השלבים לפני רכישת הנכס וניהולו

#יזםהשבוע אמיר נדיבי
אחרי שהכסף שלי עבר מישראל לחשבון שלי בארצות הברית ישנם מספר שלבים שצריך לעשות לפני רכישת הנכס עצמו:
1) הקמת חברת LLC באמצעות הברוקר- מדוע אנו מקימים חברה זו? על מנת שיהיה ניתן לדווח בארצות הברית על הכנסות והוצאות החברה ודיווח פחת שנתי על הנכס.
2) לאחר חתימת החוזים הכסף מעבירים בדמי קדימות את הכסף בנאמנות לחברת עו”ד ויש לוודא כי ישנו ביטוח עסקה. את הכסף לא מעבירים למוכר עצמו על מנת לוודא שאין כל חובות קיימים עבור הנכס וכי אין לו בעלים נוספים או שעבודים כאלה ואחרים. חברת עו”ד דואגים לרישום הנכס על שם חברת הLLC ולא על שם הבעלים הישראלי ויש סיבה לכך עליה אפרט בהמשך.
3) לאחר העברת הבעלות על ידי חברת עו”ד מתחיל שלב שיפוץ הנכס מתחיל לו, במקרה שלי הברוקר הוא האיש שאחראי לשיפוץ ויש מספר דרכים לבדוק את הברוקר/ משפץ הנכס האם קיים פער בין מחירי חומרי הגלם לשיפוץ למה שאני יכול למצוא באינטרנט את אותו חומר גלם בפחות כסף. במקרה שלי כל מה שהברוקר הביא לצורכי שיפוץ הנכס היו יותר זולים ממה שיכולתי למצוא באינטרנט משמע יש על מי לסמוך בנושא הכספי הזה.
לאחר שיפוץ הנכס והשכרתו הסיפור לא נגמר ולא יגמר.
למה לא נגמר? הרי הנכס נרכש, שופץ, הושכר מה עוד נשאר? בעצם נשאר לעקוב אחרי ההוצאות וההכנסות, משמע לראות שהכסף נכנס בזמן ושההוצאות לא ממוצאות ושאין הפתעות למעט תיקונים אצל דיירים.
חשוב מאוד לשלוט ולנהל את הכסף ותמיד לשאול שאלות את הברוקר, רואה חשבון, עורך דין במידת הצורך ולהיות יזמים ולחפש אפיקי השקעה חדשים בכל הזדמנות.

Related Articles

Responses