שלבים להבטחת ריבית משכנתא נמוכה יותר

קונים המחפשים ריבית משכנתא נמוכה יותר לא צריכים פשוט לחכות להתאמה בשוק. במקום זאת הם יכולים לבצע שינויים בכספים האישיים שלהם שיכולים לעזור.

שיעורי ריבית המשכנתאות מובילים את מגזרי החדשות הפיננסיות כבר כמה שנים ברציפות. חלק גדול מהחדשות הללו קיבלו פחות מזרועות פתוחות, שכן התעריפים עלו באופן דרמטי בשנים האחרונות, עלייה שקשורה להשפעה הגלומה של מגיפת COVID-19.

ריבית המשכנתאות לא עלתה מיד. למעשה, נתונים מהמלווה פרדי מאק מצביעים על כך ששיעורי המשכנתא היו עדיין הרבה מתחת ל-4% ב-1 בינואר 2022. עם זאת, שיעורים אלו נעו סביב 7% עד סוף אותה שנה. ואנחנו עדיין סביב הרמה הזו בתחילת 2024.

עם ריביות כה גבוהות, ניתן להבין אם רוכשי בתים פוטנציאליים מרגישים חסרי אונים. עם זאת, קונים יכולים לעשות הרבה כדי לעזור לעצמם כאשר הם מבקשים להבטיח את ריבית המשכנתא הנמוכה ביותר האפשרית.

קרא את דוח האשראי שלך ושפר את הציון שלך, במידת הצורך. רוכשי בתים פוטנציאליים רבים חוסכים במשך שנים בציפייה ליום שבו ירכשו בית משלהם.

במהלך תקופה זו, קונים יכולים לקרוא את דוחות האשראי שלהם ולטפל בכל אי התאמות תוך נקיטת צעדים לשיפור ציוני האשראי שלהם. המלווים שוקלים שורה של משתנים כדי לקבוע את כושר האשראי של המבקש, והיסטוריית האשראי וציוני האשראי משפיעים באופן משמעותי.

ככל שציון האשראי של המבקש גבוה יותר, כך הוא צפוי לקבל ריבית משכנתא נוחה יותר.

קח שליטה על יחס החוב להכנסה שלך. יחס חוב להכנסה (DTI) מתייחס למה שאתה חייב ביחס לכמות שאתה מרוויח. ככל שה-DTI שלך נמוך יותר, כך תראה טוב יותר למלווים.

לפי Bankrate, המלווים בדרך כלל רוצים להימנע מהנפקת משכנתאות לאנשים פרטיים אם התשלום החודשי יעלה על 28% מההכנסה הברוטו החודשית שלהם, ואנשים שעשויים להיות קרובים לסף זה עבור בית נתון עלולים להימנע משכנתא אם ה-DTI שלהם גבוה.

רוכשי בתים פוטנציאליים הנושאים כיום חובות משמעותיים, כולל חובות צרכניים כמו כרטיסי אשראי ו/או חובות הלוואות לסטודנטים, צריכים לעשות מאמץ משותף לשלם את החוב הזה לפני הגשת בקשה למשכנתא. תעדף את תשלום החוב הצרכני לפני הגשת בקשה למשכנתא.

לשמור על רקורד תעסוקתי חזק. תעסוקה קבועה ורווחים עקביים הופכים את מבקשי המשכנתא לאטרקטיביים יותר בעיני המלווים. אם אתה כרגע קונה בית או עומד להציע הצעה, ייתכן שעכשיו זה לא הזמן הטוב ביותר להחליף עבודה.

עצמאים ופרילנסרים העובדים בעבודות מרובות עדיין יכולים להיות זכאים לשיעור משכנתא טוב, אך ייתכן שהם יצטרכו לספק תיעוד נרחב יותר המצביע על הרווחים שלהם מספר שנים אחורה.

אנשים שעובדים במשרה מלאה עבור אותה חברה במשך שנים עשויים להזדקק רק לספק טפסי W-2 משתי שנות המס האחרונות.

חפש ריביות. התעריפים אולי לא משתנים הרבה בין המלווים, אבל עדיין שווה לחפש את שיעורי המשכנתא.

מחקר של פרדי מאק מצא כי היתרונות של חיפושי ריבית משכנתא היו בולטים במיוחד בשנת 2022 בהשוואה לעשור הקודם, וחסכו ללווים שהקדישו זמן לחיפוש ריבית סכומי כסף נכבדים.

שיעורי המשכנתא נותרו גבוהים בהשוואה לפני חצי עשור, אך רוכשי בתים פוטנציאליים יכולים לנקוט בצעדים כדי להגדיל את סיכוייהם לזכות בתעריף נוח.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses