מנטורינג זאת לא מילה גסה

#יזםהשבוע אלירן אמיתי #פוסט5
אחרי שנה וחצי של עבודה אינטנסיבית בלילות בחיפוש עסקאות, אינספור שיחות והוצאה של כמה אלפי דולרים על הכשרות והתנסויות עדיין לא הרווחתי אגורה מנדל”ן.
רציתי לפרוץ את המחסום שהרגשתי שיש לי ולהגיע כבר לעסקה, אז החלטתי שאני צריך להיכנס מחדש לפוקוס ולייצר לעצמי מצפן שאליו אני צריך ללכת – איזושהי תכנית.
התחלתי לדבר עם מתכננים פיננסיים והתייעצתי עם חברים ומשקיעי נדל”ן אחרים ומהשיחות איתם הבנתי שמה שאני מחפש זה בעצם מנטור.
לקח לי זמן להגיע להבנה הזאת והאמת שבהתחלה קצת סלדתי מהעניין, בגלל שאני יודע על עצמי שאני יודע ללמוד דברים לבד וחשבתי “במה כבר מנטור יכול לעזור לי?” ולמה “לבזבז” על זה כסף שאפשר להשקיע אותו בנדל”ן עצמו.
אחרי בערך חודש החלטתי שבשביל להתקדם ולא להיות תקוע במקום, אני צריך להשאיר את הפאסון בצד ולחפש מישהו שיוכל לעזור לי להתקדם והגעתי לבסוף ל Meyrav Regev.
לתהליך הזה הגעתי עם ניסיון ורקע ולכן לא היה בליווי מבחינתי משהו שהוא Mind Blowing אבל עשינו תהליך שכנראה שהייתי צריך לעבור בשביל לשבור את המחסום הראשון שלי, מעבר לזה שזאת הפעם הראשונה שאני עבדתי בעצם לבד (בלי שותפים עסקיים).
התהליך התחיל בלהבין מה הדבר הראשון שמונע ממני לקנות את הנכס הראשון. ובנבירה פנימה הבנתי שאני לא בטוח שיש לי את כל הסכום שצריך בשביל לקנות את הנכס בקריטריונים שאני מחפש.
הדבר הראשון שעשיתי זה להבין איך אני יכול לארגן את הכסף בשביל שהוא לא יהווה עניין בהתקדמות בתהליך, ובעזרתו של Gili Saar האלוף הצלחתי להשתמש בפתרונות יצירתיים והצלחתי לארגן את כל הסכום הדרוש.
דבר שמירב הייתה נוהגת להגיד לי לאורך כל התהליך ואני לוקח אותו איתי, זה שצריך לחפש אנשים שיש להם ניסיון במה שאנחנו מחפשים ולא כאלה שאין להם.
נשמע טרוויאלי אבל במצב שבו אין לנו ניסיון בתחום שאנחנו נכנסים אליו, קל מאוד להסתמך על כל פיסת דבר או חצי דבר שמישהו שאיכשהו קשור לזה אומר, והשפעה של כאלה שאין להם ניסיון בתחום שאנחנו רוצים להיכנס אליו, יכולה להיות הרסנית:
במצב הטוב – יגידו לי שהם לא יודעים
במצב הפחות טוב – יגידו שמה שהם עושים יותר עדיף כי הם שמעו ש…
ובמצב הגרוע – יגידו לי להתרחק מזה כמה שיותר מהר כי הם שמעו ש…
אז אם מישהו אחד אמר לי “שמעתי ש…”, אז זה רק בגלל שזה מה שהוא ספציפית מכיר, וזה אומר שצריך להמשיך לחפש עד שמישהו יהיה עם ניסיון במה שאני שואל אותו עליו.
לאורך התהליך, התחדדה לי עוד יותר ההבנה שהדבר שצריך לשים עליו את הכי הרבה דגש זה הגשת הצעות עד כדי כך שיצרתי לי את הניתוח הכי מינימאלי שאני יכול לעשות לנכס בשביל להגיש הצעה כמה שיותר מהר.
בסופו של יום זה עניין של חוק המספרים הגדולים, ככל שנגיש יותר, ככה הסיכוי שההצעה תתקבל יהיו גבוהים יותר.
חודשיים לפני סיום התהליך שלנו, באפריל 2022 רכשתי את הנכס הראשון בארה”ב (בתמונה).

Responses