שוק הדיור בארה”ב זקוק ליותר מ-300,000 בתים ברי השגה עבור קונים בעלי הכנסה בינונית

מחסור בבתים ברי השגה עבור קונים בעלי הכנסה בינונית

דגשים עיקריים

בשוק הדיור האמריקני חסרים כ-320,000 דירות בשווי של עד 256,000 דולר, טווח המחירים הנגיש עבור קונים בעלי הכנסה בינונית (משקי בית שמרוויחים עד 75,000 דולר).

קונים בעלי הכנסה בינונית יכולים להרשות לעצמם לקנות פחות מרבע (23%) מהרישומים בשוק הנוכחי. לפני חמש שנים, קבוצת הכנסה זו יכלה להרשות לעצמה לקנות מחצית מכל הבתים הזמינים.

בין 100 אזורי המטרו הגדולים, אל פאסו, טקסס; בויס, איידהו; ולספוקיין, וושינגטון יש הכי פחות בתים במחירים סבירים הזמינים עבור קונים בעלי הכנסה בינונית. לעומת זאת, בשלושה אזורי מטרו באוהיו – יאנגסטאון, אקרון וטולדו – יש הכי הרבה.

שוק הדיור בארה”ב חסר יותר מ-300,000 בתים במחירים סבירים עבור קונים בעלי הכנסה בינונית, על פי ניתוח חדש של איגוד המתווכים הלאומי ו- Realtor.com®. המחנק המתמשך במלאי הדיור במדינה משפיע על קונים בעלי הכנסה בינונית יותר מכל סוג הכנסה אחר.

דו”ח סבירות הדיור והאספקה של NAR ו- Realtor.com® בוחן את מספר הנכסים החסרים לפי טווח המחירים בשוק הנוכחי בהשוואה לשוק מאוזן. שוק מאוזן מוגדר כאשר מחצית מכל הבתים הזמינים נופלים בטווח המחירים המשתלם עבור קונים בעלי הכנסה בינונית.

“רוכשים בעלי הכנסה בינונית מתמודדים עם המחסור הגדול ביותר בבתים בקרב כל קבוצות ההכנסה, מה שמקשה עליהם אפילו יותר לבנות עושר באמצעות בעלות על בתים”, אמרה נדיה אוונגלו, כלכלנית בכירה ב-NAR ומנהלת מחקר נדל”ן. “דרושה גישה כפולה כדי לסייע גם בעלות נמוכה וגם בהיצע דיור מוגבל. זה לא רק על הגדלת ההיצע. עלינו להגביר את מספר הבתים בטווח המחירים שרוב האנשים יכולים להרשות לעצמם לקנות”.

בסוף אפריל 2023 עמדו למכירה כ-1.1 מיליון בתים, עלייה של 5 נקודות אחוז מלפני שנה. עם זאת, לשוק חסרים כמעט 320,000 רישומי בתים בשווי של עד 256,000 דולר, טווח המחירים הנגיש עבור קונים בעלי הכנסה בינונית או למשקי בית שמרוויחים עד 75,000 דולר. קונים בעלי הכנסה בינונית יכולים להרשות לעצמם לקנות פחות מרבע (23%) מהרישומים בשוק הנוכחי. לפני חמש שנים, קבוצת הכנסה זו יכלה להרשות לעצמה לקנות מחצית מכל הבתים הזמינים.

“עלויות דיור גבוהות מתמשכות ומיעוט בתים זמינים ממשיכים להציב אתגרים תקציביים עבור קונים פוטנציאליים רבים, וסביר להניח שזה ישאיר חלק מהרוכשים בשוק השכירות או בצד ויעכב את רכישתם עד שהתנאים ישתפרו”, אמרה דניאל הייל הכלכלנית הראשית של  Realtor.com®. “אלה שמסוגלים להתגבר על אילוצי סבירות עשויים להימשך יותר ויותר לבתים חדשים שנבנו או לפרברים ומחוצה לה, ושניהם עשויים להציע לקונים הזדמנויות ריאליות יותר לבעלות על בתים בטווח הקרוב”.

בין 100 אזורי המטרו הגדולים, אל פאסו, טקסס; בויס, איידהו; ולספוקיין, וושינגטון יש הכי פחות בתים במחירים סבירים הזמינים עבור קונים בעלי הכנסה בינונית. בשלוש ערים באוהיו – יאנגסטאון, אקרון וטולדו – יש את הבתים הזולים ביותר הזמינים עבור קבוצת הכנסה זו.

“אפילו עם רמת הרישום הנוכחית, בעיות סבירות הדיור והמחסור לא יהיו כל כך חמורות אם היו מספיק בתים לכל טווחי המחירים”, הוסיף אוונגלו. “המדינה שלנו צריכה להוסיף לפחות שני בתים במחיר בר השגה עבור קונים בעלי הכנסה בינונית מולכל בית רשום עבור קונים בעלי הכנסה גבוהה”.

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses