חפש כתבות

קטגוריות

Recent Posts

דפדפו לכתבות הבאות

תגיות

Latest updates

Groups

Members

צור קשר

צרו קשר - ייעוץ חינם!

Join Our Articles Newsletter

Get a weekly update about Real Estate investments, straight to your email.

סולטבוקס, קלאסיקה אמריקאית (The Saltbox)

Saltbox
מהו בית סולטבוקס?

אם אתם מחפשים בית, אתם עלולים להיתקל בסגנון סולטבוקס. לרוב מדובר בנכסים היסטוריים הממוקמים במרכז העיר או בתים מודרניים שעוצבו לפי מבנה סולטבוקס האייקוני שלהם.

ישנן כמה תכונות מפתח המרכיבות בית זה, מה שהפך את הסגנון שלו לשימושי בתקופה שבה הוא הפך פופולרי לראשונה. מתווך לא מנוסה עשוי לנסות לשווק בית כמודל בוקס, גם אם חסרים לו כמה מהמאפיינים המרכזיים הללו.

למדו עוד על סולטבוקס ולמה אתם יכולים לצפות כשאתם קונים אחד:

מהו בית סולטבוקס?

סולטבוקס הוא בית בן שתי קומות עם גג משופע לא שווה. בדרך כלל, הוא שתי קומות בחזית, עם קומה אחת מאחור. זה אומר שיש גג קצר יותר בקדמת הבית וגג ארוך יותר מאחור.

Saltbox

בתים אלה היו פופולריים מאז אמצע המאה ה-16 בארצות הברית. השם מגיע מקופסאות עץ לאחסון מלח שהיו חיוניות במטבחים קולוניאליים. קופסאות אלו עזרו לשמר בשרים לאורך כל השנה בתקופה שבה קירור וחומרים משמרים לא היו מוכרים.

אתם עדיין יכולים למצוא את הבתים האלה ברחבי ניו אינגלנד ובתים רבים נמצאים ברישומים היסטוריים. במסצ’וסטס, אתם יכולים לראות את הסגנון בביתו ההיסטורי של הנשיא השני של ארה”ב, ג’ון אדמס. גם סגנון הבית הזה נבנה עד היום.

מדוע בתי סולטבוקס היו שימושיים?

ישנן סיבות רבות לכך שסגנון הקופסה היה בשימוש באמריקה הקולוניאלית. ראשית, בתים נבנו כדי למקסם את כמות אור השמש שנשפכת לכל חדר. חשמל לא היה נפוץ עד יותר מ-300 שנה לאחר הקמת המתיישבים הראשונים בארצות הברית, מה שאומר שאור השמש היה חיוני להשלמת מטלות יומיומיות ולנווט בבית.

אמנם נעשה שימוש גם בנרות ובמנורות נפט, אבל לפעמים הם היו יקרים וקשים להשגה. בנוסף, לא יכלו להאיר חדר עם נרות באותה רמה שאור השמש הטבעי יכול לספק.

בית זה משקף גם את האקלים שבו נבנו הבתים. ניו אינגלנד ידועה בסופה החורפית שלה, ושלג שמתנוסס על הגג עלול ליצור צרות לבעלי בתים. סביר יותר למים לדלוף לתוך הבית ככל שהם נשארים זמן רב יותר על הגג שלך, תוך כדי אכילת הרעפים וקורות העץ. על ידי בניית גג תלול, השלג היה צפוי להחליק מיד ולהשאיר את הבית שלם.

לבסוף, מטבחים רבים נבנו בחלק האחורי של בתים אלה, בחלק החד-קומתי של הבית. זה גם שימש מטרה בשמירה על קירור הבית בקיץ. החום עולה, כך שהתנורים והשריפות החמות מהמטבח יכלו לברוח החוצה במקום לעלות לחדרי השינה. בעידן ללא מערכות מיזוג אוויר, עשו הכל כדי שיהיה נוח.

saltbox houseבתי סולטבוקס התחילו כתוספות,
ככל שארצות הברית הפכה למדינה מבוססת, יותר אנשים התחילו לבנות בכוונה בתים בסגנון זה. הם הבינו שיש הרבה יתרונות להשקעה בבנייה מסוג זה, ולכן ניתן למצוא היום דגמים של בית זה.

כשהגיעו מתיישבים לארצות הברית, המטרה הראשונה שלהם הייתה לבנות כל בית שהם יכולים. הם היו זקוקים למקלטים בסיסיים כדי לשרוד את החורפים הממשמשים ובאים. אפילו לאורך כל הקמת ארצות הברית, בעלי קרקעות חדשים התמקדו בפיתוח בתים בסיסיים – וזה לרוב הדבר היחיד שהם יכלו להרשות לעצמם.

עם זאת, עם הזמן, העושר של האמריקאים הללו גדל. כשהיה להם כסף, בעלי הבית היו בונים תוספת על בתיהם הקיימים. הם הוסיפו כמה חדרים בחלק האחורי של הבית והורידו את הגג כדי לעמוד בתוספת החד-קומתית מאחור. זה יצר את בית סולטבוקס.

תוספות אלה יכולות לשמש למשפחות גדולות, קרובי משפחה מזדקנים, משרדים לבעל הבית ואפילו מגורי משרתים בכמה בתים עשירים יותר.

היכן ניתן למצוא סולטבוקס?

אתם יכולים למצוא בתים היסטוריים ברחבי ניו אינגלנד, במיוחד במסצ’וסטס, קונטיקט ורוד איילנד. לספריית הקונגרס יש אתר לבתים אלה, אותם תוכלו למיין לפי מדינה. אתם יכולים לחפש כל אחד מהנכסים הקרובים אליכם.

כל הבתים ברישום נמצאים בחוף המזרחי מלבד מוזיאון בית דיבל במולאלה, אורגון. כל הבתים בחוף המזרחי נמצאים בניו אינגלנד למעט בית סווול בסקוטסוויל, וירג’יניה.

זה לא אומר שאי אפשר למצוא בתים בשאר הארץ. ראשית, אלה הם רק הבתים הרשומים ברישום ההיסטורי על ידי ספריית הקונגרס. שנית, אדריכלים רבים משתמשים כיום בבנייה דומה. בתים מודרניים נמצאים ברחבי ארצות הברית – אפילו בחלקים הדרומיים והמערביים של המדינה. אתם עלולים להיתקל במבנים אלה בחיפוש בתים.

איפה היה האח בבית סולטבוקס?

ללא הסקה מרכזית, היה חשוב שהבתים ייבנו בצורה שתחמם את כל הבית. קמינים רבים ממוקמים במרכזם של מבנים היסטוריים כך שהחמימות עלולה להתפשט בכל הבית. משפחות עשירות אולי היו מסוגלות לבנות קמינים מרובים בבתיהם.

מדוע לבתי סולטבוקס יש גגות ארוכים?

הגג הארוך והמלוכסן בגב הבית הוא חלק איקוני בסגנון הבית הזה. מבנה הגג הזה נוצר כאשר משפחות אמריקאיות החלו לבנות תוספות על בתיהם. הם לא יכלו להרשות לעצמם לבנות שתי קומות, אז הם בנו תוספת של קומה אחת מאחור ואז הורידו את הגג לחבר את הבית.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Responses

Responses

בחר או חפש כתבות נוספות

אולי יעניין אתכם גם...

X