5 שאלות שכדאי לשאול לפני שאתה קונה בית באזור הוריקן

לתרבות הייחודית של עיירות החוף יש משיכה כמעט קסומה לרוכשי בתים רבים.

אבל מה יקרה אם פרוסת גן העדן המלוח הזה הוא במקרה גם אזור הוריקן? הבית שלך עלול להיות בסיכון לסבול נזק חמור. איך אתה יכול להחליט אם כדאי לקנות באזור הוריקן? הנה כמה שאלות שכדאי לשאול כדי לעזור לך להבין את זה:

1. כמה יעלה ביטוח?

לא משנה אם סופת הוריקן תפגע, תצטרך לשלם עבור ביטוח הוריקן. על פי NerdWallet, בממוצע כ-1,820 דולר לשנה. אבל התעריפים באמת משפיעים על הסולם: אתה תשלם יותר אם אתה גר בפלורידה מאשר אם אתה מתגורר באיידהו.

אז לפני שאתם בכלל מתחילים לחפש בתים, היפגשו עם סוכן ביטוח. זה אולי מרגיש כאילו אתה עושה דברים באופן הפוך, אבל סוכן ביטוח יכול לתת לך הערכה גסה של מה שאתה יכול לצפות לשלם בכל שנה.

2. האם כדאי לי לקנות על החוף, או כמה רחובות פנימה?

המקום בו תחליט לקנות יכול לעשות הבדל בפרמיות ובסיכון שלך, גם אם תבחר נכס במרחק של כמה קילומטרים ביבשה. הכל מסתכם באזורי סכנת שיטפונות המוגדרים על ידי מפת תעריף ביטוח השיטפונות של התוכנית הלאומית לביטוח שיטפונות. אזורי הסיכון הגבוהים ביותר מסומנים כאזורי סכנת שיטפונות מיוחדים ויש להם סיכוי של לפחות 1 ל-4 להצפות במהלך משכנתא ל-30 שנה.

וזכור, אינך צריך להיות ליד המים כדי להיות באזור סכנת שיטפון. אז כשאתה מחפש בתים, שקול היכן כל בית נופל על המפה, אך בדוק גם את ייעוד אזור ההצפה שלו.

3. איזה סוג בית כדאי לי לקנות?

גם סוג הבית שאתה קונה יכול לעשות את ההבדל, מכיוון שחלקם תוכננו במיוחד כדי לעמוד בפני הוריקנים. לבית עשויה להיות צורת כיפה המפחיתה נזקי רוח, למשל, או צורה מיוחדת שעוזרת להימלט מהצפות. בתים אלו עשויים לקבל גם דירוג טוב יותר מספק הביטוח שלך (כלומר: תשלומים נמוכים יותר).

אז הקפד לבקש מהסוכן שלך להראות לך כל בתים שתוכננו במיוחד כדי להילחם ברוח ובמים – או אם אתה מעדיף בית מסורתי, שכור מפקח טוב שייתן לך מבט מציאותי על התנגדות הבניין להוריקן לפני שאתה מגיש הצעה.

“אם בית בנוי לפי הקוד ואמור לעמוד בסופה חזקה או הוריקן, זה יכול לעזור בהורדת עלויות הביטוח”, אומרת ז’אן סלבטורה, קצינת התקשורת הראשית של III.

אם הבית אינו עומד בקוד, ייתכן שיהיה הגיוני להתרחק או להביא קבלן לשיפורים מסוימים, אך הקפד לחשב את המספרים לפני שאתה מתחייב. אם החיסכון בביטוח לא גדול מהעלות לשיפוץ, כנראה שזה לא שווה את זה.

4. אם אכן יקרה נזק, מהי ההשתתפות העצמית שלי?

“הוריקנים מכוסים במדיניות של בעלי בתים, לא משנה היכן אתה גר”, אומרת לורטה וורטרס, סגנית נשיא לתקשורת עבור III. זה הגיוני, אחרי הכל, מכיוון שהוריקנים הם עדיין בעצם רוח וגשם – רק יותר מזה. אבל המדיניות שונה לגבי האחריות הפיננסית שלך אם אתה צריך להגיש תביעה הקשורה להוריקן.

רוב חברות הביטוח מתמודדות עם השתתפות עצמית בהוריקן עבור בעלי בתים באזורי סכנה פוטנציאליים. ובניגוד לביטוח בית רגיל, תצטרך לשלם השתתפות עצמית נוספת זו אם תגיש תביעה.

“זה מתבטא כאחוז מסכום הביטוח שיש לך על הבית, בדרך כלל 2% עד 5%”, אומרת סלבטורה.

בשורה התחתונה: אולי לא תוכל לגמרי לצאת מהשתתפות עצמית של הוריקן, אבל אתה יכול לחסוך קצת כסף על ידי בדיקת כמה חברות. העלות יכולה להשתנות בין חברות הביטוח, אז קבל לפחות שלוש הערכות לפני שתחליט על מוביל.

5. האם אני צריך גם ביטוח שיטפונות?

ביטוח בית רגיל הוא לא כל מה שאתה צריך אם אתה גר באזור חוף. בדרך כלל, ביטוח בעלי בתים מכסה נזקים הקשורים לרוחות החזקות של סופות הוריקן וסופות טרופיות. אבל זה לא מכסה את הבעיה העיקרית האחרת: הצפה.

כדי לשמור על עצמך, תצטרך פוליסת הצפה. הפוליסה, שהונפקה על ידי התוכנית הלאומית לביטוח שיטפונות, תכסה את הנזק לרכוש שלך אם הגשמים העזים או הסכרים שנפלו גורמים להצפות בביתך. בקשו מסוכן הביטוח שלכם לעבור היטב על הפוליסה ולהסביר את כל המושגים שאתם לא מבינים. אם אינך מכוסה במלואו בשיטפון, ייתכן שתצטער על כך מאוחר יותר.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses