כמה קשה למצוא שכירות בצפון ג’רזי?

מחירי בתים גבוהים, היצע דיור נמוך, ארנונה מעל הממוצע וחששות מאינפלציה הפכו את צפון ג’רזי לשוק השכירות השני בתחרותי במדינה בשנת 2023, על פי מחקר שנערך לאחרונה.

בדוח סוף השנה של RentCafe לשנת 2023, צפון ג’רזי – הכולל את ברגן, פסאייק, מוריס, אסקס, סאסקס, הדסון ומחוזות יוניון – מדורגת ממש אחרי מספר 1 מחוז מיאמי-דייד, פלורידה.

“זה היה השוק הצפון-מזרחי היחיד שצבר כ-100 נקודות בדירוג הנוכחי שלנו”, נכתב במחקר. “למעשה, המטרו הפך לנקודה חמה להשכרה לאורך המגיפה, ומושך אליה בני דור דור רבים המחפשים אפשרויות דיור סבירות יותר מחוץ למרכזי השכרה גדולים כמו ניו יורק.”

מילווקי, ויסקונסין; גרנד ראפידס, מישיגן; והפרברים של שיקגו, אילינוי היוו את חמשת השווקים המובילים הנותרים.

בשנה שעברה, צפון ג’רזי הייתה שוק השכירות התחרותי ביותר במדינה, ונפלה למקום השני ביולי. במהלך עונת השיא של הקיץ, השוק דורג במקום השלישי החם ביותר בסך הכל.

תפוסה גבוהה ושכר דירה גבוה

עם ציון תחרותי של 116, היו כ-14 שוכרים פוטנציאליים לכל בית פנוי בצפון ג’רזי.

זו ממשיכה להיות תוצאה של מלאי נמוך בשוק, כאשר RentCafe מעריכה כי 70.5% מהשוכרים חידשו את חוזי השכירות שלהם, בהשוואה לממוצע הארצי של 60.2%. באזור היה גם שיעור תפוסה כולל של 96.3%, כאשר בתים פנויים ל-34 ימים בממוצע.

“אפילו עם עלייה של 1.98% בבתים חדשים, לשוכרים היו אפשרויות מוגבלות מאוד לבחירה, מה שהוביל לאחד משווקי ההשכרה הקשים ביותר בארה”ב”, נכתב בדו”ח.

על פי מדד ה- Observed Rent Index של Zillow, המעניק שכר דירה טיפוסי בשוק באזורים שונים, מחירי שכר הדירה במטרופולין ניו יורק עלו בקצת יותר מ-5% בין ינואר לאוקטובר 2023.

הצפון מזרח נותר שוק שכירות תחרותי

בעוד שצפון ג’רזי עדיין מחזיקה בתואר בתור שוק ההשכרה החם ביותר בצפון מזרח, גם כמה אזורים אחרים באזור נשארו תחרותיים.

מתוך 30 שוקי ההשכרה התחרותיים ביותר במדינה, שבעה היו בצפון מזרח. זה כולל את פרברי פילדלפיה, ברוקלין, סנטרל ג’רזי, ברידג’פורט-ניו הייבן, בוסטון רבתי, פיטסבורג ומנהטן.

כיצד נקבעו השווקים התחרותיים ביותר

RentCafe ניתח נתונים מינואר עד ספטמבר 2023 עבור 139 שווקי השכרה ברחבי ארצות הברית. הנתונים הגיעו מנכסים רב-משפחתיים בקנה מידה גדול במחירי שוק עם לפחות 50 יחידות, ונכסים רב-משפחתיים במחירים נוחים לחלוטין לא נכללו.

לכל שוק ניתן ציון תחרותי המבוסס על שיעור תפוסת הבתים, סך הימים הפנויים הממוצעים, שוכרים פוטנציאליים ליחידה פנויה, שיעור חידוש השכירות וחלק הבתים החדשים שהושלמו.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses