חפש כתבות

קטגוריות

Recent Posts

דפדפו לכתבות הבאות

תגיות

Latest updates

Profile photo of Lior Lustig

Lior Lustig posted a new post. 23 minutes ago

Profile photo of Lior Lustig

Lior Lustig posted a new post. 53 minutes ago

Profile photo of Lior Lustig

Lior Lustig posted a new post. 6 hours ago

Profile photo of Nadlan Group

Nadlan Group posted a new post. 6 hours ago

Profile photo of Lior Lustig

Lior Lustig posted a new post. a day ago

Profile photo of Eyal Pasternak

Eyal Pasternak posted a new post. a day ago

Profile photo of Eyal Pasternak

Eyal Pasternak posted a new post. 2 days ago

Profile photo of Lior Lustig

Lior Lustig posted a new post. 2 days ago

Profile photo of Eyal Pasternak

Eyal Pasternak posted a new post. 3 days ago

Groups

Members

צור קשר

צרו קשר - ייעוץ חינם!

Join Our Articles Newsletter

Get a weekly update about Real Estate investments, straight to your email.

כיצד לחשב מחיר לרגל מרובע כדי להעריך בית

אם יש דבר אחד שקונים ומוכרים כמעט ולא יסכימו עליו, זה כמה הבית שווה!

המוכרים ירצו לקבוע את המחיר הגבוה ביותר האפשרי, והקונים ירצו לשלם כמה שפחות. המשא ומתן הולך הלוך ושוב, כאשר כל צד מציע את מה שהם מחשיבים כהיגיון מוצק כדי לגבות את ההצעה או ההצעה הנגדית שלו. פתרון אחד שעשוי להיראות כמו פשרה ניטרלית הוא לאפשר למחיר לרגל מרובע לקבוע את מחיר המכירה של הבית. אבל איך לחשב מחיר לרגל מרובע?
למרבה הצער, זה לא כל כך קל. גם כאשר אתה יודע בדיוק איך לחשב מחיר לרגל מרובע, יש מרווח לטעויות שעלולות לעלות לך בסופו של דבר מאות או אלפי דולרים.

Square Foot
כיצד לחשב מחיר לרגל מרובע

חישוב מחיר לרגל מרובע היא פעולה פשוטה לכאורה. מחיר הבית מחולק בשטחים, כדי להגיע למחיר למספר רגל מרובע. למשל, עבור בית של 2,000 רגל מרובע במחיר של 300,000 דולר, המחיר לרגל מרובע הוא 150 דולר.

לחילופין, אתה יכול להשתמש במחיר לרגל מרובע ובשטח של בית כדי לקבוע את המחיר. אם הבית הוא 2,000 רגל מרובע והמחיר לרגל מרובע הוא 150 דולר, שווי הבית יהיה 300,000 דולר.

כיצד לחשב מחיר לרגל מרובע עשוי להיראות פשוט, אבל המציאות היא שקביעת המחיר הופכת הרבה יותר מסובכת. ואפילו טעות מתמטית קלה יכולה להיות הבדל של אלפי דולרים בערך המשוער של הבית.

שגיאות אפשריות בחישוב

כאשר קובעים כיצד לחשב במדויק מחיר לרגל מרובע, המספרים שבהם אתה משתמש במשוואה חייבים להיות נכונים. אבל זה לא תמיד המצב. לטעויות או חוסר עקביות בשטח המרובע או במחיר לרגל מרובע עלולות להיות השלכות כספיות גדולות.

ניתן לקבוע את המספר הראשון, הרבוע של הבית, בדרכים שונות:

נמדד מבפנים, באמצעות תקנים
ANSI

נמדד בהליכה בהיקף הבית

מדידה שנשלפה מהצילומים ששימשו לשומה

כל השיטות יכולות להניב גודל מרובע שונה. ובאופן טבעי, המוכר ירצה להשתמש במספר הגבוה ביותר והקונה ירצה להשתמש במספר הנמוך ביותר.

נוסף על הבעיה, שני אנשי מקצוע מיומנים המשתמשים באותה מערכת מדידה מגיעים לרוב עם מספרים שונים. גם אם הם יודעים לחשב מחיר לרגל מרובע, יש מקום לטעויות, וכמה סנטימטרים לכאן או לכאן יכולים ליצור פערים אדירים במספרים.

הגדרת המחיר לרגל מרובע

לאחר שנקבע גודל הבית, המספר הבא שיש לקחת בחשבון הוא המחיר לרגל מרובע. מספר זה נבחר על סמך השוואות לבתים סמוכים עם אותם רבועים.

הנחיה כללית כאן תהיה להשתמש בכלל 10%. השווה רק לבתים בטווח של +/- 10%. אז עבור הבית של 2,000 רגל מרובע, אתה רק משווה את המחיר לרגל מרובע עם בתים בטווח של 1,800 – 2,200 רגל מרובע.

העלות, לעומת זאת, יכולה להשתנות מאוד מבית לבית ממספר סיבות, מכיוון שקונים מבססים את ההחלטה הסופית שלהם על הרבה יותר מסתם רבועים.

לדוגמה, קחו שני בתים באותה שכונה, שניהם בגודל 2,000 רגל מרובע. אפשר למכור ב-300,000 דולר, מה שגורם למחיר לרגל מרובע להגיע ל-150 דולר.
אבל אולי הבית השני שופץ בפנים, עם ארונות חדשים ומכשירי חשמל משודרגים. אפילו אמבט חדר הורים משופץ. או, אולי הקונים מיהרו לעבור דירה, ולא היה זמן לנהל משא ומתן. אז הם שילמו 330,000 דולר. עבור הבית הזה, המחיר לרגל מרובע יוצא כ-$165.

אז באיזה מספר כדאי להשתמש? אם אתה המוכר, תרצה להשתמש במחיר הגבוה ביותר. הקונה, כמובן, ילך עם המספר הנמוך יותר. זו אחת הסיבות הרבות לכך שקשה כל כך לחשב נכון את המחיר לרגל מרובע.

שימוש במחיר ממוצע

קבלת מחיר ממוצע לרגל מרובע עשויה להיות הדרך הטובה ביותר להשתמש בחישוב זה. במקום להשוות את הבית שאתה מוכר או קונה לבית ספציפי אחד בלבד, אתה יכול לחשב ממוצע של הבתים באזור, ולהשתמש בו כנקודת המשא ומתן.

השתמשו לפחות בשלושה בתים בגודל, גיל ומצב דומים, ומצאו את המחיר הממוצע לרגל מרובע. זה לפחות ייתן לך קו מנחה לגבי הבית שאתה קונה או מוכר.

כיצד השימוש במחיר למטר מרובע יכול להועיל לך

למרות הפוטנציאל למספרים משתנים, ידיעת מחיר הבית לרגל מרובע עדיין יכולה להועיל לך במשא ומתן. זה נכון במיוחד כאשר אתה משווה את זה למחיר לרגל מרובע בשוק המקומי.

מוכרים

ידיעת המחיר הממוצע לרגל מרובע בשוק שלך יכולה לעזור לך לתמחר את הבית שלך. אם אתה ממהר למכור, למשל, תוכל לרשום מתחת לממוצע כדי לפתות קונים פוטנציאליים. מחיר נמוך מהממוצע לרגל מרובע יכול לעזור לך גם אם הבית שלך אינו חדש או בתנאים טובים כמו אחרים בשוק שלך.

עם זאת, היו מוכנים שתהיה לכם סיבה טובה למחיר רשום שהוא מעל המחיר הממוצע לרגל מרובע. אם ביצעת שיפוץ או שידרוגים, למשל, ייתכן שיהיה מוצדק לקבוע מחיר גבוה יותר.

קונים

כרוכשים, כדאי לדעת גם את המחיר הממוצע לרגל מרובע בשוק וגם את המחיר לרגל מרובע לבית עליו אתם מציעים. זה יכול להיות כלי רב עוצמה למיקוח. לדוגמה, אתה יכול לציין למוכר כי בית במורד הרחוב עם אמבט חדר הורים משופץ נמכר ב-2 $ פחות לרגל מרובע, ולהוריד את ההצעה שלך בהתאם.

האם עלי להשתמש במחיר למטר מרובע כדי לקבוע מה שווה בית?

מחיר לרגל מרובע יכול להיות קו מנחה טוב. כמוכר, אתה רוצה לוודא שאתה לא מתמחר ביתך, ועלול להפסיד אלפים. כקונה, אתה לא רוצה לשלם מעל מחיר השוק, מה שעלול להפסיד לך את האלפים האלה.

משני הצדדים של עסקת הנדל”ן, הפתרון הטוב ביותר הוא להשתמש במחיר לרגל מרובע כנקודת התחלה. משם ניתן להוסיף או לגרוע לפי הצורך, בהתאם לגורמים נוספים כמו גיל הבית, מצבו, תיקונים נדרשים מיד ועוד. המחיר לרגל מרובע הוא רק חלק אחד בפאזל התמחור.

בין אם אתם קונים או מוכרים בית, מתווך מקצועי יכול לעזור לכם להחליט על הערך האמיתי של הבית לפני שאתם קובעים מחיר או מציעים הצעה. השירות  יעזור לך לבחור מבין סוכני הנדל”ן המובילים באזור שלך.

איך מחשבים מחיר לרגל מרובע להשכרה?

כדי לחשב מחיר לרגל מרובע, עליכם לחלק את סך שכר הדירה עבור שטח המשרד או החנות  בסך השטחים הרבועים השימושיים. לדוגמה, אם אתם שוכרים שטח של 500 רגל מרובע עבור $1,500 לחודש, אתם תשלמו $3 לכל רגל מרובע.

איך מחשבים עלות לרגל מרובע?

על מנת לחשב עלות לרגל מרובע, אתם פועלים לפי אותה נוסחה כמו מחיר לרגל מרובע. כל שעליכם לעשות הוא למדוד את אורך השטח ואחריו את הרוחב, ולאחר מכן להכפיל את שתי הנתונים הללו כדי לקבל סה”כ רגל מרובע (מ”ר).

Responses

Responses

בחר או חפש כתבות נוספות

אולי יעניין אתכם גם...

X