פוסט מבוא 1

#יזם השבוע קרנית וסלינג גפן# פוסט 1
בהתרגשות ובהודיה, אני תופסת את מקומי על הבמה הזו למשך השבוע הקרוב. אני די רגילה לבמות ובכל זאת כל במה קצת אחרת. נשימה עמוקה, ומתחילים:
אז נעים להכיר, שמי קרנית וסלינג גפן וכמו כמעט כל דבר בחיי גם אל השקעות נדל”ן בארה”ב התגלגלתי (ממש ככה) במקרה. יש אנשים שמקבלים השראה; קוראים; חוקרים; מתכננים ומוציאים לפועל. ויש כמוני, בני מזל, שדברים עוברים לידם ברגע המתאים, והם מרימים את היד וקוטפים.
נולדתי וגדלתי בישראל. שום דבר מסעיר. כשהגיע הרגע לבחור מה ללמוד, לא היה לי מושג. אמא שלי אמרה: “את וורבלית – לכי ללמוד משפטים”. אז הלכתי ללמוד משפטים. כשנמאס לי למלצר למחייתי התחלתי לעבוד במשרד ליטיגציה בטרום התמחות ונשארתי 8 שנים. בינתיים נולדו לי לולה וגולי, שלמרות שמות החיבה, הם כבר ממש גדולים. בחופשת לידה עם גולי, הבנתי שמספיק לי להיות שכירה. מבין שלל האופציות בחרתי לפתוח משרד משלי בעיר האורות חיפה. העסקים היו טובים, אבל באיזה שהוא שלב, נהיה לי משמעם. אני אוהבת אתגרים, וכשאת מתעסקת בתחום יחסית צר, והשופטים שואלים אותך איך את רוצה להתקדם בתיקים שאת מנהלת… אתגר אין.
אז חזרתי לתואר שני. קרה לי נס גלוי והנשיאה ביניש נתנה לי לראיין שופטים מכהנים על תהליכי קבלת החלטות. המחקר שינה אותי בכל כך הרבה מובנים. בעיקר הבנתי שליטיגציה אזרחית מהסוג שעשיתי עד אז לא מעניינת לי יותר. מכרתי את התיקים לשותף שלי. ארזתי את הילדים, ונסעתי לתוכנית מחקר באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, כשהמטרה להמשיך לדוקטורט (ספויילר – לא קרה).
המעבר מהחיים העמוסים בישראל ללימודים בלבד בניו יורק השאיר לי שפע של זמן פנוי. מאחר ותמיד חיבבתי נדל”ן (מגרשים, קירות, חלונות.. לא רק את המשפט סביב כל אלו), למדתי לתעודת איש מכירות נדל”ן. קורס בסיסי שנתן לי קצת ידע על סוגי הנדל”ן השונים ועוד. היה נחמד ולמספר שבועות אפילו עבדתי קצת עם סוכנות נדל”ן באפר ווסט סייד רק כדי להבין שזה לא בשבילי. שוב היה לי זמן פנוי, והחלטתי לגשת למבחני הלשכה של ניו יורק.
במקביל ללימודים למבחן, הגרוש שלי החליט שמספיק לו, והגיש תביעה על מנת להחזיר אותי ואת הילדים לארץ. הפסדתי במשפט ועברתי את המבחן. חזרתי לארץ כואבת וחבולה. לא, לא היה פנאי לאיזה דיכאון מג’ורי, כי הילדים היו צריכים אותי מתפקדת. ואני הייתי צריכה להמציא את עצמי מחדש. אז שוב פתחתי משרד, וקשרתי קשר עסקי עם משרד בוטיק משפחתי בניו יורק שעוסק בנדל”ן. יחד התחלנו לתת שירות ליזמים קטנים וגדולים בכל הקשור להשקעות נדל”ן בארה”ב ולאט התפתחתי לתחומים נוספים של משפט בינלאומי פרטי. הייתי על הקו, וזה נתן לי גם פרנסה טובה וגם שקט. ואז בביקור עבור לקוחות באוקלהומה, היה לי קול פנימי חזק שאמר, שזה מקום טוב להשקעה ראשונה. כבר בעת הביקור איתרתי ורכשתי לי סינגל. ומשם הדרך להשקעות נוספות היתה קצרה.
אני מתגעגעת לניו יורק ובימים אלו פותחת לי שם שלוחה, שתאפשר לי לחזור. בהדרגה, כי יש לי חייל בגולני (הכדורגלן שבתמונות..) שלא נפקיר בלי ארוחות שישי אצל אמא. נראה לאן נתגלגל מכאן.
כל הפוסטים השבוע יהיו מבוססים על סיפורים אמיתיים של לקוחות שלי. אני אשתדל לתת עצה טובה או לפחות להעלות מודעות לנושאים שיש לתת עליהם את הדעת או לאפסן בחלק האחורי של המח ל”חס וחלילות”. תמיד שמחה ופתוחה לשמוע דעות וחוויות של אחרים. Sharing is caring אז תרגישו חופשי לשתף ולהגיב.
שיהיה לנו שבוע טוב,
קרנית

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses