התראת מוכרי בתים: מצאנו את השבוע הטוב ביותר לרשום את הבית שלכם בשנת 2023

האם אתם רוצים מכירת בית מהירה במחיר גבוה יותר, גם בשוק הנדל”ן הבעייתי הזה? לכן פתחו את לוח השנה שלכם לאפריל, קחו מרקר צהוב בוהק והדגישו את השבוע שבין 16 ל-22 באפריל. פרק זה של שבעה ימים זוהה על ידי Realtor.com® כשבוע הטוב ביותר לרשום את הבית שלכם בשנת 2023.
כמה מזומנים נוספים יכול המוכר לקחת לכיסו וכמה מהר יכול בית לעבור מרישום חדש לשולחן הסגירה?
במהלך השבוע הטוב ביותר לרשימה, מחירי הדירות צפויים להיות גבוהים ב-8,400 דולר מהשבוע הרגיל – ו-48,000 דולר עצום מעל המחירים של תחילת 2023. רישומי נדל”ן צפויים לקבל 16.4% יותר צפיות מאשר בשבוע הרגיל.
ולמרות שהאביב נחשב בדרך כלל לעונת המכירה הטובה ביותר, הביקוש צפוי לעלות בשבוע השלישי של אפריל, כאשר בתים צפויים לצאת מהשוק ב-18% מהר יותר משבוע ממוצע.
“השבוע הטוב ביותר מייצג איזון נאה בין פחות תחרות מצד מוכרים אחרים (כלומר, פחות רישומים), מחירי מכירה פוטנציאליים גבוהים ותקופה קצרה בשוק”, אומרת האנה ג’ונס, אנליסטית מחקר כלכלי של Realtor.com.
צוות הכלכלה של Realtor.com זיהה את שבוע המכירה האידיאלי הזה לאחר שבחן בקפידה את התנהגות השוק מ-2018 עד 2022. (שים לב ש-2020 לא נכללה עקב תנאי השוק הלא טיפוסיים בשיא מגיפת ה-COVID-19.) תחרות מצד מוכרים אחרים, כיצד בניתוח נלקחו בחשבון זמן רב של בית שהושקע בשוק, צפיות לכל נכס, מחירי מחירון והסבירות להורדת מחירים.

רישומים חדשים מעטים שומרים על שוק הדיור תחרותי

במהלך שיא המגיפה, נראה היה שאין זמן רע לרשום. בתים נמכרו במהירות מטורפת, לעתים קרובות עם הצעות מרובות מעל המחירים המבוקשים.
עכשיו? השוק הלוהט שהיה פעם פושר במקרה הטוב.
הרוכשים של היום מתמודדים עם שלוש מכשולים עיקריים שמעמידים אותם בצד: מחסור בבתים למכירה, מחירים גבוהים עבור הנכסים הזמינים ועליית ריבית המשכנתא שמייחרת את תשלומי המשכנתא החודשיים בכ-50% מאשר לפני שנה בלבד. (לשבוע שהסתיים ב-9 במרץ, הריבית של משכנתא בריבית קבועה ל-30 שנה הייתה 6.73%, לפי פרדי מק).
הדבר היחיד שקונים צריכים נואשות שיכול לגרום להם לדלג מעל מכשולים במחיר סביר כדי להיות ראשונים בתור בבתים פתוחים: רישומים חדשים.
עד כמה נואשים הקונים? רישומים חדשים ירדו במשך 35 שבועות ברציפות, צנחו ב-26% לשבוע שהסתיים ב-4 במרץ. והמלאי הכולל עדיין נמצא ב-50% מתחת לנורמות טרום-מגיפה.
מוכרים רבים הם גם קונים שמתקשים למצוא בית חדש משלהם ומתמודדים עם תעריפים גבוהים יותר. זה הפריע לרבים מהרישום.
אז מוכרים שמוכנים להתמודד עם הביקוש העצום הזה יתוגמלו ככל הנראה מכיוון שקונים נבונים יודעים לא להתייאש אם בית טוב ייצא לשוק.
“קונים אוהבים רישומים טריים – אלה שעוקבים אחר השוק יודעים שהרישומים החדשים הנהדרים האלה נמכרים די מהר”, אומרת קנדיס קרסובק, סוכנת נדל”ן ושמאי בתים מוסמכת בוושינגטון ובטקסס בחברת שמאות מחוז פירס.

גרום לרישום שלך לבלוט

אם כל מוכר יודע את השבוע הטוב ביותר לרשום בית, בעל בית מהסס עלול לדאוג שיהיה שפע של בתים בשוק, מה שיסבך עוד יותר את התחרות.
עם זאת, מוכרים שלא ששים לשתול שלט “למכירה” על הדשא שלהם במהלך השבוע הטוב ביותר עשויים לרצות לשקול עובדת נדל”ן קריטית: השוק עומד להיכנס לפריים טיים עבור רוכשי בתים עם משפחות, שבדרך כלל רוצים לעבור דירה הרבה לפני תחילת שנת הלימודים החדשה.
“רישומים חדשים נוטים לצבור בסוף האביב והקיץ”, אומרת ג’ונס. “אז הכניסה לשוק במהלך השבוע הטוב ביותר נותנת למוכרים הזדמנות מצוינת למשוך את תשומת הלב של הקונים לפני שפעילות הרישום בעיצומה.”
ולמרות השוק האיטי האחרון, בתים שהם מפתחים וממוקמים במקומות נחשקים ממשיכים להימכר בזריזות ולצבור “תשומת לב משמעותית”, לדברי ג’ונס.
עם זאת, המפתח הוא שהמוכרים יפרסמו בית במחיר מחושב היטב. וג’ונס מייעצת למוכרים להיות היפר-לוקאליים במחקר שלהם.
“מוכרים צריכים להכיר את השוק המקומי שלהם ולעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם סוכן מקומי כדי לוודא שהרישום שלהם אטרקטיבי לקונים”, היא אומרת. “קונים שמרגישים את הלחץ של סבירות סבירים שיהיו בררנים יותר, כך שבית במחיר טוב ומתוחזק היטב הוא הכרטיס לגייס ביקוש גדול.”

Related Articles

Responses