פוסט 4/4 שלום חברים, הגיע הרגע להציג את עצמי. שמי יריב גולן ואני יזם…

פוסט 4/4 שלום חברים, הגיע הרגע להציג את עצמי. שמי יריב גולן ואני יזם…


תאריך הפרסום המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק:
2019-02-01T01:50:06+0000

פוסט 4/4

שלום חברים, הגיע הרגע להציג את עצמי. שמי יריב גולן ואני יזם ומשקיע נדל”ן. משנת 2005 ועד שנת 2011 השקעתי בנדל”ן בארץ, אחרי שהבנתי שהשוק בארץ מיצה את עצמו והמחירים לא מצדיקים ובמיוחד הקושי להשיג עסקאות טובות החלטתי לבחון את שוק הנדל”ן בארה”ב. ההתחלה לא הייתה פשוטה בכלל והתמודדתי עם לא מעט קשיים, מהמורות ונפילות בלא מעט עסקאות וגם מפחי נפש משותפים עסקיים מפוקפקים שהצטיירו בהתחלה כישרים תמימים.

אחרי שנתיים קשות מאוד הצלחתי ליצור לעצמי צוות נהדר שמלווה אותי עד היום. אני שמח וגאה בעצמי שלא נשברתי ושהצלחתי להתגבר על הקשיים וההפסדים הכספיים העצומים שהיוו מבחינתי שיעורים נהדרים לחיים. יצרתי לעצמי מערכת שעובדת בשבילי בג’קסונוויל פלורידה ובקליבלנד אוהיו.

אני מחזיק באופן אישי נכסים בממפיס, סנט לואיס, ג’קסונוויל וקליבלנד ומשנת 2013 אני מלווה משקיעים ועד היום ביצעתי כבר מעל 200 עסקאות בשוק האמריקאי. לאחר עליות המחירים של השנים האחרונות בג’קסונוויל, החלטתי להתמקד יותר בשוק של קליבלנד.
ההתמחות שלי היא בנכסים בעלויות של 50,000-100,000 דולר.

היום הכל כמעט על טייס אוטומטי, יש לנו ברוקרים שיודעים בדיוק מה אנחנו מחפשים ומעבירים אלינו את העסקאות לפני שהם משווקות לשוק, אולסיילרים שמעבירים אלינו עסקאות מידי יום, שיפוצניקים שמלווים אותנו מעסקה לעסקה, אנשי שטח, חברות ניהול, אינספקטורים וכל מה שצריך כדי לוודא שהמשקיע הסופי שלנו יקבל עסקה טובה. כמובן שכל נכס שלא עומד בקריטריונים שלי ישר נפסל. יש לי מספר קווים אדומים שלא נתפשר עליהם בשום עסקה, אם זה מיקום הנכס באזורים שאנחנו מכירים טוב עם פשיעה נמוכה, נכס עם בעיה חמורה ביסודות או במרתף ונכס עם שיפוץ גדול מידי.

לדעתי המטרה המרכזית של כל משקיע היא לרכוש נכס מתחת למחיר השוק. ישנם מספר כלים לבדוק את שווי הנכס ואחד מהם הוא דו”ח השוואת מכירות שנקרא CMA.

CMA(Comparative Market Analyze)
הוא ניתוח השוואתי של מחירי שוק, המבוצע עבור הנכס, המיועד לקבוע שווי שוק של נכס למחיר מכירה או השכרה. ה- CMA מבוצע בדרך כלל על ידי מתווך, על סמך נתונים של נכסים מקבילים שבהם בוצעו עסקאות בתקופה הסמוכה למועד ביצועו. קחו בחשבון שדו”ח CMA תקין יכיל בתוכו לפחות 3 נכסים דומים שנמכרו בחצי השנה האחרונה בנוסף לפחות 3 נכסים דומים שמוצעים כרגע למכירה ועד רדיוס של 0.5 מייל מהנכס.

