היכרות יונתן לקרמן

#יזםהשבוע יונתן לקרמן

#פוסט1

היי, נעים להכיר, שמי יונתן לקרמן, בן 35,ארגנטינאי, נשוי ואב ל4 בנים מדהימים.
 
כמה פעמים ביקשו ממני לכתוב פוסטים ליזם השבוע ותמיד אמרתי ״שלא מוכן״, ״אחרי העסקה הבאה״ או ״זה לא הזמן הנכון״ אבל הפעם הבנתי שעד שלא אוסיף את יזם השבוע לסדר עדיפויות שלי אף פעם ״יהיה לי זמן״. ואז הנה אנחנו:
-איך הגעתי מתיירות להשקעות נדל״ן?
לפני 15 שנה הקמתי חברת תיירות vip בחו״ל, והתעסקתי בלארגן חופשות של משפחות במעמד גבוה מדרום אמריקה (בעיקר). ללקוחות היה מאוד חשוב שהמעט ימים שיהיו עם המשפחה בארץ זרה הכל יהיה ״perfect״, הם בערך רצו שנשלוט אפילו למזג אוויר.
כל טיול זה חודשים של הכנה (לפחות חצי שנה) והיה יכול להיות מסתם טיול בחופש הגדול עד חתונה במדבר בישראל או בר מצווה באמצע ספארי באפריקה. טיולים של עשרות אלפי דולרים כל יום/שבוע.
אחרי שנים של טיולים ונסיעות והרבה מדינות כמו: ישראל, ספרד, דובאי, יוון, צ׳כיה, פולין, אוקראיינה, מצרים, ארגנטינה, מקסיקו, פנמה, ברזיל, טנזניה, דרום אפריקה ועוד… יכול לסכם שללקוחות היה מאוד חשוב שהכל יעבוד מעולה בגלל שזה ״הזמן איכותי״ עם המשפחה שלהם, זמן שאין להם ביום יום או הרבה פעמים במשך השנה.
וגם הבנתי, שבגלל הסיבה הזאת, הם ייבים לארגם הכל עם מישהו שסומכים עחיו. מאמינים לבן אדם שמארגן להם הכל, יותר מהבן אדם שמנהל להם את ההשקעות,
 
למה?
כי רובם היו אנשי עסקים ומבינים מה קורה עם ההשקעות שלהם(כאלה יותר טובות, כאלו לא לפי הצפי וכו׳ – ועוד הרבה דברים שלימדו אותי בדרך) והם יודעים בדיוק על מה מוכנים לוותר לפי כל מיני שיקולים, אבל על הזמן איכותי (ולפעמים קצר/מעט) עם המשפחה שלהם הם לא מוכנים לוותר על כלום.
 
אז, איך הגעתי לנדל״ן?
מגיל צעיר אמרתי שבגיל 30-35 יהיה בעולם הנדל״ן, אבל אותם לקוחות לקחו אותי לשם לפני. בכל מקום שהיינו (בעיקר בישראל) הלקוחות תמיד שאלו ״כמה עולה דירה באזור הזה?״, ״כמה יעלה דירה בפרוייקט שבונים?״, ״כמה משלמים שכירות?״, ״אפשר לקבל מימון?״ ועוד כל מיני שאלות כאלו שתמיד סיימו ו״אחרי הטיול תבדוק לי ונעשה משהו״.
אחרי כמה שנים הוצאתי רשיון תיווך בישראל והתחלנו להתעסק בנדל״ן מגורים ומסחרי ללקוחות האלה אבל די מהר הבנתי שברגע שהם קונים בארץ דירה במקביל הם קונים עשרות נכסים בחו״ל, והחלטתי שלא רוצה להקים עסק מסיבי על הרבה עסקאות/לקוחות כדי לקבל עמלה ומעדיף לעבוד עם אותם לקוחות ביותר פרוייקטים או בפרוייקטים יותר גדולים ולהקים עסק.
 
ופשוט…דיברתי עם הלקוחות והם הסכימו שהכסף הגדול שלהם נמצאה בחו״ל מכל מיני סיבות (תנאים, תשואות, שפה, בורוקרטיה וכו׳), וכמו שאני אוהב לעשות לקחתי מפה והתחלתי לעבוד/ללמוד מדינה מדינה בעולם כדי לבדוק כדיות של השקעה. בדקנו והתעסקנו בכל מיני, כמו: פליפים באורוגואי, ספארי בדרום אפריקה, בניין סטודנטים בברצלונה ובנייה חדשה במקסיקו/פנמה/קפריסין.
 
בסיכום, די מהר הבהנו את היתרונות מלהתמקד בארצות הברית בגלל השפה, מדינה קרובה למשקיעים מדרום אמריקה, יתרונות המטבע וכו׳.
ועוד פעם לקחתי מפה והתחלתי לבדוק state by state, עד שהגעתי למסקנות איפה מעדיף להתחיל להשקיע מכל הסיבות שכבר כולם מכירים ממוסוי עד אנשי מקצוע. והיו כל מיני תחנות בדרך כמו ניו יורק, ניו גרזי ובעיקר אוהיו עד שהגעתי לאזור פלורידה לבנייה חדשה ובמסחרי בעיקר בדרום מזרח (נספר בהקדם).
 
אשמח בפוסטים הבאים לספר לכם על דברים שאני לומד/למדתי מהתיירות, מחיי הנדל״ן ובעיר בניהול עסק:
Keep it simple.
Fails
Keep Trying.
Focus, focus, focus.
Networking
Check and try people and check again.
Intuition.
-לחפש איזון בין העסודה, משפחה וזמן אישי
-לתת / חסד
מצרף כמה תמונות מתחילת הדרך
Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XXXX State Road 60, Mulberry, FL, 33860

Property Details Property Type: Single Family Home Bedrooms: 4 Bathrooms: 3 ARV Price: $350,000 Total Size: 2,157 SQ FT Lot Size: 5 Acres Built-In: 1968 How to Contact Us about this property and keep being informed of our future deals? For additional information about this property, fill up the form on this page or click […]

Responses