דיור באוקטובר בפלורידה: המלאי עלה, המחירים יציבים

המחיר החציוני לבית חד משפחתי בפלורידה עלה ב-2% (410 אלף דולר), חציון הדירה עלה ב-3.9% (מעל 321 אלף דולר). מכירות ממתינות ורישומים חדשים עלו בשתי קטגוריות הנכסים.

שוק הדיור של פלורידה המשיך להראות שיפור ברמות המלאי (רישומים פעילים) ברחבי המדינה באוקטובר, יחד עם המחירים החציוניים התייצבו בהשוואה לשנה לפני שנה, על פי נתוני הדיור האחרונים.

“שוק הדיור של פלורידה הראה כמה סימנים חיוביים עבור רוכשי בתים שחיכו להקלה על שיעורי המשכנתא ולמלאי זמין למכירה יותר כדי להגדיל את אפשרויות הדיור”, אמר נשיא Florida Realtors 2023, ג’. מייק מקגרו, חבר ברוקר עם LPT Realty באורלנדו. “בכל המדינה, רישומים חדשים לבתים צמודי קרקע קיימים עלו ב-14.5% באוקטובר, בעוד שהרישומים החדשים לנכסי דירות-בתים עירוניים עלו ב-29.6%. אלו חדשות טובות למי שחיכה בצד בגלל מחסור בבתים זמינים למכירה”.

בחודש שעבר, מכירות סגורות של בתים צמודי קרקע קיימים ברחבי המדינה הסתכמו ב-19,729, ירידה של 5.3% בהשוואה לשנה; מכירות בתים עירוניים קיימים הסתכמו ב-8,115, ירידה של 2.9% לעומת אוקטובר 2022, על פי נתונים של מחלקת המחקר של פלורידה מתווכים בשיתוף עם מועצות/אגודות מתווכים מקומיות. מכירות סגורות עשויות להתרחש בין 30 ל-90 ימים פלוס לאחר כתיבת חוזי מכירה.

בעוד שמכירות בתים צמודי קרקע סגורות ירדו בצורה מתונה באוקטובר, המכירות נותרו באותה שכונה כמו בשנה שעברה, אמר הכלכלן הראשי של פלורידה, ד”ר בראד אוקונור.

“זה היה נושא די נפוץ לאורך 2023, שבו שוק הדיור לא השתפר הרבה, אבל זה גם לא ממש החמיר”, אמר. “אנחנו נישאר בדפוס ההחזקה הזה עד שהריבית תבצע שינוי אמיתי כלפי מטה. סביר להניח שהשיעורים יישארו גבוהים עד שנתחיל לראות כמות עקבית יותר של נתונים כלכליים שמספרים לנו ששוק העבודה נחלש בצורה משמעותית ממה שהיה”.

חלק מנתוני אוקטובר עשויים להצביע על מגמה חיובית ברמות המלאי, ציין אוקונור.

“ריבית המשכנתא הקבועה הטיפוסית ל-30 שנה טיפסה לכמעט 8% במהלך החודש, ובכל זאת, מכירות ממתינות חדשות של בתים צמודי קרקע עלו ב-8.4%”, אמר. “ייתכן שחלק מזה נובע מגידול ברישומים הזמינים לקונים פוטנציאליים, שכידוע כבר זמן רב מתוסכלים מחוסר ברירה. וחלק מזה בהחלט נובע מהשפעות בסיס בדרום מערב פלורידה, כי שם הייתה חלק מהצמיחה החזקה ביותר משנה לשנה בחוזים חדשים. בתקופה זו בשנה שעברה, דרום מערב פלורידה התאושש מהוריקן איאן והמכירות החדשות הממתינות באזור זה היו נמוכות בהרבה מהרגיל”.

חוזים חדשים – או מכירות ממתינות – ליחידות בתים עירוניים באוקטובר עלו ב-1.4% בהשוואה לשנה, רווח מוגבל יותר מהמכירות הממתינות למגזר החד-משפחתי.

לפלורידה הייתה היצע של 3.5 חודשים של בתים צמודי קרקע באוקטובר, עלייה של 29.6% בהשוואה לשנה. בינתיים, יחידות בתים עירוניים דיווחו על היצע של 4.6 חודשים בחודש שעבר, עלייה של 84% לעומת רמת אוקטובר 2022.

“עם זאת, בין אם אתה מסתכל על בתים צמודי קרקע או בתים עירוניים ודירות, המלאי נשאר מתחת לרמות שהיו אופייניות לשש או שבע השנים שקדמו למגיפה”, אמר אוקונור. “אז ההיצע עדיין מוגבל וכתוצאה מכך המחירים נשארו די יציבים”.

באוקטובר, מחיר המכירה החציוני במדינה עבור בתים חד-משפחתיים קיימים היה 410,000 דולר, עלייה של 2% לעומת שנה קודם לכן. עבור יחידות בתים עירוניים, המחיר החציוני היה 321,990 דולר, עלייה של 3.9% לעומת שנה קודם לכן.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses