר בריאן קליינשמידט, מומחה לשיפורי בתים ומארח “100 Day Dream Home”.
אבל לבתים עם 50 שנות בלאי או יותר יש גם כמה חסרונות.
ג’ף פאלה, נשיא מר הנדימן, הוא הבעלים של בית שנבנה ב-1904 ויודע ממקור ראשון שלבתים היסטוריים יש הרבה תיקונים והוצאות. לדבריו, מורכבות העבודה לרוב אינה ידועה עד שאתה מבין איזה דור של חומרים אתה מעדכן. ועד שלא תוכלו לעשות חקירה מעמיקה מאחורי הקירות ומתחת לרצפות, לא תדעו עם מה אתם עובדים.
“התשתית של הבית, מערכת בקרת האקלים, התעלות והמכשירים עשויים להיות זקוקים לתיקון או, סביר יותר, להחלפה”, אומר גרג פאסולו, מנכ”ל Elevation, ספקית פתרונות אנרגיה למגורים.
אם הבית שלכם ממוקם ברובע היסטורי, סביר להניח שכל שיפורים שתבצעו ייבדקו מקרוב כדי לוודא שאתם שומרים על שלמות אדריכלית. אולי אפילו תצטרכו לאשר את תוכניות השיפוץ שלכם על ידי איגוד בעלי בתים או מועצת המנהלים.
“זה יכול להוסיף עלות וזמן לפרויקט שלכם אבל שווה את זה כדי לשמור על שלמות העיצוב”, אומר פאלה.

תיקונים נפוצים

חלונות חדשים
למען יעילות אנרגטית, פאלה אומר שהחלונות ברוב הבתים הישנים בדרך כלל צריכים להתעדכן מזכוכית חד-צדדית לזכוכית חסכונית יותר באנרגיה.
פאסולו אומר שהחלפת חלונות עולה בממוצע בסביבות 564 דולר לחלון, אך המחיר יכול להשתנות בהתאם לחומר, סוג הזכוכית ועלויות העבודה. הוא אומר שבדרך כלל לוקח בין 40 דקות לשעה להחליף חלון אחד.
החלפת HVAC מלאה
“ייתכן שבבתי וינטג’ אין מערכת מיזוג אוויר לכל הבית”, אומר קליינשמידט. הוא ממליץ לעבוד עם סוחר HVAC מוסמך כדי לדון באפשרויות לעדכון מערכות חימום וקירור.
החלפת יחידת HVAC מלאה יכולה לעלות, בממוצע, בסביבות 7,000 $. זה תלוי בעלות העבודה באזור שלך, בגודל יחידת HVAC, והאם אתה צריך לקנות חלקים חדשים.
פאסולו אומר שתיקון מערכת מלא יכול להימשך בין שלושה לחמישה ימים.
עדכון צנרת
בתים ישנים ידועים לשמצה בצנרת מיושנת.
“הצנרת של בית ישן יותר עשויה להיות מורכבת מדורות שונים של צינורות המבוססים על תיקונים שבוצעו במהלך ההיסטוריה של הבית”, אומר פאלה.
כדי לעדכן באמת את צנרת הבית שלך ולוודא שלא תסבול מתקלות אינסטלציה בעתיד, הבעלים צריכים לצפות לשלם בין $1,500 ל-$15,000 (או יותר) בהתאם להיקף הפרויקט ועלות העבודה.
החלפת מכשירי חשמל
תנור ישן יכול להוסיף לקסם הכפרי של בית ישן, אבל אם הוא לא עובד זה קצת יותר מחתיכת זבל. אם מכשירי החשמל בבית הישן שלכם אינם מתפקדים או נמצאים ברגל האחרונה שלהם (רוב מכשירי המטבח מחזיקים מעמד 10 עד 15 שנים), הגיע הזמן להחליף אותם.
“כאשר קונים מכשירי חשמל חדשים, חפשו את אלה עם תוויות Energy Star כדי להבטיח שהם באמת חסכוניים באנרגיה”, אומר פאסולו.
טווחים עצמאיים חדשים מתחילים בסביבות $500 ויכולים לעלות עד חמש ספרות עבור מותגי יוקרה כמו ויקינג או וולף.
תיקוני חשמל
בבתים ישנים רבים עשויים להיות חיווט מיושן או פגום, מה שיכול להוות דאגה בטיחותית. בודק בית טוב יוכל לזהות חיווט ישן (כמו ידית וצינור) שצריך להחליף.
בעיות חשמל נוספות שבעלי בתים ישנים צפויים לראות הן שקעים שאינם עובדים יותר, אורות מהבהבים והארקה לא נכונה. ייתכן שהבית שלך פועל גם על רשת חשמל ארכאית שאינה יכולה לספק מספיק חשמל למכשירים המודרניים שלך.
העלות לחיווט מחדש של בית שלם נע בין $10,000 ל-$30,000 תלוי בגודל הבית והעבודה שלך. פרויקטים קטנים יותר, כמו החלפת לוח החשמל שלך, יעלו בין $1,200 ל-$4,000 תלוי במספר האמפר.

Responses