סוכני נדל”ן אומרים שהם לא יכולים לתאר לעצמם לעבוד בלי ChatGPT עכשיו

אם נתקלתם בבית עם ארבעה חדרי שינה ו-3.5 חדרי רחצה שנכתבו למכירה לאחרונה ברחוב שקט ללא מוצא בסידר ראפידס, איווה, אולי לא תחשבו פעמיים על הרישום המקוון. הוא כלל תיאורי נדל”ן טיפוסיים כמו “אידיאלי לאירוח” ו”חלל נרחב להירגעות”.
אבל JJ Johannes, המתווך של הבית, יצר את התיאור תוך פחות מחמש שניות על ידי הקלדת כמה מילות מפתח ב-ChatGPT, כלי צ’טבוט חדש ויראלי של AI שיכול ליצור תגובות משוכללות להנחיות המשתמש. זו משימה, אמר, שאם לא כן, היה לוקח לו שעה או יותר לכתוב בעצמו.
“זה חסך לי כל כך הרבה זמן”, אמר יוהנס ל-CNN, וציין שהוא ביצע כמה שינויים ועריכות בעבודות של ChatGPT לפני שפרסם אותם. “זה לא מושלם אבל זו הייתה נקודת התחלה מצוינת. הרקע שלי הוא בטכנולוגיה ולכתוב משהו רהוט לוקח זמן. זה הפך את זה להרבה יותר קל”.
יוהנס הוא בין סוכני הנדל”ן שמתנסים ב-ChatGPT מאז שפורסם בפומבי בסוף נובמבר. כמה סוכני מגורים ומסחר אמרו ל-CNN שזה כבר שינה את הדרך שבה הם עובדים, מכתיבת רישומים ופוסטים במדיה החברתית לניסוח מסמכים משפטיים. זה יכול לשמש גם לאוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן, כגון מענה על שאלות נפוצות וביצוע חישובים מורכבים.
ChatGPT מאומן על כמויות אדירות של נתונים מקוונים על מנת ליצור תגובות להנחיות המשתמש. הוא כתב חיבורים מקוריים, סיפורים, מילות שירים ותקצירים של עבודות מחקר שהטעו כמה מדענים. כמה מנכ”לים השתמשו בזה כדי לכתוב מיילים או לעשות עבודה חשבונאית. אפילו עבר בחינה בבית ספר איווי ליג. (עם זאת, זה העלה חששות בקרב חלק מהפוטנציאל שלו לאפשר רמאות ואי הדיוקים.)
תוך פחות מחודשיים, ChatGPT עורר דיונים סביב הפוטנציאל שלו לשבש תעשיות שונות, מפרסום ועד חוק. אבל זה כבר משפיע באופן מוחשי על האופן שבו מספר סוכני נדל”ן ברחבי הארץ עושים את עבודתם – כאשר חלק גדול מהעבודה הכתובה יכולה להיות נוסחתית וגוזלת זמן – עד כדי כך שחלקם כבר לא יכולים לדמיין לעבוד בלעדיו.
“אני משתמש בו יותר מחודש, ואני לא זוכר מתי בפעם האחרונה משהו הדהים אותי כל כך”, אמר אנדרס אסיון, מתווך מקבוצת הנדל”ן של מיאמי.

“ברגע שניסיתי את זה, הייתי בעניין”

לאחרונה, לקוחה הגיעה לאסיון עם בעיה: האישה עברה לגור בבית טרום בנייה ולא יכלה לפתוח את חלונותיה. היא ניסתה ליצור קשר עם היזם במשך חודשים ללא תגובה. אסיון הריצה עותק של אחד מאימיילים שלה דרך ChatGPT, וביקשה ממנו לשכתב אותו עם דגש על השלכות האחריות.
“ChatGPT כתב את זה כבעיה משפטית ופתאום, היזם הופיע בביתה”, אמר.
אסיון השתמשה בכלי גם כדי לנסח תוספות משפטיות מחייבות ומסמכים אחרים, ושלחה אותם לאישור עורכי דין. “אני מכוון כל מיני טיוטות עם ChatGPT,” הוא אמר. “לפעמים אני אגיד את זה כדי לעשות את זה קצר יותר או מצחיק יותר, וזה נותן לך כל כך הרבה דוגמאות לבחירה ולערוך.”
ChatGPT חינמי לעת עתה, אך לפי הדיווחים, OpenAI, החברה שמאחוריה, שוקלת תשלום חודשי של 42 דולר. אסיון אמר “זו אפילו לא שאלה” שהוא ישלם עבור הגישה. “הייתי משלם בקלות 100 או 200 דולר לשנה עבור משהו כזה”, אמר. “זה משוגע לא לעשות זאת.”
פרנק טרלס, סוכן נדל”ן מסחרי ב-State Street Realty במיאמי, אמר שהוא ישלם גם כדי להמשיך להשתמש בכלי, מה שכבר השפיע על הדרך שבה הוא עושה עסקים. “ברגע שניסיתי את זה, נמכרתי”, אמר. “הלכתי להירשם לחבילה, חשבתי שזה יהיה לפחות 100 דולר לחודש, והתלהבתי שזה בחינם. אבל שום דבר בעולם הזה לא בחינם – וזה קצת הלחיץ אותי”.
טרלס אמר שהוא משתמש ב-ChatGPT כדי לחפש את השימושים המותרים עבור קרקע ואזורים מסוימים במחוז מיאמי-דייד, ולחשב מה עשויים להיות תשלומי המשכנתא או ההחזר על ההשקעה עבור לקוח, הכוללים בדרך כלל נוסחאות ומחשבוני משכנתא.
“אני יכול להיות במכונית עם לקוח כשהם שואלים אותי מה עשויים להיות תשלומי המשכנתא שלו”, אמר טרלס. “אני יכול לשאול את ChatGPT מה יהיה תשלום המשכנתא על רכישה של 14 מיליון דולר בריבית של 7.2% המופחתת על פני 25 שנים עם שתי נקודות התחלה בסגירה, ותוך שתי שניות, זה נותן לי את המידע הזה. זה גם מסביר איך הוא קיבל את התשובה. זה מדהים.”

הרבה פוטנציאל, וכמה מגבלות

עם זאת, יש כמה מגבלות. הכלי, למשל, נאבק בעבר במתמטיקה בסיסית כלשהי. טרלס אמר שזה מועיל לקירוב בדרכים, לא למספרים מדויקים.
סרג’ רדה, מנהל נדל”ן מסחרי ופרופסור משנה במכון הנדל”ן של פורדהאם, אמר שכמה מקרי שימוש עבור ChatGPT טובים יותר מאחרים. ChatGPT עשוי לעזור לחסוך לברוקרים זמן בעת כתיבת רישומים או תגובות, אך אוטומציה של תגובות לקוחות עשויה להיות לא הטקטיקה הטובה ביותר מכיוון שיצירת לידים וסגירת עסקאות דורשת בדרך כלל גישה אישית.
“זה נגיש לכולם עכשיו כי זה בחינם והם יכולים לקבל טעימה מאיך הכלי החזק הזה יכול לעבוד. אבל בהחלט יש מגבלות משמעותיות”, אמר.
בעוד ש-ChatGPT יצר גל של עניין בקרב מתווכים, שילוב בינה מלאכותית בשוק הנדל”ן אינו חדש לחלוטין. אתר הרישום Zillow, למשל, השתמש בבינה מלאכותית למיפוי תלת מימדי, יצירת תוכניות קומה אוטומטיות ולכלי Zestimate שלו, שיכול לסרוק תמונות כדי לראות אם בבית יש רצפות עץ או מכשירי נירוסטה כך שהערכת המחיר שלו משקפת טוב יותר את תנאי השוק. מוקדם יותר השבוע, זילו הוציאה תכונת בינה מלאכותית המאפשרת לקונים פוטנציאליים לבצע חיפושים בשפה טבעית יותר (משהו שכבר מזמן שולט בגוגל).
מאט קרימר, דובר זילו, אמר כי תעשיית הנדל”ן הייתה איטית יותר כדי לחדש, אבל “אני חושב שנראה צעדים הרבה יותר גדולים בקרוב מאוד.” לדבריו, זילו לא רואה חששות ברורים לגבי סוכנים המשתמשים ב-ChatGPT כדי לעזור לייעל את העבודה שהם כבר עושים ולחסוך זמן.
“אנחנו לא מקדמים או נזהרים מ-ChatGPT, אבל מעוניינים כיצד משתמשים בו וצופים בו”, אמר.
למרות שמוקדם מדי לומר אם הכלי יהפוך לעמוד התווך בנדל”ן, המתווך יוהנס מאמין שבינה מלאכותית באופן כללי תשנה את התעשייה שלו ואחרות.
“יכול להיות שזה לא עם ChatGPT”, הוא אמר, “אבל אני מאמין שצורה כלשהי של בינה מלאכותית כמו זו תהפוך לחלק גדול מהאופן שבו אנחנו עובדים וחיים את חיינו”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses