אבי קריינר – סיכום – פוסט 6

סרטוני ערוץ היוטיוב


#יזםהשבוע אבי קריינר
#פוסט6 – סיכום
וואו שבוע מטורף. אחד הטובים בחיי. מקווה שנהניתם. אני מאד.
תודה לכולם על התגובות מחממות הלב והלייקים. ריגשתם אותי מאד!
אז איך מסיימים ומסכמים שבוע כזה אינטנסיבי? יש לי עוד הרבה דברים לכתוב ולומר, אבל חשבתי דווקא לסגור מעגל בדיון על החופש הכלכלי.
בפוסט הראשון דיברתי על חופש כלכלי. מי שרוצה להתקדם אל עבר החופש הכלכלי או לשיפור משמעותי בתזרים, צריך שתהיה לו אסטרטגיה ומיקוד. האם הוא מתמקד בפליפים, ברנטלים, במולטי-פמילי, ב-AirBNB או כל אסטרטגיה נדל”נית אחרת.
כשבאים לבחון האם עיסקה כלשהי היא “טובה” עבורי, צריך להסתכל על שלושה פרמטרים מרכזיים:
1. האם העיסקה מתאימה לתוכנית העסקית ולאסטרטגיה שלי?
2. האם אני מבין את העיסקה? (ניסיון בעיסקאות דומות, משמעויות, סיכונים, מיסוי, אסטרטגיית היציאה)
3. האם בדקתי היטב את הפרמטרים של העיסקה? או עשיתי מה שאומר רוברט שמין: Verify, Verify, Verify?
גם אם אנחנו משקיעים, ובטח אם אנחנו יזמים, חייבים להבין מה אנחנו עושים, למי ועל מה אנחנו נותנים את מיטב כספנו. אחרת אנחנו לא שונים ממהמרים בבורסה או בקזינו. וגם אם אנחנו מבינים את העיסקה, צריך לוודא שהיא מתאימה לאסטרטגיה שלנו, והשימוש בכסף והזמן שלנו הוא אפקטיבי (מוכוון מטרה).
כל משקיע או יזם ששואף לחופש כלכלי, צריך לבנות תוכנית עסקית אסטרטגית ארוכת טווח על בסיס מודל S.M.A.R.T – Specific, Measurable, Attainable, Relevant, Time Bound. ובעברית תוכנית ספציפית, שניתנת למדידה (דולרים), בת השגה (אם כי כדאי לכוון גבוה), רלוונטית ומוגבלת בזמן.
נדל”ן הוא עסק לכל דבר, ועסק שאין לו מטרה ותוכנית עסקית סדורה לא יגיע רחוק. אנחנו מוצפים ב”הזדמנויות השקעה” וחשוב שיהיה לנו מגדלור טוב, על מנת שנדע להתמקד ונגיע לחוף מבטחים.
ולאחר שיש תוכנית, לעבוד על פי עיקרון המלחמה הראשון של צה”ל – דבקות במשימה לאור המטרה. כל פרוייקט או הזדמנות, גם אם אנחנו מבינים אותו מאד ובדקנו שבעתיים, אם הוא לא מתאים לתוכנית העסקית שלנו, פשוט לוותר עליו. אם האסטרטגיה שלי היא לצבור נכסים מניבים והגיעה הזדמנות השקעה מדהימה בקרן השקעה. האם זה כדאי? מה אם בינתיים מחירי הנכסים יעלו בשלוש השנים הקרובות כשהקרן תיפדה? לא הרווחתי ולא התקדמתי.
עמית ואני יושבים לפחות אחת לחודש לדון בתוכנית, ובשיח בינינו כל עיסקה נבחנת תמיד “לאור המטרה”, לאור התזרים ומצב השוק (שמשתנה לאחרונה חדשות לבקרים…).
ואם אתם משקיעים, שרוצים להיות “פאסיביים”, אתם תשלמו מחיר על הפאסיביות אם תרצו להשקיע לטווח ארוך. כדאי לכם להיות מעורבים ולהבין מה קורה בהשקעות שלכם. ההתפתחות שלנו בעולם הנדל”ן היא “שריר” שצריך לפתח. כדאי לפתח שריר זה כדי להיות מוכנים להזדמנויות שיגיעו (כפי שגורסת ההגדרה הרווחת ל”מזל” – “כשמוכנות פוגשת הזדמנות”) וכמו כן בצד ההזדמנויות המדהימות, אורבות גם סכנות לא מעטות בדרך הנדל”נית וכדאי שתגיעו עם שריר מאומן להתמודדות עם האתגרים שבדרך אל החופש הכלכלי…
וקצת עלינו:
אנחנו מתמחים ברכישת נכסים מניבים בסינסינטי, אוהיו (Rentals) מתחת למחיר השוק, באזורים מתפתחים, בעלי פוטנציאל השבחה. אנחנו בונים פורטפוליו נכסים ונעזרים בנוסף למקורות שלנו, במספר משקיעים במודל הלוואה.
כעת, לאחר שבנינו תשתית יציבה ליצירת פורטפוליו הנכסים המניבים, בשנת 2021 אנחנו מתכננים לפתוח תחום פעילות נוסף של השבחה ומכירה.
אתם מוזמנים לפנות אלי בפרטי בכל נושא הקשור בהשקעות נדל”ן בארה”ב, התפתחות אישית או כל נושא אחר שעולה בדעתכם כתוצאה מסדרת הפוסטים שלי. אשמח לתרום מנסיוני.
כמו כן אנחנו פתוחים תמיד להצעות ורעיונות לשיתוף פעולה.
אני רוצה להודות לפורום נדל”ן ארה”ב על הפלטפורמה המופלאה הזו – לליאור, לאבי בן מרדכי ובעיקר לנירית, על שלא ויתרה לי ????, ובכך גרמה לי לעבור תהליך של “יציאה לאור” ולהפיק את הטקסטים שקראתם בפוסטים, שכל כך נהניתי בכתיבתם. תודה תודה תודה!
וכמובן להודות לאשתי היקרה והאהובה על התמיכה, הפירגון והנכונות לתת לי את המושכות בניהול ההשקעות של המשפחה. זה לא מובן מאליו!
ולבורא עולם על כל הטוב והשפע שזכינו בהם בחיים האלה.
ולסיכום, אני מאחל לכולנו שנה אזרחית טובה ובריאה, שנזכה לאושר בעשייתנו, נלמד ליהנות מהדרך (כי בה אנחנו מבלים את מרבית זמננו) ושנגיע לחופש כלכלי במהרה בימינו!
בתמונה למטה צילום מירח הדבש של מיכל ושלי בזנזיבר… מי ייתן ויהפכו חיי כולנו לירח דבש אחד גדול של חוויות, הצלחות, הגשמה עצמית ועשייה ברוכה למען הזולת!

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

X