מגמות נדל”ן: מהי תחזית פלורידה לשנת 2023?

הכלכלן הראשי של Florida Realtors: צפו שהדיור בפלורידה יחזור לשוק “מסורתי” יותר כמו בשנים 2018-2019 “ככל שההיצע והביקוש יהיו מאוזנים יותר”.
אורלנדו, פלורידה – למה צריכים צרכנים, מתווכים וקובעי מדיניות לצפות כשמדובר בנדל”ן בפלורידה במהלך השנה הבאה? לאחר השנים החזקות באופן בלתי צפוי של 2020 ו-2021 למרות מגיפה מתמשכת, סקטור הדיור בפלורידה בשנת 2022 הושפע מהאינפלציה שעלתה במהירות וריביות המשכנתא הגבוהות יותר, אמר הכלכלן הראשי של Florida Realtors®, ד”ר בראד אוקונור לכמעט 500 מתווכים במהלך 2023 בפלורידה. פסגת מגמות הנדל”ן ביום חמישי האחרון.
“כעת אנו מצפים ששוק הנדל”ן למגורים של המדינה יחזור לקצב אופייני יותר”, אמר. “אני מאמין ש-2023 תיראה יותר כמו שנות שוק הדיור ה’מסורתיות’ של 2018-2019 בפלורידה ככל שההיצע והביקוש יהפכו מאוזנים יותר”.
האירוע היה חלק מפגישות עסקיות אמצע החורף של מתווכים בפלורידה השנה ב-Renaissance SeaWorld אורלנדו. בנוסף לאוקונור, בפסגה השתתף ג’ון ליר, הכלכלן הראשי של Morning Consult, המשתמש בנתוני סקרים בתדירות גבוהה כדי ללכוד תובנות לגבי עמדות ודאגות צרכנים. ליר מובילה את המחקר הכלכלי העולמי ומפקחת על איסוף הנתונים הכלכליים, האימות והניתוח של המשרד. הוא סמכות להשפעות של העדפת צרכנים, ציפיות וחוויות על דפוסי רכישה, מחירים ותעסוקה.
זה גם כלל פאנל של מתווכים שמשתמשים במשאב Florida Realtors’ SunStats באופן קבוע, ושיתפו כיצד זה עוזר להם בעסק שלהם. משתתפי הפאנל היו פיטר ווסט, מתווך/שותף מנהל, בישופ ווסט נדל”ן; קארה ווייזלי, שותפה לברוקר, Berkshire Hathaway HomeServices Florida Realty; וג’ון ג’יי אדמס, נשיא, אדמס, קמרון ושות’ מתווכים. ג’ניפר וורנר, כלכלנית פלורידה Realtors ומנהלת פיתוח כלכלי, שימשה כמנחה.
ד”ר בראד אוקונור, הכלכלן הראשי של Florida Realtors
שאלה מרכזית אחת שעומדת כרגע בראשם של אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן, רוכשי דירות, מוכרי דירות ואחרים: האם תיקון מחיר בדרך?
“המחירים נקבעים על ידי הביקוש וההיצע כאחד”, אמר אוקונור. “ביקוש יורד הוא רק מרכיב אחד הדרוש לתיקון גדול; אנחנו גם צריכים הצפה של היצע. במחזור הדיור האחרון, זה הגיע מבניין יתר ועיקולים. וזה לא סביר שנראה מבול של בתים חדשים שנבנו בשוק מכמה סיבות. ראשית, כיום קיימים פחות בוני בתים מאשר בשנים עברו; בונים שמרנים יותר כשמדובר בקבלת בניינים חדשים; ולבניית הבית לוקח יותר זמן להשלים. ההיצע מושפע גם מבעלי בתים שלא רוצים לרשום את ביתם ולקנות בית אחר מכיוון שהם צפויים לשלם יותר על הבית הבא בגלל ריבית גבוהה יותר של המשכנתא.
“אז נכון שחלק מהבעלים מרגישים ‘נעולים’ לביתם הנוכחי ולריבית המשכנתא הנוכחית, אבל זה לא כל בעלי בתים. אנו רואים עליות במלאי (רישומים פעילים) והמכירות הסגורות נמשכות. ואנחנו הולכים לראות קצת הרגעות או הקלות במחירים – אבל אנחנו לא הולכים לראות ירידה גדולה אלא אם או עד שנראה יותר היצע זמין”.
לפי אוקונור, האינפלציה תמשיך להיות גורם ב-2023, אם כי חדשות כלכליות אחרונות מראות שלפעולת הפדרל ריזרב להילחם באינפלציה נראה שיש השפעה חיובית. ביקוש הקונים בפלורידה בחודשים הקרובים ימשיך להיות מאותגר על ידי עלויות הביטוח, שיעורי המשכנתא – במיוחד אם הריבית יתחילו לעלות שוב ל-7% ומעלה – ואי ודאות כלכלית מתמשכת השוחקת את אמון הצרכנים.
“ריבית המשכנתא תרד, אבל הכל תלוי בגורמים שונים”, אמר. “כל התחזיות הנוכחיות על מכירות בתים קיימים ב-2023 מסתמכות על היכן עומדת להיות ריבית המשכנתא ל-30 שנה, והיא בתנופה.
תחזיות אחרונות לשנת 2023 עבור מכירות בתים קיימים בארה”ב בהשוואה לשנת 2022 כוללות:
National Association of Realtors® (13/12/22): מכירות בתים קיימים ירדו ב-7.0% ב-2023.
פאני מיי (12/12/22): מכירות בתים קיימים ירדו ב-21.1% בשנת 2023
איגוד בנקאי המשכנתאות (19/12/22): מכירות בתים קיימים ירדו ב-13.7% בשנת 2023
Redfin (12/6/22): Existing home sales fall 16.0% Y/Y in 2023
Realtor.com (30/11/22): מכירות בתים קיימים ירדו ב-14.1% ב-2023
האגודה הלאומית של בוני בתים (1/4/23): מכירות בתים קיימים ירדו ב-15.7% בשנת 2023
אוקונור אמר, “במחצית הראשונה של השנה הזו, אני בטוח שאנחנו הולכים לראות את מחירי הדירות משתטחים בממוצע, ואני חושב שהמכירות ירדו מעט מתחת לקו של 2018 (מכירת בתים קיימים סגורים) . אני מצפה שמכירות סגורות ירחפו מעט מתחת לקצב הרגיל יותר של מכירות בתים בפלורידה, כמו מה שראינו ב-2018. עם זאת, מכיוון שמחירי הדירות גבוהים בהרבה עכשיו מאשר ב-2018, אנחנו עדיין הולכים לראות נפח דולר גבוה יותר של מכירות בתים קיימים סגורים, רק לא ברמה של שנה שעברה או ב-2021 עם נפח דולר”.
ד”ר ג’ון ליר, הכלכלן הראשי של Morning Consult
האופן שבו הצרכנים מושפעים מהכלכלה, מהאינפלציה ומגורמים אחרים – או איך הם מרגישים לגבי מה שקורה בעולם סביבם – משפיע על אמון הצרכנים וגורמים להחלטות הקנייה או הרגלי החיסכון שלהם, לפי ד”ר ג’ון ליר, הכלכלן הראשי של Morning Consult.
“בשנת 2023, אמון הצרכנים מתחיל לעלות ברוב ארה”ב, אבל הוא נשאר רחוק מהמצב שבו היה לפני שנה”, אמר. “תיקח תקופה ממושכת של גידול בשכר הריאלי ותוצאות מדיניות יציבות למדי כדי שהצרכנים ירגישו יותר בנוח ובטוחים לגבי הכלכלה ועתידם. בדצמבר דיווחו הצרכנים על עלייה ביתרות אשראי בשיעורים הגבוהים ביותר מאז החל המעקב. מחקרים מראים שיותר צרכנים מתקשים להסתדר בסוף החודש, וחלקם של המבוגרים שמסוגלים לחסוך בכל חודש ממשיך להצטמצם”.
ליר ציין כי זהו סימן לכך שהצרכנים נדחקו לקצה וצריכים לחזור בהוצאות, שכן הוצאות גבוהות יותר שוחקות את חסכונותיהם ואת תחושת היציבות הפיננסית שלהם.
“בעוד שאנחנו רואים בחדשות שהאינפלציה מתחילה להתקרר, האינפלציה עדיין משפיעה על הצרכנים”, אמר. “הם עדיין מרגישים ורואים שהאינפלציה עולה להם יותר. הצרכנים נמצאים בלחץ כלכלי והם מנסים לצמצם את ההוצאות שלהם. במהלך החודשיים האחרונים, מה שאנחנו רואים הוא שהתחזית לכלכלת ארה”ב באמת התדרדרה, במיוחד בקרב חזיתות הצרכנים. הצרכנים מיצו את מקורות ההוצאות שלהם. אנו מצפים לראות את הצרכנים ממשיכים לסגת מהוצאות מכיוון שעסקים קטנים ומגזרים אחרים מפחיתים גיוס עובדים, הוצאות ובאופן אחר גם חוזים”.
עם זאת, ליר גם ציין כי דיור ובעלות על בתים נותרים בראש סדר העדיפויות עבור צרכנים רבים.
“מחירי הדיור מתחילים להשתטח אך ממשיכים להתנגד לירידות ככל שעניין הקונים עולה”, אמר. “קונים עדיין מחכים בכנפיים, מעוניינים לרכוש בית ברגע שהם יכולים לעשות זאת מבחינה כלכלית. אנו ממשיכים לראות שבעלות על בתים נותרה יעד חזק עבור צרכנים, במיוחד עבור צעירים המעוניינים להקים משפחה ומרגישים בטוחים בעבודתם ומוכנים למעבר הבא”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

XX Michigan Ave, MO 63118

Property Details A great investment opportunity in Tower Grove East. A classic 2 stories duplex brick house, that has 2 units. Each with 2 Bedrooms and 1 Bath. 1976 Sqft, with a full basement. The Furnace, AC, Plumbing, and Electrical Panel are old. A wonderful Fix & Flip or Buy & Hold Opportunity! Asking price: $114,374 […]

Responses