“אתם לא יכולים לצפות לשינוי, אם תנהגו כל פעם באותה הדרך” אלברט אינשטיין

#יזםהשבוע גל בנימיני #פוסט2
״שמע, מצאתי פה עסקה פצצה!״ אמרתי למנטור שלי. “נכס, במצב לא רע. המוכר משחק אותה קשה להשגה, אבל לדעתי יש פה פתח לעסקה טובה״.
את הפזמון הזה הוא שמע ממני לפחות פעמיים בשבוע.
“אני מציע שתבדוק לי עוד שבעה נכסים באזור, תנתח אותם ואז תבוא אלי” אמר לי. האמת, הוא היה קצת יותר בוטה והחלטי.
למרות שהתחלנו לעבוד פול פאוואר, הרגשתי שאני מסתובב כל הזמן עם רגשות אשם. לא שעשיתי משהו רע – נהפוך הוא: הם נבעו מהרגשת התחרות שהייתי שרוי בה. בפועל, זה מה שסייע לנו לבצע רכישות מוצלחות במחירים אטרקטיביים – תמיד עשינו את האקטסרא מייל.
עסקה שלמדתי ממנה המון היא דופלקס שרכשנו בשכונת לינקולן קריק (מילווקי וויסקונסין) עם גג משופץ, מערכת חימום חדשה יחסית ודיירים משלמים (אמנם לא מספיק) ב- 100k. מחיר שבתקופת הקורונה היה מאוד אטרקטיבי.
אחרי כמה חודשים ורודים שבהם גם העלתי את השכירות, התחילו הבעיות. אני הייתי בטוח שזה בגלל הסביבה. רק אחרי שהגעתי לשם פיזית וחקרתי – הבנתי, שמה שרואים משם לא רואים מכאן.
“הי ג’וש” פניתי לאיש שלי בחברת הניהול “יש לך מושג מה קורה בנכס שלנו?” הייתי נחוש להבין מה הסיפור של התגודדויות סביב הבניין לכל אורך שעות היממה.
“אתה לא תאמין” ענה לי “בבית הצמוד לנו פתחו תחנת סמים. זה מביא לתנועה מסיבית של אנשים. לפעמים זה מוביל לקטטות ואפילו לירי” אמר.
תוך זמן קצר, הסיפור הפך לסיוט. מעסקת זהב בסביבה סבירה ושוכרים משלמים, לסביבה אלימה ושוכר לא משלם. לי היה ברור שחייבים להפטר מהנכס הזה, אבל בחכמה. בהקשבה ושיח.
במסגרת המשא ומתן שערכנו עם השוכרים, הבנתי שיש קושי תזרימי נקודתי. שלא כמו שנהוג באמריקה, הצעתי להם לשלם את השכירות בתשלומים. מעבר לזה, התחייבתי לבצע שיפורים בנכס שתכננתי לעשות בכל מקרה לפני המכירה.
שלושה חודשים עברו. במהלכם, גם תוקנו התיקונים שהתחייבתי אליהם וגם הרנט-רול היה מאוזן. ואז, נכנס החורף. והחורף שלהם זה חתיכת חורף. הדבר הראשון שמושפע מהקור הוא ‘הפעילות’ השכונתית.
בסיטואציה הזאת, כשהבית ניראה הרבה יותר טוב, השוכר משלם והסביבה רגועה – הקונה לא איחר להגיע. למרות, שבאופן מסורתי, היקף העסקאות קטן בתקופה הזו – הוא שילם 118K.
מתוך המצב המשברי, למדתי עוד משהו על עצמי. למדתי, שבתוך מצב משברי, חייבים לפעול באומץ ולצאת מהקופסה. לצאת מהפעולות הרגילות. ליישם רעיונות חדשים. בדיוק כפי שאלברט אינשטיין אמר. הוא אמר את זה על טפשות. אני בחרתי להיות פחות ביקורתי, ברשותכם…..
*בתמונה אני משקיע (לא בתבונה) במה שאני אוהב ????

Related Articles

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses