פוסט היכרות – מ-0 ל-30~, בקצת פחות משנתיים

#יזםהשבוע יוליה חביה

#פוסט1

הופה, מי זאת? האם האשה הזו שיושבת עם לפטופ וטלפון על ספה בתוך ערימת כביסה היא מנכ”לית שותפה של חברה אמריקאית? יאפ.

טוב, לא מדובר בתאגיד ענק (עדיין*) עם שלושה בניינים במנהטן ובתל אביב (חכו), אלא ב-LLC שנדרשו כמה קליקים כדי לפתוח… אבל היי, זו חברה, עם נכסים ופרויקטים ושותפים ולקוחות. איזה הזוי זה שאפשר לעשות את כל זה מהארץ, לא?

נעים מאוד, יוליה חביה, בת 38, נשואה באושר לרועי, ואמא גאה לשני שובבים מתוקים עילי (😎 ועלמא (6).

בעלים יחד עם רונן רשף בחברת Happy Homes US LLC ועוד כמה חברות קטנות נוספות.

אנחנו מתמחים ביזמות נדל”ן בארה”ב, בהם בעיקר פרוייקטי השבחה ואחזקה של נכסים בהשכרה לטווח ארוך, בינוני וקצר.

הייתי עשור בהייטק, מהנדסת תוכנה, עד שחטפתי דיכאון ורציתי למות, נקודת האור היחידה ביום שלי הייתה ארוחת הצהריים בצ’יקן סטיישן**. באמת.

אי שם פרצה לה מגיפה עולמית ואמרו לאנשים שאסור להם לצאת מהבית, הכל התערער, פתאום ציפו שאני אעבוד במשרה מלאה בזמן שאני עושה הום סקולינג לשני קטנטנים, אכין 8 ארוחות ביום וגם אשתתף בישיבות סטטוס. משהו לא הסתדר לי במספרים, איך אני אמורה לדחוס את כל השעות האלו בתוך 24 שעות וגם לישון? ומי יעשה כלים? אה ואז פרץ גם איזה מבצע צבאי והיו אזעקות.

רועי, בן זוגי, התחיל להתעניין יותר בהשקעות באותה תקופה, הוא קרא את התנ”ך של ההשקעות “אבא עשיר, אבא עני” והפציר בי לקרוא גם.

 

ההבנה שאנחנו לא רוצים למכור את הזמן שלנו יותר בתמורה לכסף קיננה בנו, הזרעים נשתלו וכבר לא הייתה דרך חזרה.

אז התחלנו להשקיע, בהתחלה בשוק ההון ובמדדים, אחר כך החלטנו להתקדם גם לנדל”ן. רועי עשה עבודת מחקר והחליט להתמקד בארה”ב והתחלנו לראיין מלווי משקיעים וחברות.

תוך כדי הרגשתי שאני לא מבינה מספיק (גם אני נהנית לעשות דוקטורט על דברים ולהבין אותם לעומק) אז החלטתי לקרוא וללמוד יותר, טורגטתי וראיתי פרסומת של “רפי מזרחי”, החיבור אליו היה מיידי והבנתי שאני חייבת חייבת להרשם לקורס שלו.

סטטיסטיקה ידועה לגבי קורסים היא שיהיו לא מעט שלא יצליחו כי לא יעשו, החלטתי שלא משנה מה, אני אחזיר את ההשקעה בקורס פי כמה, הייתי נחושה להוציא ממנו את המקסימום, אז כל משימה עשיתי ועשיתי יותר.

לא משנה כמה עייפה הייתי, אחרי יום עבודה, השכבות, השלמת שעתיים של עבודה כשכירה בלילה, הייתי מגיעה ועושה כל מה שנדרש ויותר. אם היה צריך לעשות 10 טלפונים עשיתי 15, אם היה צריך להגיש הצעה הגשתי 3. לא ויתרתי לעצמי.

ללמוד לנווט בערפל

התקבלו לי הצעות כבר במהלך הקורס וגם בחודשים לאחר מכן, אבל משהו תמיד הרגיש לי מפחיד ולא נכון, פחדתי פחד מוות, פחדתי ליפול ולטעות, פחדתי מאי הוודאות, פחדתי שאסתבך ולא אדע לצאת מזה. פחדתי מביקורת.

הייתי בודקת מכל כיוון אפשרי כל עסקה, אבל עדיין תמיד נשאר איזה טפח שפספסתי, משהו קטן שאני לא בטוחה לגביו, אז הייתי מגיעה לסוף תקופת הדיו דיליג’נס ועוזבת. ככה במשך 6-7 פעמים.

ואז החלטתי שדי, אני לא מוותרת יותר, וכמה אפשר לממן איסנפקטורים ולשגע סוכנים וקבלנים, התקבלה לי הצעה לבית שייעדתי לפליפ ואמרתי שיהיה מה שיהיה אני עושה את הכי טוב שלי ואם טעיתי ופספסתי ואפסיד?

אז למדתי. העיקר להתחיל לזוז…

ואיך הלך? עסקה “ביי דה בוק”, הכל הלך בה לפי התכנית העסקית. במהלך התקופה גם הכרתי את רונן, השותף שלי ואחד האנשים האלופים שאני מכירה, הוא הצטרף אלי לעסקה והמשכנו לעשות עוד ועוד יחד. ביצענו עשרות עסקאות בתוך קצת פחות משנתיים (סביב ה-30) באסטרטגיות מגוונות, לנו ולמשקיעים.

יש לנו חלומות גדולים *** ויעדים שאפתניים והלוואי שנצליח להגשים אותם, אבל גם אם לא, אני מקווה שנהנה מהדרך, כמו שאנחנו נהנים היום.

בפוסטים הבאים אשתף אתכם בכמה דברים שאני מקווה שתמצאו בהם ערך

2. השכרה לטווח קצר ובינוני – איך עושים, למה להכנס לזה ומה זה בכלל אחיות נודדות? (מדריך פרקטי) 🤩

3. סודות הנטוורקינג – טיפים פרקטיים ולמה זה טוב (רמז $$$) – כולל המלצה לקורס למי שצריכ.ה 🤝

4. מיינדסט, ספרים ותובנות – עם המלצות קריאה (והמלצה להרצאה) 📚

5. טיפים וכלים שימושיים שאספתי בדרך (ומקווה שיתן לכם הרבה ערך) 🔧

6. מזל ואיך מגבירים אותו – פוסט סיכום והזמנה להגיד שלום ☕🍀

 

* תאגידים זה נורא, לא באמת התכוונתי לזה

** זו לא פרסומת, בכלל הייתי טבעונית במשך 5 שנים וצמחונית רוב חיי, אל תאכלו שם תהיה לכם צרבת, שניצל ופירה זה פשוט דבר מושלם אבל טופו זה עדיף

*** המשאלה הכי גדולה שהמלחמה הזו תיגמר כבר וכולם יחזרו הביתה 💔 הלוואי שזה יקרה כבר בקרוב

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses