מה הבנקים רוצים לשמוע.

#יזםהשבוע דין לייב

#פוסט4 

*מה הבנקים רוצים לשמוע. 

את הפוסט הזה אפתח בשאלה-

מי פה לא התלהב מהרגע שבו הוא החליט לקנות נדל״ן 

בארה״ב?

בין אם שמרתם את הידיעה לעצמכם או שסיפרתם לחברים הקרובים שלכם, למשפחה, או לבחור מהפיצוציה…אני בטוח שכאשר דיברתם על זה הייתה בכם גאווה קטנה (כי מגיע לכם!) והכרזתם אני פותח חברת השקעות נדל״ן. הטעות היחידה הייתה שאמרתם את זה גם לבנקאי שלכם…אופס.

לפני שאתחיל להסביר את מקור הטעות אדגיש קודם פרט חשוב- בניית מערכת יחסים עם הבנק:

אחת המטרות העיקריות שלנו בפתיחת חשבון בנק זה להתחיל לבנות מערכת יחסים טובה עם הבנק שלנו.

 למה אני מתכוון?

כל מערכת יחסים טובה בנויה על אמון. ובשביל הבנק, אמון = שכלול של נתונים ורמת סיכון.

ככל שחשבון הבנק שלכם בבנק מסוים פתוח זמן ממושך יותר, אתם מזרימים כספים לחשבון, מראים היסטוריה פיננסית חיובית ומוכיחים התנהלות כלכלית נכונה כך רמת האמון של הבנק בכם עולה ורמת הסיכון יורדת.

רמת האמון של הבנק בכם מתבטאת ברמת התיעדוף שלכם על פני לקוחות אחרים בבנק וכמות הכסף שהבנק יהיה מוכן לתת לכם (כשתבקשו).

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם – אם לפתוח חשבון בנק זה דבר חשוב, ולהראות שאני מכניס כסף לחשבון ומתנהל פיננסית נכון זה חיוני, איפה הטעות ואיך הבנקאי שלי קשור?

כדי להבין את הטעות בואו ניקח צעד אחורה וניזכר באחד הצעדים הראשונים שלנו לפני ההגעה לבנק כדי לפתוח חשבון.

אז מה עשינו? פתחנו חברה.

ומה היה הצעד הראשון לפני שפתחנו אותה?

בחרנו לה שם.

וכמה מכם פתחו חברה עם שם שמעיד על כך שהחברה שלהם היא חברת השקעות נדל״ן או חברת קונסטרקשן?

אתם לא לבד.

בחירת השם היא צעד חשוב שלא לאמר אסטרטגי במידה מסוימת. עם השם הזה אנחנו הולכים לפתוח חשבון בנק, ואת רובנו הבנקאי שואל איזה חברה יש לנו ואנחנו ישר מספרים לו בגאווה שפתחנו חברת השקעות נדל״ן באמריקה, או חברה קונסטרקשן שעושה שיפוצים…ברגע שהבנקאי הבין איזה סוג חברה פתחנו הוא מתייג אותנו בבנק לאותה קטגוריה אליה קשורה החברה שפתחנו, ואחד הדברים שהוא משייך אליה זה NAICS CODE. הקוד הזה הוא בעצם זה שמגדיר את התחום שהחברה שלנו עוסקת בו ומגדיר את רמת הסיכון שלה.

חשוב להבין- שיש קודים שרמת הסיכון שלהם נמוכה יותר וכאלה שהיא גבוהה יותר.

ולכן אחד הדברים החשובים לזכור כשאנחנו פותחים חברה וחשבון בנק זה לעשות זאת בצורה חכמה ומתוכננת לפי המטרות והיעדים שלנו כדי להימנע מלשים לעצמנו מקל בגלגלים.

וכשמדובר בבחירת שם לחברה שמתעסקת בענף המוגדר ע״י הבנק כרמת סיכון גבוהה יותר (כמו נדל״ן וקונסטרקשן) עדיף לבחור שמות לחברה עם רמת סיכון נמוכה יותר כמו Management או Consulting , או שם שלא מעיד בכלל על תחום מסוים כמו Avocado LLC.

בתוספת לבחירת שם החברה, חלק מהתכנון האסטרטגי שאנחנו עושים כדי לסלול דרך מהירה יותר למוצרים פיננסים עם מימון גבוהה כולל בו את תוכנית פתיחת חשבונות בנקים שונים, או כמו שהדגשתי בתחילת הפוסט – בניית מערכת יחסים טובה עם הבנקים.

טיפ חשוב – על פי המטרות והיעדים שלכם בתוכנית תבחרו בנק אחד מרכזי שממנו תנהלו את רוב הכסף של העסק שלכם ובנוסף, תבחרו עוד כמה בנקים נוספים שם תפתחו חשבונות בנק ותפתחו גם איתם פרופיל פיננסי בטוח. בצורה הזו כאשר יגיע הזמן שתרצו לבקש אשראי או הלוואה מהבנקים, הקשר שלכם עם הבנקים (האמון של הבנקים בכם) כבר נבנה מראש, ורמת התיעדוף שלכם וכמות הכסף שהבנק יהיה מוכן לתת לכם תהיה גבוהה יותר.

*כמובן שכל פתיחת חשבון בנק בבנק מסויים נעשית בתכנון אסטרטגי לטובת השגת המטרות שלנו. לפתוח סתם הרבה חשבונות בנק רנדומליים כדי להגיד שפתחתם ויש לכם הרבה חשבונות לא יקדם אתכם לשום מקום.

אז, חשוב לזכור, כאשר אנו מתכוונים לבצע פעילויות עסקיות ולהשיג מימון, התפיסה של הבנק עלינו ועל העסק שלנו משחקת תפקיד מכריע. לבנקים יש קריטריונים רבים למדידת רמת סיכון ולכן בניית מערכות יחסים טובות עם הבנקים היא חלק מהפתח להצלחה בהשגת מימון גבוהה, בלי יותר מידי כאבי ראש, ניירת, זמני המתנה ארוכים והעמדת הנכסים האישיים שלנו בסיכונים (collateral).

שתקפידו לאורך טווח ארוך יותר להראות לבנק שאתם לא מהווים סיכון ותבנו היסטוריה פיננסית חיובית, כך יהיה לכם קל יותר לקבל מימון ולהשפיע על גובה הסכומים שהבנק מוכן להלוות.

חשוב להיות מודעים לכך שכל פעולה שאנו עושים עם הבנק משדרת מסרים אודות הסיכון הפיננסי שלנו.

*המידע בפוסט הזה אינו מהווה ייעוץ פיננסי מקצועי או חוות דעת של רואה חשבון*

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

כיצד ניתן לקבל אשראי ללא דירוג אשראי?

בניית אשראי מאפס שאלה: הגענו לכאן לאחרונה, ואנחנו לא מצליחים לקבל שום אשראי בגלל שאין לנו הסטוריית אשראי… מה עושים? מסביר איל טרופן NMLS # 874253, יועץ וסוכן משכנתאות מורשה Residential במדינות וושינגטון, אורגון, קליפורניה, וטקסס, ומומחה להלוואות עסקיות בעשרות מדינות נוספות: עבור אנשים רבים, בנית אשראי מאפס היא כמו הפרדוקס של הביצה והתרנגולת: כדי…

Responses