נטוורקינג ושותפויות

#יזם השבוע ברק צור

#פוסט 4

אהלן חברים כאן ברק צור עם הפוסט הרביעי
אני מקווה שאתם עוקבים כי הפוסט הזה הוא סוג של המשך לפוסט הקודם, בו דיברתי על האפשרויות בעזרתן ניתן לייצר הכנסה נוספת וביזנס בעזרת נדלן אמריקאי, כמובן שאפשר לעשות את זה בשווקים אחרים, הרעיון הוא להצמיד את ההשקעה שלנו למטבע זר בגלל המצב הקיים במדינה (ראו את נבואת הזעם בפוסט 2).
בפוסט הזה הייתי רוצה לפוצץ את בועת ה”אני יכול לבד” ולהסביר כמה חשוב זה שותפים ומעגל נטוורקינג שיעטוף את האופרציה שלכם.
החוויה הראשונה שלי עם שותפים באופרציה נדלנית הייתה לקראת העסקה הראשונה כשרציתי לעשות פליפ ולא היה לי את כל הכסף ובזמנו גם עבדתי באינטל אז גם לא היה לי הרבה זמן. רציתי שמישהו יחלוק איתי בנטל של להכיר את השוק, מתווכים, קבלנים ועוד וכמובן בנטל הכסף, לא רציתי לסכם לבד סכום גבוהה שגם ככה לא היה אז ניסיתי למזער את הסיכון.
התחלנו את השותפות באוהיו אני ושתי שותפות ובמשך 4 חודשים ניסינו להכיר את השוק ולרכוש את הנכס הראשון אך ללא הצלחה, השוק היה רותח ועל כל עיסקה היו 10 הצעות שרובם בכלל מעל המחיר שהמוכר ביקש. בנוסף גם הרגשתי שהשותפות שלי לא מחוייבות לתהליך הזה כמוני אבל כבר הייתי מושקע זמן וגם קצת פחדתי לבד אז המשכתי.
אחרי אותן 4 חודשים, אחת השותפות רצתה לעבור לשוק אחר בתקווה ששם נימצא משהו, וככה ששרפנו עוד חודשיים עד שאותה שותפה פירקה את השותפות בכך שעזבה מסיבות אישיות.
אומנם החוויה הראשונה עם שותפים לא הייתה הצלחה, אבל האמנתי שעם השותף הנכון אפשר להגיע לרמות גבוהות ולעשות מינימום טעויות. היום יש לי שותף לאופרציית ההולסייל שלי, שותף שמזמן הפך לחבר ואנחנו עושים עבודה מעולה ביחד ואפילו משלימים אחד את השני.
אבל שותף זה לא מספיק, אומנם זה עוזר בזמן, אחריות וכסף אבל אף אחד מאיתנו לא מתווך, עורך דין, שיפוצניק או קבלן ובטח שלא רואה חשבון, ולכן אנחנו חייבים להוסיף לאנשי קשר שלנו את כל האנשים שקשורים איכשהו לאופרציה שלנו.
גם אם אתם משקיעים פאסיביים (וזה טעות של הרבה משקיעים) אתם חייבים להכיר אנשים שיוכלו לתת לכם מענה ביום שתצטרכו אותם. עדיף להכיר לפני ולבנות מערכת יחסים כלשהי מאשר שתיהיה בעיה ואז לחפש אותם ולחכות שיהיה להם זמן בשבילכם.
כשהתחלתי, דיברתי עם מאות מתווכים עד שמצאתי לי את המתווך שאני רוצה לעבוד איתו (בתמונה), מתווך שאירח אותי בבית שלו במשך חודש וחצי בחינם. רק מראה לכם כמה חשוב לבחור את הסובבים אותנו ואיזה קשר יכול להיווצר גם מרוחק.
בין אם אתם אחרי או לפי קורס כלשהו, אני מכין אותכם מראש, אני השקעתי שעות בטלפון בשיחות עם עשרות אנשים ביום כדי להקים את מה שהקמתי ועדיין אני מדבר עם עשרות אנשים ביום.
עסקים עושים עם אנשים ואין איך להתחמק מזה.
יזמים אחרים ומתחרים, אם יש תפיסה מוטעית למשקיעים חדשים, וגם אני חטאתי בזה, היא זה שיזמים אחרים ומתחרים לא ירצו לעזור לנו, אין לכם מושג כמה אנשים ישמחו מאוד לעזור לכם. ומי שלא רוצה, כניראה שאתם גם לא תרצו להיות קרובים אליו, אבל רבים אחרים יעזרו בכיף, יתנו טיפים ומידע וכיוון.
בידיוק בשביל זה יש אינסוף קבוצות בפייסובק וכמובן הפורום הזה של ליאור שיעזרו לכם למצוא מישהו שהייתה לו בעיה כמו שלכם, דברו עם אנשים!
אז אני ממש מקווה שלקחת מפה משהו
Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses