סקרנות סביבתית – פוסט היכרות

#יזםהשבוע אלירן אמיתי #פוסט1
שבוע טוב לכולם!
אני אלירן אמיתי, בן 30, נשוי לנופר, אבא לרום ושהם וגר ברחובות.
אני מנהל מוצר ומהנדס חשמל ועד לפני כחצי שנה לבשתי מדים והייתי קצין בצה”ל במשך 6.5 שנים.
מאז שאני מכיר את עצמי בערך אני מחובר לעולם הספורט – אומנויות לחימה, ברייקדאנס, וב10 שנים האחרונות קרוספיט ואימוני משקל גוף.
אי שם ב2017 היה לי חבר לאימונים שהתעסק בנדל”ן בארה”ב.
הוא תמיד היה משדר לי מיינדסט של לרוץ לעבר המטרות בלי לוותר והיה עוזר לי מידי פעם ביוזמות שהייתי חושב עליהן אבל אף פעם לא ממש התעניינתי וירדתי לפרטים של מה שהוא עושה.
כבר הרבה שנים שיש לי מודעות פיננסית והמושג “חופש כלכלי” הוא משהו שמדבר אליי ודמיינתי את דרכי אליו לא פעם ולא פעמיים. שמעתי לא מעט פודקאסטים על שוק ההון, ראיתי סירטונים על דרופשיפינג, קראתי בלוגים על השקעות ערך ועשיתי קורס מסחר יומי של כמה חודשים. אבל לא יצא לי למצוא את החיבור לשום אפיק השקעה ובשביל באמת להשקיע במשהו, אני אישית אוהב להיכנס לעומק של הדברים, ובשביל להיכנס לעומק של הדברים אני צריך למצוא חיבור לתחום.
במרץ 2020, כשהקורונה הייתה בשיא תיפארתה, קפץ לי בפייסבוק שאותו חבר מהאימונים מעביר קורס על נדל”ן בארה”ב ובדיוק פותח הרשמה לשלושה וובינרים של כמה שעות שבהם הוא נותן טעימה של תכני הקורס. אז ספק בגלל שהתעניינתי בנדל”ן, ספק בגלל שרציתי לראות עוד קצת אנשים בתקופת הסגרים, הצטרפתי לוובינרים.
יש שיגידו שאני בחור חשדן ולא הולך בקלות לקורסים מהסוג הזה, אבל אחרי שהשתתפתי בשלושת הוובינרים ובגלל שאני ואשתי (שהייתה המאמנת של שנינו באותו זמן) מכירים אישית את Rafi Mizrahi (החבר מהאימונים), החלטתי ללכת על הקורס שלו.
יש לי פאשן גדול לתחום הנדל”ן ובדיעבד הקרוספיט הוא זה שחיבר אותי אליו. לפעמים אני שואל את עצמי למה לא הייתי יותר סקרן במה שרפי עושה 3 שנים קודם (כשהייתי עוד יותר צעיר וכשהמחירים היו נמוכים יותר חח).
מאז ועד עכשיו החלום הרטוב שלי הוא שבכל מסגרת חברתית שבה אני נמצא אני אכיר את כולם ולפחות במה כל אחד עוסק בחיים שלו. כי הרי רוב הזמן אנחנו נמצאים בסביבת אנשים, אם זה עבודה, קורסים, פעילויות בשעות הפנאי ואפילו גינה אחה”צ עם הילדים.
ברור שזה לא טרוויאלי ומוציא מאזור הנוחות להתעניין במה שכולם עושים אבל מעבר לזה שאף פעם אני לא אדע לאיזה מקומות זה יכול להוביל אותי, זה מייצר יותר חיבור וכיף להיות בסביבה אחד של השני.
אנקדוטה – בקורונה, שנה אחרי שעברנו לרחובות גיליתי שאין קבוצת ווטסאפ לבניין (בן 10 שנים) שאנחנו שוכרים בו, אז פתחתי קבוצה וגם אקסל משותף של הדיירים שבו הם יכולים לשתף את השם שלהם ובמה הם עוסקים.
השבוע הזה מרגש אותי כי לראשונה אני אנסה לארוז את הניסיון והתובנות שצברתי לאורך השנתיים וחצי האחרונות דרך שיתוף של הסיפור שלי ב6 פוסטים ולתת את השני שקל שלי ל 13,000 הנדל”נסיטיים המתחילים או הותיקים שנמצאים כאן.
תודה ענקית על ההזדמנות שנתתם לי!
בתמונות – המשפחה היקרה שלי וחברים שאני יודע במה הם עוסקים ????

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

Responses