דיור פלורידה בנובמבר של : רישומים חדשים, עליה במחירים החציוניים

מתווכים בפלורידה: המכירות הבתים צמודי קרקע בפלורידה סגרו בעלייה של 4.2% לעומת השנה שעברה, מחיר חציוני עלה ב-3.3% (413 אלף דולר). מכירות הדירות עלו ב-0.3%, המחיר החציוני עלה ב-7.5% (330 אלף דולר); גם רישומים חדשים עלו.

שוק הדיור של פלורידה דיווח על יותר רישומים חדשים ומחירי מכירה חציוניים גבוהים יותר בנובמבר בהשוואה לשנה הקודמת, על פי נתוני הדיור האחרונים של Florida Realtors®.

“נובמבר הביא חדשות מבורכות עבור רוכשי בתים בפלורידה, כאשר שיעורי המשכנתאות החלו להירגע והמלאי (הרישומים הפעילים) של נכסים למכירה גדל ברחבי המדינה”, אומר נשיא פלורידה Realtors® משנת 2023, ג. מייק מקגרו, חבר ברוקר עם LPT Realty באורלנדו. “המלאי של בתים צמודי קרקע קיימים עלה ב-13.9% בחודש שעבר, בעוד שהמלאי של יחידות דיור-עירוניות גדל ב-49.8%. זה אומר שזמינות כעת יותר אפשרויות דיור עבור קונים שאולי נרתעו במהלך חיפושי בתים קודמים”.

בחודש שעבר, המכירות הסגורות של בתים צמודי קרקע קיימים ברחבי המדינה הסתכמו ב-17,722, עלייה של 4.2% משנה לשנה, בעוד שמכירות בתים עירוניים קיימים הסתכמו ב-7,108, עלייה קלה של 0.3% בהשוואה לנובמבר 2022, על פי נתונים של Florida Realtors Research. המחלקה בשיתוף עם מועצות/אגודות מתווכים מקומיות. מכירות סגורות עשויות להתרחש בין 30 ל-90 ימים פלוס לאחר כתיבת חוזי מכירה.

“בזמן האחרון, קונים פוטנציאליים בפלורידה ראו מספר הולך וגדל של אפשרויות בחיפושי הבית שלהם”, אומר הכלכלן הראשי של Florida Realtors, ד”ר בראד אוקונור. “מספר הרישומים החדשים היה נמוך באופן לא אופייני בתקופה זו בשנה שעברה, אבל במהלך החודשיים האחרונים, ראינו את רמת הרישומים החדשים חוזרים לטווח הנורמות האחרונות. רישומים חדשים של בתים צמודי קרקע בפלורידה עלו ב-15.3% בנובמבר בהשוואה לשנה לפני. ובקטגוריית הבתים העירוניים והדירות, הרישומים החדשים עלו אפילו יותר, ועלו ב-25.9%”.

הוא מוסיף, “עם העליות המשמעותיות הללו ברישומים חדשים בהשוואה לפני שנה שעברו את העלייה הצנועה מאוד במכירות באותו פרק זמן, רמות המלאי המשיכו לעלות בפלורידה. למעשה, המסלול הנוכחי של גידול המלאי הוא כזה שאולי נחזור לרמות טרום-מגפה של מלאי הבתים צמודי קרקע כבר בסוף השנה. בשלב זה של 2019, פלורידה עדיין חוותה מחסור במלאי הבתים צמודי קרקע – רק לא חמור כמעט כמו מה שהתמודדנו איתו לאחר תחילת המגיפה. עליות מלאי בקטגוריית בתים עירוניים בחודש שעבר היו משמעותיות גם כן.”

מחיר המכירה החציוני של בתים צמודי קרקע קיימים בנובמבר היה 413,000 דולר, עלייה של 3.3% לעומת שנה קודם לכן. עבור יחידות בתים עירוניים, המחיר החציוני היה 330,000 דולר, עלייה של 7.5% לעומת שנה קודם לכן.

לפלורידה היה היצע של 3.7 חודשים של בתים צמודי קרקע בחודש שעבר, עלייה של 32.1% משנה לשנה. בינתיים, יחידות בתים עירוניים דיווחו על היצע של 5 חודשים בחודש שעבר, עלייה של 85.2% ביחס לרמה של נובמבר 2022.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses