שמור את זה פשוט, עשה את זה גדול

#יזםהשבוע יונתן לקרמן

#פוסט2 “Keep it simple, make it BIG”

לפני שכתבתי את הפוסט הראשון לא ידעתי מה לכתוב וכרגע נראה לי שצריך ״יזם החודש״ עם 30 פוסטים כדי להעביר כל המידע

בכל פוסט אנסה לתת טיפים או לספר קצת מהניסיון, מהדברים שעברתי בגלל שמאוד אשמח לשתף איתכם וגם לעזור לכל מי שאפשר כי הייתי רוצה לקבל את הדברים האלה ממישהו בתחילת הדרך. לפעמים טיפ או עזרה קטנה יכול לחסוך למישהו שעות, ימים או חודשים של עבודה (ולא לדבר על נסיעות והרבה שיחות או חיפושים באינטרנת).

*משאיר לכם סרטון קצר על Mr. Bean מאוד מעניין ומצחיק.

אחד מהדברים שקראו לי בתחלית הדרך (ואולי קורה לעוד הרבה יזמים) זה היה לנסות להמציא הכל מחדש. הייתי צריך לעשות מחקר שוק ולא הייתי מאמין בשום מחקר קיים, הייתי בודק ולומד הכל מאפס. הייתי צריך לבדוק כדיות של פרוייקט והייתי ממציא קובץ אקסל חדש עם מיליון פורמולות. הייתי צריך לאשר עיצוב לבית והייתי עושה הכל כאילו אני המעצב הראשון בארה״ב. וככה עם עוד הרבה דברים. חייבים בהתחלה ללמוד וגם לסמוך על ניסיון של אחרים אבל הכי חשוב זה לבקש עזרה מאנשי מקצוע וניסיון. אל תבינו אותי לא נכון, אני גם חושב שאפשר לעשות דברים יותר טוב או לשפר מה שקיים, אבל כל דבר בזמן שלו, לא חייב שהכל יהיה עליך בתור התחלה. בתחילת הדרך אפשר לעבוד יד ביד עם אחרים יותר גדול ממנו וללמוד מהם ולגדול…

ברגע שמבינים את זה אפשר להתחיל ולטקטק עבודות ופרוייקטים. אני ראיתי את ההבדל ברגע שהתחלתי להכניס עובדים, מערכות ושיתופי פעולה.

מערכות: יש מלא פלטפורמות שיכולות לעזור לנו לבדוק נכסים, לנהל אותם, לנהל לקוחות, שיווק וכו׳ חלק מהם במחיר יחסית נמוך או אפילו בחינם, והמערכות האלה יכולים להחליף עובדים בלי צורך להמציא את האקסל הכי טוב בעולם.

בינה מלאכותי AI: גם על זה אפשר לעשות פוסט בפני עצמו, זה כלי מאוד חזק שעוזר לי וגם יכול לעזור לכם והרבה דברים. וזה רק ההתחלה.

עובדים בחו״ל: מאוד חשוב להעביר סמכויות ולהתמקד בדברים החשובים בתור מנהלים/בעלים של העסק במקום להתעסק בדברים הקטנים ולפעמים פחות חשובים (חוק 20/80). לא כולם יכולים לשלם משכורות בארץ או בארה״ב אז במקום לחכות שיגיע הזמן, אפשר בתור התחלה לקחת עובדים מהפיליפינים או דרום אמריקה. אולי לא יהיה העובד אידאלי או המנכ״ל הבאה של החברה אבל יכולים להוציא ממכם משימות פשוטות ולאט לאט להביא אנשים יותר טובים ולתת להם יותר אחריות. וככה תוכלו להתמקש ולהשתמש באנרגיות שלכם לדברים החשובים. מנסיון, בכמה דולרים אפשר להוריד עומד בשעות של העבודה.

אני מאוד מאמין לפי הניסיו שלי שחייבים לבנות חברה לאט עם בסיס/מערכת קטן סולידי וגידול אורגני. פגשתי הרבה אנשים בדרך שלפני שהתחילו וצברו ניסיון/עסקאות/גיוסים, הם רצו לפתוח ישר קרן השקעות של כמה מיליוני דולרים או להתחיל עם פרוייקט של בנייה של עשרות בתים או מיליוני דולרים בפרוייקטי אחד. בינינו זה משהו אפשרי אבל הסיכוי להצליח בלי ניסיון או בשוט הראשון מאוד נמוך (נדבר לעומק בפוסט הבאה).

אני לא אומר שלא צריכים לחשוב בגדול, לנסות או לשאוף גבוה (על זה נדבר בפוסט הרביעי) אבל לפני שקופצים למים צריכים לדעת לפחות לשחות.

—————————————–

*פוסט 1: היכרות

https://www.facebook.com/groups/ForumNadlanUSA/permalink/3559530434321133/?mibextid=uJjRxr

*פוסט 2: Keep it simple

*פוסט 3: Keep trying

*פוסט 4: Focus, focus, & focus

*פוסט 5: Networking & service

*פוסט 6: Give Back & Enjoy

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses