חפש כתבות

קטגוריות

Recent Posts

דפדפו לכתבות הבאות

תגיות

Latest updates

Groups

Members

צור קשר

צרו קשר - ייעוץ חינם!

מומחים צופים ששיעורי המשכנתאות יעלו, אך הגורמים הכלכליים עשויים לשנות את מסלולם

שיעורי המשכנתאות צפויים לעלות בסנטימטרים, אבל יש מספיק אי ודאות כלכלית כדי לראות עליות ומורדות לאורך הדרך.

האינפלציה הייתה גורם מרכזי מאחורי שיעורי המשכנתא הגבוהים כיום. היא הגיע ל-8.3% באפריל, ירידה קטנה מהחודש הקודם, אך עדיין קרוב לשיא של 40 שנה. בתגובה, הפדרל ריזרב צפוי להמשיך לקבל החלטות מדיניות שיעלו את הריבית.

למרות שמומחים מאמינים שהשיעורים צפויים להמשיך במגמת העלייה שלהם, אירועים גיאופוליטיים ובעיות אספקה ​​גלובליות מתמשכות עלולים להפוך את המסלול שבו אנו נמצאים. בשלב מסוים תעריפים גבוהים יותר, מחירי אנרגיה גבוהים יותר ומחירים גבוהים יותר לכל דבר יתחילו לחנוק את הכלכלה, אומרת מליסה קון, סגנית נשיא אזורית ב-William Raveis Mortgage. בשלב זה, התעריפים ירדו, אבל יש לנו הר לטפס לפני שנראה את זה קורה, היא אומרת.

במקום לחכות שהמחירים ירדו לפני רכישת בית, אם זה הזמן הנכון עבורך להפוך לבעל בית, התמקד ביסודות הבסיסיים ולא רק בתעריפים. ודא שהכספים שלך מסודרים, צור תקציב לרכישת דירות וחפש את העסקה הטובה ביותר על משכנתא.
נדל”ן קפיטל גרופ מוצאת בשבילך את ההצעה הטובה ביותר למימון עסקאות בשוק האמריקאי

A photo to accompany a story about mortgage rate predictions

תחזיות מומחים: מה יקרה עם שיעורי המשכנתא?

הנה שלושה מומחי דיור שמגיבים על מגמות ריבית המשכנתא ומה אתה יכול לעשות בנידון.

סלמה הפ, סגנית הכלכלנית הראשית ב-CoreLogic

אנו עשויים לראות את התעריפים עולים קצת יותר ל-5.5% או אפילו 6% בקיץ הקרוב. כאשר שוק הדיור מתחיל להתקרר, נוכל לראות את הריבית יורדת מעט. בסופו של דבר יהיו לנו תעריפים נמוכים יותר, אולי ברבעון הרביעי, מכיוון שהמלווים מתחרים על העסקים.


טנדיי קאפפידזה, כלכלן ראשי בבנק US

צפו לתנודתיות עם שיעורי המשכנתא. התעריפים עשויים לעלות ולרדת כשהם מגיבים לנקודות מפתח כלכליות כמו אינפלציה וצמיחה כלכלית. “זו תקופה מאוד הפכפכה. 


מליסה קון, סגנית נשיא אזורית ב-William Raveis Mortgage

התעריפים ימשיכו להיות מונעים על ידי נתונים כלכליים וסביר להניח ישתנו כלפי מעלה. עד כה הכלכלה הוכיחה עמידה בפני הסביבה ההיפר-אינפלציונית ובקצב הגבוה הזה, כאשר המכירות הקמעונאיות האחרונות ומספרי האבטלה הגיעו גבוה. “כתוצאה מכך, הפד יצטרך להילחם הרבה יותר קשה כדי לשלוט באינפלציה ולהמשיך להעלות את הריבית”.

מה משפיע על שיעורי המשכנתא כרגע?
מדד המחירים לצרכן האחרון הראה אינפלציה שנתית של 8.3%, קרוב לשיא של 40 שנה. כדי להוריד את האינפלציה לרמה סבירה יותר, הפדרל ריזרב העלה את הריבית לטווח קצר. שוקי הריבית על המשכנתאות צפו להעלאות ריבית נוספות מהפד ועלו בהתבסס על ציפייה זו.

עם איומים מחודשים על שרשראות האספקה העולמיות מהמלחמה באוקראינה ו-COVID-19 של סין, האינפלציה עלולה להישאר גבוהה יותר מהצפוי. אם זה יקרה, אז הפדרל ריזרב יצטרך להיות אגרסיבי עוד יותר בהעלאת הריבית כדי להפחית את האינפלציה.

למרות שהשיעורים עלו באופן דרמטי בחודשים האחרונים, הם אינם גבוהים היסטורית. התעריפים של היום נופלים למעשה בטווח היסטורי נורמלי.

עצות מומחים לרוכשי דירות עם עליית שיעורי המשכנתא
שיעורי המשכנתא הגבוהים של היום יעלו את העלות של בעלות על בית. זה לא אומר שאתה צריך לחכות שהמחירים ירדו לפני רכישת נכס. עדיף לא לנסות לתזמן את השוק כשהם קונים בית, אומר קאפפידזה. “זה פשוט לא ודאי מדי, יש יותר מדי תנודתיות”.

במקום לקוות לקפוץ לשוק הדיור כשהתעריפים נמוכים, קנה כשזה הזמן המתאים לך. לא משנה היכן נמצאים התעריפים, אתה יכול להפוך בהצלחה לבעל בית על ידי התמקדות ביסודות אלה.

היצמד לתקציב שלך
בעת יצירת תקציב רכישת הדירות שלך, מומחים ממליצים להגביל את תשלום הדיור שלך ל-28% מההכנסה שלך לפני מס.

מכיוון שהמחיר הנגיש לדיור נשחק במהירות, חשוב לא פחות מתמיד להתמקד בתשלום החודשי שלך. שיעורי הריבית תופסים את הכותרות, אבל “זה באמת קשור מהו התשלום החודשי וכיצד הוא משפיע על הארנק שלך בכל חודש”, אומרת קון.

גם אם שיעור המשכנתא שלך גבוה ממה שהיה לפני 6 חודשים, אם אתה ננעל על תשלום שאתה יכול להרשות לעצמך בנוחות אז אתה מוכן להצלחה ארוכת טווח.

שקול הלוואת ARM
עם עליית הריבית, הפער בין הלוואות בריבית קבועה לריבית מתכווננת (ARM) גדל ל-1% או יותר עבור חלק מסוגי הלוואות. 

תלוי כמה זמן אתה שומר את המשכנתא שלך לפני מכירה או מימון מחדש, הלוואת ARM עשויה להיות לא כל כך מסוכנת. להלוואות ARM יש ריבית קבועה נמוכה יותר למשך זמן מוגדר, בדרך כלל 5-10 שנים. לאחר תקופת היכרות זו שיעור המשכנתא שלך בדרך כלל מתאפס מדי שנה לשיעור השוק, למרות שמלווי משכנתאות רבים מציעים תנאים שונים.

עם הלוואות בריבית מתכווננת אתה יכול לבדוק מימון מחדש להלוואה בריבית קבועה לפני שהריבית תתאפס לשווי השוק. “עקבו אחרי  הריבית וכאשר הריבית יורדת, נצלו את ההזדמנות ותתמקמו לריבית קבועה”, אומרת קון. אנחנו בתקופה הזו שבה ריבית המשכנתא מנופחת, אבל זה לא מאסר עולם, הן ירדו בשלב מסוים, היא אומרת.

אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח שאתה מקבל את העסקה הטובה ביותר על הלוואות לבית שלך היא להשוות הצעות ממספר מלווי משכנתאות. על ידי כך תוכל לא רק לנהל משא ומתן על הריבית הנמוכה ביותר, אלא גם להביא עמלות מראש להחלטה שלך.

נדל”ן קפיטל גרופ מוצאת בשבילך את ההצעה הטובה ביותר למימון עסקאות בשוק האמריקאי

Responses

Responses

בחר או חפש כתבות נוספות

אולי יעניין אתכם גם...

X