שוק הדיור הלוהט של מיאמי צפוי להתנגד לתיקון העלויות ב-2023, עם המשך יציאת המדינה הכחולה

מכירות הבתים הקיימים בארה”ב הואטו זה החודש ה-11 ברציפות בדצמבר, כאשר שיעורי המשכנתאות, האינפלציה ומחירי הבתים מכים את הביקוש
שוק הנדל”ן הלוהט של פלורידה לא צפוי להתקרר בקרוב, מכיוון שחוקרים צופים שמחירי הבתים במיאמי יתנגדו לתיקון עלויות ב-2023 וימשיכו לעלות.
מכירות הבתים הקיימים בארה”ב הואטו בחודש דצמבר, זה החודש ה-11 ברציפות, כאשר שיעורי המשכנתא הגבוהים, האינפלציה הגואה ומחירי הדירות הגבוהים פגעו בביקוש הצרכנים משוק הדיור.
אבל נראה שמיאמי היא היוצאת מן הכלל שכן האמריקאים ממשיכים לנטוש את מדיניות המס של המדינה הכחולה.
“כל עוד קליפורניה ומדינות כמו מסצ’וסטס יעבירו צעדים כמו מס האחוזה או מס המיליונרים וימשיכו לגרש אנשים בעלי הון גבוה במיוחד ממדינותיהם, אני מאמין שהשנה הזו תציג צמיחה בריאה למיאמי ודרום פלורידה “, אמרה מומחית הנדל”ן דינה גולדנטייר ל”Mornings with Maria” ביום שישי.
גולדנטייר, מנהלת המכירות של דאגלס אלימן, ציינה מאמר חדש “מעודד” שפורסמו על ידי חוקרי גולדמן זאקס בשבוע שעבר, ובו תחזית מיאמי תהיה אחד משני שווקי הדיור הגדולים היחידים בארה”ב שיימלטו מתיקון מחירי דירות לאומי מדהים ב-2023.
על פי הערכות האוכלוסייה בציר 2022 של הלשכה האמריקאית למפקד האוכלוסין, פלורידה היא המדינה הצומחת ביותר עם גידול של 1.9% באוכלוסייה בין 2021 ל-2022.
אבל עם כמות חסרת תקדים של רוכשי דירות הנוהרת למדינת השמש, מתווכים עדיין מתמודדים עם בעיית מלאי.
“המלאי עדיין די מוגבל. את יודעת, לפני שנה, אם היה לי קונה שייכנס, אולי נוכל לראות חמישה עד שמונה בתים. עכשיו, יכולתי לראות שאני יכולה להראות לאותו קונה שמונה עד 12 בתים. אבל המלאי עדיין די מוגבל”, אמרה גולדנטייר ביום שישי.
“ויש רחוק מלהיות עודף היצע במגזרים של השוק שבהם יש יותר מלאי. באופן טבעי, את תראי יותר מינוף לקונים בחוץ”.
גורם נוסף שמזין את שוק הדיור של פלורידה הוא העלייה במספר הקונים הבינלאומיים. גולדנטייר שיתפה שקונים בינלאומיים רבים הגיעו מכל רחבי העולם כדי לקבל חלק ממדינת השמש – עם זאת, ה”לחם והחמאה” עבור השוק של מיאמי נותרו קונים שעוזבים מדינות כחולות.
“הקונים הבינלאומיים העיקריים לשוק מיאמי עדיין קנדים. יש לי הרבה לקוחות מטורונטו ומונטריאול. אני בהחלט עובדת השנה עם קונים אירופאים נוספים”, המשיכה.
“הלחם והחמאה לשוק שלי נשארו קונים ממדינות כחולות כמו קליפורניה, כמו ניו יורק. הם עדיין מאוד מתדלקים את השוק האולטרה מרקט”.

Related Articles

Responses