על הבית: מה מוכרי בתים בפעם הראשונה צריכים לדעת כדי להצליח באביב הקרוב

כמה טיפים לבעלי בתים שמקווים למכור את בתיהם באביב הקרוב

החודש, אנחנו מגוונים. במקום להתמקד ברוכשי בתים ראשונים, אנחנו הולכים להסיט את תשומת הלב שלנו למוכרי בתים ראשונים שמפיצים את הנכסים שלהם לרישום באביב או בקיץ הקרוב.

זה לא צפוי להיות שוק דיור קל לאף אחד – קונים או מוכרים. טירוף הנדל”ן של תקופת מגיפת ה-COVID-19, שבו כמעט כל בית נמכר במלחמת הצעות במהלך סוף שבוע בודד, חלף ברובו. פחות קונים יכולים להרשות לעצמם לקנות עם ריביות משכנתא כל כך גבוהות, ומי שיכול לא יוכל להרשות לעצמו ללכת יותר גבוה.

אבל למוכרים עדיין יש יתרון די גדול: יש הרבה יותר קונים שמחפשים בתים מאשר נכסים זמינים.

ברמה הלאומית, מחירי הבתים עדיין עלו ב-35% בשלוש השנים האחרונות*. אז גם אם הם יצנחו מעט בשווקים מסוימים, מוכרים שרכשו את הנכסים שלהם לפני, או אפילו במהלך שיא המגיפה, צפויים לצאת משם עם רווח.

בתים מוכנים להובלה עם משיכה לרסן ובאזורים נחשקים – והמחירים למכירה – צפויים לעבור במהירות באביב הקרוב. בתים אלו עדיין עשויים לקבל מספר הצעות ולעלות על המחיר המבוקש, מכיוון שקונים רבים שמשלמים את המחירים הגבוהים של היום אינם רוצים לבצע עבודה נוספת על בתיהם החדשים.

אבל בתים פחות אטרקטיביים ובמחירים גבוהים נשארים בשוק – גגונים, נכסים עם תכניות קומה יוצאות דופן, כאלה עם מטבחים וחדרי רחצה מיושנים ובתים עם מיקומים לא נוחים. ובמקרים מסוימים, הם עוברים סבבים מרובים של הורדת מחירים.

אז המוכרים צריכים לוודא שהבתים שלהם במצב טוב לפני שהם מפרסמים אותם.

בצע את התיקונים שדחית; הוסף שכבת צבע טרייה, החלף את גופי התאורה העתיקים האלה. נקה היטב את כל הבית שלך ביסודיות – כל חדר. אני ממליץ לעבוד עם סוכן נדל”ן מקומי שיודע מה הרוכשים באזור מחפשים ואת השיפורים שיניבו לך את ההחזר הגדול ביותר על ההשקעה שלך.

ואל תשכח את החצר. הרושם הראשוני חשוב, וחזית הבית היא הדבר הראשון שרוב הקונים הפוטנציאליים יראו כשהם מגיעים לבית הפתוח או לתצוגה. משימות פשוטות כמו כיסוח הדשא, גזירת השיחים ושתילת פרחים בחזית יכולות להשתלם בגדול.

אני גם ממליץ בחום להסיר כל פריט אישי או מפצל – תמונות משפחתיות, סמלי ספורט, אוסף גמדי הגן שלך, אפילו תמונה שלך מצטלם עם אחד מנשיאי האומה. לטוב ולרע, השארת מזכרות כאלה לעין עלולה להרחיק בשוגג חלק מהקונים הפוטנציאליים שמגיעים בדלתותיכם. אולי הם יהיו פחות מוכנים להציע הצעה קטלנית אם הם יקבלו הצצה לכף רגל ענקית של אוניברסיטת קלמסון בסלון שלך, כשהם במקרה אוהדי כדורגל מושבעים של אוניברסיטת דרום קרוליינה. (לכו, ג’ימקוקס!)

אולי תרצה גם לביים את הבית שלך בצורה מקצועית. למרות שזה יכול להיות מפתה להשאיר אותו כפי שהוא, המטרה היא להראות לקונים פוטנציאליים גרסה אידיאלית של איך החיים שלהם עשויים להיראות בביתך. הביום יכול להיות שימושי במיוחד אם אתה מנסה להראות לקונים כיצד לנצל בצורה הטובה ביותר חללים קטנים יותר.

כשחיפשתי בית עם בת זוגי, נתקלנו בכמה פניות גדולות – שטיחים מטושטשים ומעורפלים; כתמים חומים עמוקים שהצביעו על כך שהאמבטיה הייתה אולי זירת רצח; וטפט שהיה מחריד מדי אפילו לסיוטים שלי. זה לא משנה כמה נקודות מכירה אחרות היו לבית או כמה טוב הוא היה ממוקם. הוצאנו את הנכסים האלה מהר ככל האפשר.

אז אל תדחקו קונים פוטנציאליים. השקיעו בניקוי התנור, האמבטיה יזגוג מחדש והבית יהיה מבולגן. ואם הכלב שלך השתין על השטיח בסלון שלך, זרוק אותו (השטיח, כלומר). אתה רוצה שהבית שלך יראה – ויריח – במיטבו.

המוכרים צריכים גם לשקול לשכור צלם מקצועי. אתה עלול להתפתות פשוט לצלם כמה תמונות אייפון ולהדביק אותן באינטרנט. אבל יותר ויותר, קונים מחליטים אם להשתתף בבתים פתוחים ותערוכות על סמך הרישומים שהם רואים באינטרנט.

ברגע שהבית יהיה מוכן למכירות הבכורה שלו, הגיע הזמן לנהל את השיחה הקשה עם סוכן הנדל”ן שלך לגבי מחיר מתאים לבית. חשוב להכיר ששוק הדיור השתנה, והשיא מאחורינו. שיעורי משכנתא גבוהים יותר איפשרו לקונים רבים להגיע גבוה כמו לפני שנה. אז התמודד עם העובדה שהבית שלך עשוי להביא פחות ממה שהבית של השכן שלך עשה רק לפני כמה חודשים. עברו על שלבי אבל, הכחשה, כעס, מיקוח ודיכאון לפני שאתם מגיעים למקום של קבלה ומתחילים להראות את הבית.

עד כמה שזה נשמע קשה, עשה כמיטב יכולתך להסיר רגשות מהחלטת התמחור שלך. לא כל קונה יאהב את המוזרויות של הבית שלך כמו שאתה אוהב, ואם לא שיפצת את המטבח או את חדרי האמבטיה שלך לאחרונה, הנכס שלך עשוי להיחשב מיושן. בדוק היטב את היחסים של המכירות האחרונות באזור שלך עם סוכן הנדל”ן שלך בזמן שאתה דן באפשרויות. האם היו אלה בתים והרבה גודל דומה? האם היו להם תכונות דומות? האם הם עודכנו לאחרונה?

אם תמחרת את הבית ביותר גבוה, אתה עלול להפחיד קונים פוטנציאליים ותאלץ להוריד את מחיר המחירון שלך.

אין ספק שמדובר במצב מלחיץ וטעון. ולמרות שאולי תצטרך לעשות ויתורים – כולל עזרה לקונים עם עלויות סגירה, הפחתת המחיר המבוקש או רכישה זמנית של ריבית על המשכנתא כדי לעזור למכירה לצאת לפועל – עדיין יש ביקוש רב מרוכשי דירות להוטים. זה אמור לשמור על מחירים גבוהים ולתת לרוב המוכרים את המילה האחרונה.

* החישוב משווה את מחירי המחירים החציוניים הארציים של Realtor.com מפברואר 2020 לפברואר 2023.

Responses