בנוסף לדו”ח CMA יש לבחון נתונים סביבתיים נוספים שלא יופיעו בשום דו”ח CMA. האם הנכס נמצא על כביש ראשי? האם יש חניה מקורה או חיצונית? האם יש עמודי חשמל גבוהים בקרבת הנכס? האם הצורה החיצונית של הנכס מזמינה? האם הנכס נמצא בכניסה לשכונה מהכביש הראשי או שנמצא פנימה יותר? האם הנכס מיוחד או דומה לשאר הנכסים בשכונה?

כל אחת מהשאלות האלה תעלה או תוריד מערך הנכס ותקבע האם הנכס מבוקש או לא והאם הוא באמת מציאה.

כדי לרכוש נכסים מתחת למחירי השוק צריך להגיע למוכרים שבמצוקה, כאלה שקיבלו עבודה במדינה אחרת וצריכים לעזוב מהר, זוגות שמתגרשים, ירושות, אבל תתפלאו לשמוע שרוב העסקאות שלנו מגיעות ממוכרים שפשוט נמאס להם לטפל בנכס ומזניחים אותו, במשך הזמן יש נזילות מהגג, רטיבויות במרתף, רצפה מתנדנדת ולבעל הנכס פשוט נמאס ממנו והוא רוצה להיפטר מהנכס כמה שיותר מהר, ואנחנו בשמחה עוזרים לו.

המטרה השנייה של המשקיע היא שקט תעשייתי, שההכנסה תיכנס כל חודש לחשבון הבנק ושלא נצטרך להתעסק עם זה יותר מידי ובכלל לא רוצה דאגות. פה מתחילה הבעיה, זה ידוע שמשקיע ירצה מצד אחד לראות תכנית עסקית עם תשואה גבוהה ומצד שני לשלם כמה שפחות על הנכס הזה. הרי זה ברור לכולם שככל שנקנה במחיר גבוה יותר נמצא את עצמינו בשכונה טובה יותר עם אוכלוסייה ברמה גבוהה יותר וסביר להניח שיהיו לנו פחות בעיות עם דיירים שלא משלמים בשכונות האלה, למרות שגם כאן זה יכול לקרות. אנחנו מנסים לאזן ובכל זאת לא להתפשר באיכות הנכס והשכונה.

השיפוץ הוא מרכיב קריטי במשוואה, תשקיעו בשיפוץ הנכס. שיפוץ ברמה טובה יחסוך לנו המון תקלות בעתיד. אתם חייבים לוודא שהמערכות החשובות בנכס תקינות ואנחנו מדברים על הגג, אינסטלציה, חשמל, מרתף, יסודות, מערכות חימום קירור. אלה הדברים העיקריים שנבדקים קודם כי אלה גם העלויות הגבוהות. לאחר שבדקנו את המערכות החשובות נעבור לקוסמטיקה. המטבח והאמבטיה הם החדרים החשובים ביותר בבית. בדרך כלל מי שמחליט בנושא הבית זו האישה ואם היא תאהב את המטבח ואת האמבטיה, נצליח להשכיר את הבית מהר מאוד. טיפ נוסף – גם במכירה של בית תתמקדו במטבח ובאמבטיות.

בנוסף לעסקאות הרגילות, ביחד עם שותף אמריקאי אנחנו מבצעים 2 פרויקטים של בניה יוקרתית של 3 בתי טאון הום ו2 סינגלים בקליבלנד אוהיו, אליהם צרפנו מספר משקיעים. הפרויקטים האלה כבר יצאו לדרך ויחלו את הבניה בקרוב. אשמח להרחיב עליהם במסגרת יזם השבוע בחודש הבא.

בינתיים אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי –http://bit.ly/2D584sO
האתר מלא במאמרים ובמידע, ותוכלו גם להירשם ולקבל את המדריך להשקעות נדל”ן שכתבתי.

בהצלחה לכולם.

קישור לפוסט המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק – עובד במחשב שולחני:
http://bit.ly/2D582RI

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses

  1. תודה יריב. העלת 4 פוסטים איכותיים לש ערך, אז בהחלט מגיע לך פוסט שכולל פרסום. נשמח לראות את הנכסים שלך בזירת הנכסים, אתה מוזמן ליצור פרופיל יזם באתר של הפורום, וכמובן מחכים לתורך בתור יזם השבוע לשמוע ממך עוד. חזק ואמץ! ?✔️??