מודול 3 – בחירת שוק להשקעה

שוק קר מול שוק חם

נעבור על המאפיינים של כל אחד מהשווקים, כגון: זמן מדף, (DAYS on market), כמות הצעות על כל נכס (multiple offers), האם להצעה נמוכה יש יותר סיכוי להתקבל בשוק חם או בשוק קר?, עליות מחירים (appreciation).
ההחלטה לעבוד בשוק חם או קר, בסופו של דבר תקבע כמה הצעות על נכסים שונים נציע עד שההצעה שלנו תתקבל, כמה זמן יקח לנו למצוא את העסקה המתאימה לנו, האם יהיה לנו זמן או יכולת לעשות אינספקשן על אותו הנכס וכו’.
בבואנו לבחור עיר להשקעה בארה”ב – ישנם כמה פרמטרים שעלינו לדעת: גודל האוכלוסייה, הגירה לעיר, רמת אבטלה, חוקי הדייר באותו סטייט (האם החוקים לטובת השוכר או בעל הבית ולמה זה חשוב?), האם תקציב הרכישה שלנו מתאים לאותה העיר (לדוגמא – אם תקציב ההשקעה הוא 100 אלף דולר, לא כדאי לעבוד בעיר בה יש בסך-הכל 5-10 נכסים בטווח של 100 אלף למכירה).
עוד דבר להתחשב בו – גובה הארנונה (שאותה משלם בעל הבית בארה”ב), ישנם סטייטים עם ארנונה מאוד גבוה, וישנם סטייטים עם ארנונה יחסית נמוכה.
בנוסף, בחירת העיר צריכה להיות גם בהתאם לאסטרטגיה ההשקעה שלנו – יכול להיות שעבור בנייה חדשה ועבור השקעות נדל”ן מניב, נצטרך לבחור שווקים שונים (אך בהחלט יכול להיות גם באותו השוק).

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
X