מהי המטרה של סיטונאי נדל”ן (הולסיילינג)?

השקעה בנדל”ן אינה דומה להשקעה במניות ובאג”ח. עם שני השווקים האלה, אתה יכול לצלול ישר פנימה עם 100 דולר בלבד, ולהיכנס ולצאת מתי שתרצה. אבל זה לא כל כך קל כשאתה עוסק בנכסים. למעשה, זה יכול להיות מסובך לניווט ולעתים קרובות מגיע עם תג מחיר גבוה. וזה לוקח זמן לקנות ולמכור בתים. ראשית, יש את הנושא של לבוא עם מקדמה, לקבל מימון , למלא את כל הניירת ואז לסגור. שלא לדבר על הזמן שצריך לקחת כדי להתמודד עם הדיירים וגביית שכר דירה.

אם אתה באמת רוצה להרוויח כסף בנדל”ן , אבל פשוט לא מצליח להבין את הרעיון של לחסוך את כל הכסף הזה ולהתמודד עם תהליך הרכישה, עדיין יש לך כמה אפשרויות. סיטונאי נדל”ן הוא אחד מהם. זוהי אסטרטגיה משפטית שבה אתה יכול להשתמש לטובתך מבלי שתצטרך להציע הצעה לרכוש או לשלם מקדמה. אז איך זה עובד?

מהו סיטונאי נדל”ן?

סיטונאות נדל”ן היא אסטרטגיה עסקית לטווח קצר שמשקיעים משתמשים כדי להרוויח רווחים גדולים. בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, לסיטונאי נדל”ן אין שום קשר לסיטונאי קמעונאי. בסיטונאות קמעונאית, הסיטונאי מוכר כמות גדולה של סחורה לקמעונאי, אשר אורז מחדש ומוכר אותה לצרכנים במחיר גבוה בהרבה. בגלל היקף הסחורה הנמכרת לקמעונאי, הסיטונאי יכול לגבות מהקמעונאי מחיר נמוך בהרבה.

סיטונאי נדל”ן אינו כרוך כלל במכירה של מספר נכסים במחירים נמוכים יותר. למעשה, זו אסטרטגיה שונה לגמרי . באסטרטגיה זו, הסיטונאי חותם חוזה על בית – בדרך כלל במצוקה – עם מוכר, מאתר קונים פוטנציאליים, ולאחר מכן מקצה את החוזה לאחד מהם.

המטרה בסיטונאות נדל”ן היא למכור את הבית לגורם מעוניין לפני סגירת החוזה עם בעל הבית המקורי. זה אומר שאף כסף לא מחליף ידיים בין הסיטונאי למוכר, לא לפחות עד שהסיטונאי ימצא קונה. אז איך הסיטונאי מרוויח כסף? הוא עושה רווח על ידי מציאת קונה מרצון לרכוש את הבית במחיר גבוה מהסכום שהוסכם על ידי הקונה. ההפרש במחיר – שעליו משלם הקונה – הוא הרווח, שנשמר על ידי הסיטונאי.

סיטונאות נדל”ן מתאימה ביותר לאנשים שרוצים להיכנס לעסק, אך אין להם את המימון. אחד הדברים הטובים ביותר הוא שאתה לא צריך לעבור בחינה או לקבל רישיון נדל”ן כדי להיות סיטונאי. אם יש לך כישורים טובים עם אנשים ואתה סבלני למדי, ייתכן שהסיטונאות מתאימה לך.

דוגמה לסיטונאי נדל”ן

להיות סיטונאי נדל”ן עשוי להישמע מסובך. אבל זה באמת מאוד פשוט. בואו נשתמש בדוגמה זו כדי להדגים.

נניח שלבעל בית יש נכס שהוא מעולם לא חשב שהוא יכול למכור כי הוא די במצוקה. לבעלים אולי אין מספיק משאבים כדי לתקן את הנכס בעצמו, אבל הוא ממשיך לחיות בו, מתוך מחשבה שלעולם לא יקבל על הנכס מחיר הוגן. לאותו בעל נכס מגיע סיטונאי, שפונה לבעל הבית בהצעה. יחד, הם מסכימים לשים את הבית בחוזה תמורת 90,000 דולר. באמצעות רשת המשקיעים שלו, היסטונאי מוצא קונה להוט ב-100,000 דולר. הוא מקצה את החוזה למשקיע הזה, ואז יש לו פרויקט רווחי. הסיטונאי מרוויח 10,000 דולר מבלי להחזיק בבית.

מדוגמה זו אנו רואים שמעולם לא הייתה למעשה הצעה לרכוש מהסיטונאי. הוא הסכים למסור את הבית עבור בעל הבית לגורם מעוניין. לפי החוזה, הקונה משלם 100,000 דולר לסיטונאי, אשר משלם לבעל הבית 90,000 דולר, ושומר את השאר לעצמו כרווח.

להצליח כסיטונאי נדל”ן

סיטונאי נדל”ן אינו מתאים לכולם. זה דורש הרבה זמן, מחויבות וסבלנות. אתה גם צריך להיות בעל כישורי תקשורת ושיווק מעולים. ולא יזיק אם עומדת לרשותכם רשת של משקיעים שאולי יהיו מעוניינים לרכוש את הנכסים שאתם משווקים בסיטונאות.

מציאת הסוג הנכון של נכס היא המפתח הראשון למכירה סיטונאית. בעלי בתים שבבעלותם נכסים במצוקה והם להוטים למכור, כפי שצוין בדוגמה לעיל, יוצרים סיכויים גדולים. נכסים אלה יכולים להיות אטרקטיביים מאוד למשקיעים פוטנציאליים, במיוחד אם הם נמצאים במיקום הנכון, מגיעים עם תכונות רצויות כבר, וצריך להתאים להם את המחיר הנכון. לפני שתציעו הצעה, תרצו לבדוק אילו סוגי תיקונים או תוספות הבית יזדקק.

לדעת איזה סוג של הצעה להציע באמת עוזר. במידה תרד נמוך מדי ואתה עלול להרחיק מוכר פוטנציאלי. אבל אם תציעו גבוה מדי, אולי לא תוכלו למצוא קונה שמוכן לקחת על עצמו את הסיכון בקנייה ובתיקון נכס במצוקה.

המפתח לסיטונאי הוא הוספת סעיף לחוזה הרכישה המאפשרת לסיטונאי לחזור בו מהעסקה אם לא יצליח למצוא קונה לפני מועד הסגירה הצפוי. זה מגביל את הסיכון של הסיטונאי.

סיטונאי נדל”ן מול פליפינג

סיטונאי נדל”ן דומה לפליפינג בהרבה מובנים. שניהם משתמשים בנכס כאמצעי להשקעה ולהרוויח. ושניהם דורשים חוזה ומכירת בית בצורה כזו או אחרת.

עם זאת, ישנם הבדלים מרכזיים בין השניים. מסגרת הזמן עם סיטונאות היא הרבה יותר קצרה ממה שהיא עשויה להיות עם פליפינג. והסיטונאי לא מבצע שום תיקונים או שינויים בבית.

מכיוון שהסיטונאי אף פעם לא רוכש בית, סיטונאות נדל”ן הרבה פחות מסוכנת מפליפינג. האחרון כרוך לעתים קרובות בשיפוץ ובעלויות שונות כגון משכנתא, ארנונה וביטוח.

סיטונאות נדל”ן כרוכה גם בהרבה פחות הון מפליפינג. תשלומי כסף כבדים על כמה נכסים בדרך כלל מספיקים. ההצלחה תלויה בהכרת השוק של הסיטונאי ובחיבור למשקיעים למכירות מהירות.

בואו ללמוד את מסלול סיטונאות הנדל”ן (הולסיילינג) של אוניברסיטת הנדל”ן

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses