איך פלורידה הפכה לשוק הדיור השני בעל הערך הגבוה ביותר של אמריקה

פלורידה עקפה את ניו יורק והפכה לשוק הדיור השני בעל הערך במדינה, אמר זילו.
מבין ששת השווקים המובילים שצברו את הערך הרב ביותר מאז הופעת COVID-19, ארבעה נמצאים בפלורידה.
פריחת השוק מונעת על ידי נהירה של תושבים חדשים שמכניסה יותר ביקוש למלאי הדיור.
הזינוק של קונים מתקופת הנעילה הנוהרים לפלורידה למזג אוויר חם כל השנה דחף את המדינה לגבהים חדשים.
מדינת השמש היא שוק הנדל”ן השני בעל הערך במדינה, על פי מחקר חדש של זילו, שהתווה את השינוי במחירי הבתים הלאומיים מאז המגיפה. השוק של פלורידה הגיע ל-3.85 טריליון דולר, ומשך מול 3.69 טריליון דולר של ניו יורק ו-3.39 טריליון דולר של טקסס, על פי גרף של בלומברג באמצעות נתוני זילו. קליפורניה נותרה בלתי ניתנת לגעת במקום הראשון עם שווי של 10.18 טריליון דולר.
עלייתה של פלורידה ניזונה מגידול האוכלוסייה האחרון שלה, מה שתורם לנתוני בנייה חדשים חזקים. פלורידה קיבלה בברכה 655,000 תושבים חדשים מאז תחילת המגיפה, על פי הערכות מפקד האוכלוסין שדווח על ידי Insider במרץ. גם מחירי הבתים במדינה נדחקו כלפי מעלה בעקבות התגברות התחרות על מלאי הבתים הקיים.
מתוך ששת השווקים המובילים שצברו את הערך הרב ביותר מאז COVID-19, ארבעה היו ממוקמים בפלורידה, כולל טמפה (88.9%), מיאמי (86.6%), ג’קסונוויל (82.4%) ואורלנדו (72.3%), לפי זילו.
המחסור של המדינה במס הכנסה אישי, מזג אוויר שטוף שמש וחופים מפוארים הם משיכה חזקה. סטפני מורטנסן עזבה את וירג’יניה לפלורידה במאי. היא חיפשה בית לאורך קו החוף, והסתפקה בבית זעיר של 159,000 דולר בקהילה מחוץ לטמפה. “לא התחרטתי שעברתי”, אמרה ל”אינסיידר” באוגוסט. “אני מתגעגע לאנשים, אני לא מתגעגע לווירג’יניה. העתיד שלי הוא להישאר כאן כל עוד זה עובד”.
מחקר ביולי מאוניברסיטת פלורידה אטלנטיק ואוניברסיטת פלורידה הבינלאומית מצא כי המדינה היא ביתם של חמישה מתוך עשרת שווקי הדיור המוערכים ביותר בארה”ב, כאשר טמפה מובילה במדינה עם רוכשי בתים באזור זה שמשלמים פרמיה של 43% על הנכסים שלהם בהשוואה לשיעורים היסטוריים, דיווח בעבר Insider.
הפרמיה הזו לא מרתיעה את כולם. “לא תכננתי להישאר אחרי שסיימתי את הלימודים בדצמבר 2021”, אמרה נואל ליין, תושבת אזור טמפה, ל-Insider ביולי. “אבל במאי בעצם קניתי בית עם החבר שלי. אנחנו גרים בשכונה ידידותית למשפחות באזור פרברי מחוץ לטמפה”.
ערים נוספות בפלורידה ברשימת 10 המובילות כללו את נורת’ פורט, שבה הקונים משלמים פרמיה של 43%, קייפ קורל, שיש לה פרמיה של 42%, לייקלנד, שיש לה פרמיה של 41%, ופאלם ביי, שיש לה פרמיה של 40%.
בינתיים, לעיר נאפולי בחוף המפרץ, במרחק שעה נסיעה דרומה מקייפ קורל, יש את מחירי הנדל”ן העולים הכי מהר במדינה, על פי ניתוח חדש של Realtor.com. היא רשמה עלייה של 17.1% במחיר החציוני למטר מרובע מאז אוגוסט 2022.
סבירות הדיור היא אתגר הולך וגובר
העלות הגוברת של הנדל”ן יוצרת אתגרי סבירות עבור עולים חדשים ומקומיים ותיקים כאחד.
למיאמי יש את הנתח הגבוה ביותר של שוכרים בעלי עלות – אנשים שמוציאים 30% או יותר מהכנסת משק הבית שלהם על שכר דירה – במדינה. כ-61% מהשוכרים במיאמי מועמסים עלויות, על פי דו”ח שפורסם מוקדם יותר השנה על ידי המרכז המשותף ללימודי דיור באוניברסיטת הרווארד, שצוטט בעבר על ידי Insider.
ניקול פאנסו, ילידת דרום פלורידה, שילמה 1,200 דולר לחודש עבור סטודיו בפורט לודרדייל כשהחליטה לעבור. “פשוט אין דרך לאנשים שגרים כאן להרשות זאת לעצמם – המשכורות שהם משלמים כאן לא מסתכמות בעלות השכירות”, אמרה. היא הובילה אותה לצ’טנוגה, טנסי, בשנת 2022, שם שכר הדירה שלה ירד ל-950 דולר עבור דירה עם חדר שינה אחד.
דיוויד טריאנה, בן 27, עזב שכירות באזור אורלנדו מאחור ועבר לגור בחזרה עם הוריו בקלרמונט, פלורידה, ב-2019 כדי לחסוך למקדמה. הוא אמר ל-Insider שהוא וארוסתו חסכו 20,000 דולר, אבל זה לא מספיק בהתחשב בעליית מחירי הנדל”ן ושיעורי המשכנתאות באזור.
“אם שוק הנדל”ן בפלורידה היה יציב יותר ושיעורי המשכנתא היו יורדים בחזרה ל-3% ו-4%, אני חושב שהיינו כנראה בעלי בתים לפחות שנה עד עכשיו”, אמר.

Related News Real Estate Entrepreneurs

חברות נדל”ן נבחרות

 

Responses