תמיד משלמים שכר לימוד

#יזםהשבוע חררדו ויסבאום #פוסט2
חזרתי! אז מה היה לנו בינתיים: ארגנטינאי מזוייף שהגיע לארץ בגיל 18, למד הנדסת חשמל, עבד בהיי-טק בכל מיניי חברות ותפקידים, יזם במגוון מיזמים, במקרה התגלגל להשקעות נדל”ן בחו”ל, התאהב בתחום, החליט שפסיבי לא מתאים לו והחליט “לשרוף את כל הגשרים” (מטאפורית, מקווה שאתם מכירים את הביטוי).

תמיד משלמים “שכר לימוד”

אני מאמין גדול שתמיד משלמים שכר לימוד כשנכנסים לתחום חדש, לא משנה אם זה בעבודה, תחביב או ספורט. תמיד משלמים, בין אם זה כי אנחנו משלמים למישהו או אירגון שילמד אותנו את הנושא, בין אם זה על ידי טעויות של מתחילים שאנחנו עושים בתחילת דרכינו או בזמן שלוקח לנו ללמוד בעצמינו (לא לשכוח, זמן = כסף). “שכר לימוד” תמיד משלמים.
אני החלטתי לשלם שכר לימוד, תרתי משמע. אני מאמין שזאת הדרך המהירה והחסכונית ביותר להיכנס לעניינים מלבד ליווי של מנטור. עשיתי זאת בעיקר משלוש סיבות:
1. למידה מהירה יותר – נכון, בימינו אפשר ללמוד כמעט הכל באינטרנט אבל לרוב יצריך מאיתנו לדלות מידע מכל מיני מקומות ולברור תכנים איכותיים מתוך ים של תוכן רדוד ולא מסודר. לפעמים מרוב עצים לא רואים את היער. מבחינתי הקורס עשה לי סדר והציג לי את המידע באופן המותאם למשקיע הישראלי.
2. צימצום מספר הטעויות – למידה מסודרת מאנשים עם ניסיון רב בתחום יכולה לחסוך לנו לא מעט טעויות של מתחילים (טעויות אשר יכולות להיות להן משמעויות כספיות כבדות ביותר עד כדי לזרוק אותנו מחוץ למשחק על ההתחלה). כמובן שקורס רחוק מלהבטיח אפס טעויות, אבל יכול לחסוך לנו כמה. תדמיינו לנתח את העיסקה הראשונה שלכם לבד, לנסות להבין האם היא כדאית או לא, האם בסדר להעביר עשרות או אפילו מאות אלפי דולרים לגורם בארה”ב שאנחנו לא ממש מכירים?
3. קהילה – להיכנס לתחום חדש יכול להרגיש לבד…מאד! לשבת ללמוד לבד מהמחשב, להתמודד עם אתגרים לא פשוטים יכול להיות מתסכל ולעיתים, אפילו מייאש. למידה במסגרת ביחד עם קבוצה ועם התמיכה של המרצה יכולים להקל בהרבה. זאת גם הזדמנות מעולה להכיר שותפים לדרך. בנוסף, לרוב תהיה גם קהילה רחבה יותר המורכבת מסטודנטים ממחזורים קודמים אשר אפשר להכיר ולהשתלב עימם בעזרה הדדית.
ויש סיבה נוספת: חשיבה ארוכת טווח. אף אחד לא נכנס להשקעות נדל”ן כדי לרכוש נכס אחד. רובנו, אם לא כולנו, נכנסים עם חלום להקים פעילות ארוכת טווח שתעניק לנו חופש כלכלי, חיים נוחים יותר או להשאיר מורשת/ירושה לדורות הבאים. בחלום כזה, האם יש משמעות לתשלום של אלפים בודדים כדי ללמוד את הנושא? האם כשנסתכל אחורה עוד כמה שנים מהיום עם פורטפוליו מפואר של נכסים בסל שלנו נרגיש שהסכום שהוצאנו בתחילת הדרך היה בכלל משמעותי?
אז הינה טיפ ראשון ממני: תמיד תחשבו לטווח הארוך!
אחרי חיפוש לא ממושך וכמה בירורים החלטתי ללמוד אצל רפי מזרחי Rafi Mizrahi
בדומה לתינוק, אחרי 9 !!?? חודשים ארוכים של חיפושים אינטנסיביים, שותפתי מאיה ואני רכשנו את הנכס הראשון….אבל זה סיפור למחר. Stay Tuned!
נ.ב. הינה ה-fun fact היומי שלי שלא קשור למסלול שלי בנדל”ן (או שכן?): אני איש של מיליון תחביבים. תמיד משהו חדש מסקרן אותי ואני נהנה לחקור אותו וללמוד אותו לעומק. טיסנים, צילום, אופני הרים, נגרות, נגינה (בזה לא ממש הצלחתי), אפיית לחמים (בחודשים הראשונים של הקורונה מכרתי בימי שישי בשכונה בה אני גר חלות, לחמים ועוגות שמרים), הם רק חלק מהתחביבים שלי. לאחרונה נכנסתי לעולם הקייט-סרפינג ואפילו הספקתי כבר להיפצע 🤕. אין ניקוי ראש כמו זמן ים אז בימים של רוח טובה, תמצאו אותי עוזב הכל ורץ לים.
Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses