פוסט סיכום יפעת שטייר

#יזםהשבוע יפעת שטייר #פוסט6
וככה עבר לו שבוע… ביום ראשון גייסנו את עופרי הבכורה שלנו. ביום שלישי היה יום השואה. במקביל, גם הפוסטים פה הביאו אותי לרמת חשיפה שפחות נוחה לי, ככה שכל יום הרגיש כמו לידה מחדש… בקיצור – היה שבוע של כאבי לב ובטן מעורבבים.
והנה, שרדתי כדי לספר 😅
אמנם היום הייתי אמורה לעסוק בעיקר בסיכומים, אבל יש עוד עניין אחרון, שבעיני הוא מהותי לצמיחה שלי ברמה המקצועית וגם במעבר מ”משקיעה” ל”יזמית” ולכן אני מרגישה שנכון לסגור איתו את השבוע –
אני רוצה לדבר על האנשים שבהם אנחנו מקיפים את עצמינו, על שיתופי פעולה, שותפויות וההשפעה של כולם על ההצלחה שלנו. כמו בפוסטים הקודמים, אתייחס לנושא דרך הדרך שלי.

אנחנו התחלנו את דרכנו בנדל”ן לבד. המטרה שבשבילה נכנסנו לתחום הייתה לייצר הכנסות שישרתו באופן מאד ספציפי את המטרות והצרכים שהגדרנו וזה התאים.
הצמיחה וההתפתחות העסקית הגיעו אחרי שהלכתי ללמוד אצל Rafi Mizrahi (שיש לי רק מילים טובות לגביו ברמה האישית, כמורה וכמנטור)– ולא רק בגלל הידע והכלים שרכשתי אצלו אלא כי בזכותו גם התחלתי להיפתח לסביבה מנצחת.
בהתחלה מצאתי את עצמי חלק מקבוצת לומדים. פתאום היו סביבי אנשים להתייעץ, ולחלוק איתם חוויות וקשיים.
בהמשך, ובזכות החזון של רפי – מצאתי שאני בעצם חלק מקהילה גדולה (קהילת דיל מייקר), שנתנה מעטפת רחבה, שאפשרה עזרה הדדית, תמיכה, והיווצרות של שיתופי פעולה.
משם, פרצתי עוד גבול של עצמי והתחלתי להצטרף למפגשי משקיעים ויזמים שונים ואז הוספתי מפגשים אישיים- שם נפתח פתח לשת”פים נוספים.
והשלב האחרון בינתיים, שבו מבחינתי עשינו את המעבר המלא ממשקיעים ליזמים בא בדמות שותפויות עסקיות.
אני יכולה להגיד, שמבחינתי, האבולוציה הזו שדרגה את הידע, ההבנה, מקורות המידע, הפעילות העסקית, הרווחה הנפשית וגם התודעה שלי בצורה מהותית.
 
**עצירת אנקדוטה – את Baruch Grinfeld השותף שלי, שלמד אצל רפי במחזור אחר ולא הכרתי, פגשתי בכלל דרך קולגה, שמקפיד על מפגשים וחיבורים ובהמשך הפך לתלמיד בפרוייקט X, שהגיע אלי דרך קבוצת דיל מייקר אינדיאנפוליס שניהלתי. זה כוחם הקסום של מפגשים ושיתופים…
 
חזרה לנושא עצמו, אלו ההמלצות החמות שלי בעניין:
להקיף את עצמינו באנשים טובים, שנמצאים בעשייה והתפתחות ובעלי תודעת שפע ועזרה הדדית. זו מבחינתי הסביבה המנצחת.
להיות במפגשים כל הזמן, בין אם אישיים או של קבוצות חשיבה מצומצמות או מפגשים תקופתיים של קבוצות משקיעים ויזמים מגוונות. והכי נכון גם וגם וגם. יש למפגשים האלה המון ערכים מוספים, שאת חלקם הגדול אפילו אי אפשר לתכנן או לצפות מראש.
לשתף ולשת”פ כל הזמן. אני מאמינה שיש מספיק לכולם וכשאנחנו משתפים זה לא בא על חשבון המשאבים שלנו. להיפך, אנחנו מרחיבים את סיכויי ההצלחה שלנו. הביחד הזה מעצים ומפרה.
אני יכולה לספר, שכשהגעתי לשלב הזה, בזכות האנשים שסביבי, עשיתי את הקפיצות העסקיות הראשונות שלי: התחלתי לרכוש קרקעות כהשקעה לטווח ארוך; התמודדתי עם עסקאות סלר פייננס, שבעזרתן הפכתי את הנכסים הכי גרועים שלנו למקורות ההכנסה הכי יציבים; ככה גם הגעתי לתחילת ההתנסות בתחום ההול סייל.
להיות פתוחים לשותפויות עסקיות– לתפיסתי היום, שותפות מהווה מכפיל כוח אמיתי, ביותר מרמה אחת. וכאמור, הקפיצה הכי משמעותית והמעבר שלי מפעילות נדל”נית של “השקעה” ל”יזמות” הגיעה כשנפתחתי לאפשרות של פעילות בצורה הזו, בזכות הדחיפה וההשלמה ההדדית ושילוב הכוחות, היכולות והמשאבים שעזרו לי להעביר את הפעילות לשלב של “עסק”.
 
המפתחות לשותפות מוצלחת לתפיסתי:
  • זהות ערכית ואמון שבלעדיהם אין בסיס;
  • תיאום ציפיות מקיף לפני תחילת העבודה (שצריך לרענן ולעדכן מפעם לפעם);
  • השלמה הדדית שמייצרת סינרגיה;
  • מיפוי מטרות והגדרת תוכנית פעולה, שאת הביצוע שלה מבקרים באופן שוטף;
  • חלוקת תחומי אחריות/עבודה ברורה, בהתאם לחוזקות של כל אחד;
  • תקשורת שוטפת, שיח פתוח וכנה וגם תיקוף תקופתי של הנחות יסוד ועמידה במטרות.
(וכן, יש גם סיכונים בשותפויות. צריך לדעת לגדר אותם. צריך להשתדל לבחור נכון. צריך להגדיר מראש גם מה קורה אם שנפרדים. בעיני, נכון להיום לפחות, היתרונות עולים על החששות).
 
כשהיום אני כותבת “אנחנו” בענייני נדל”ן, זה כבר לא אני ודורון אלא אני והשותפים העסקיים שלי:
ברוך בפרויקטים בפיתוח, ובליווי ומנטורינג של משקיעים בשלבים שונים של הפעילות שלהם;
בפרויקטים הנוכחיים של הבנייה החדשה בקייפ קורל אנחנו פועלים כ- GP בשותפות משולשת עם ברוך ואילנית, שותפה אמריקאית;
ובימים אלה, אנחנו מתחילים גיוס לפרויקט הבא בקייפ קורל.

כמו שעולה מהפוסט הזה –
אני תמיד שמחה להיפגש, לשמוע, ללמוד, לחלוק מידע, ולשת”פ.
אז כל מי שמעוניין להיפגש או לבדוק אופציה של ליווי או לשמוע על הפרויקטים החדשים שלנו, מוזמן להתקשר או לכתוב לי (052-6689012) 😊
ולסיום סיומת… רוצה להגיד תודה רבה על הבמה. ותודה לאבי על התמיכה לפני ולאורך השבוע. מקווה שהצלחתי לתת ערך.
שיהיה שבוע חדש וטוב🙏
Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses