בניית עושר דורי באמצעות שוק הדיור

עושר המועבר מדור לדור מספק ביטחון כלכלי לילדים ולנכדים. רכישת דיור הוא שלב אחד בתהליך.

ניו יורק – עושר דורי הוא עושר פיננסי ונכסים שניתן להעביר מדור לדור. רוב האנשים מתכננים להעביר את הונם לילדיהם או ליורשים ייעודיים אחרים, ולהעניק להם את המתנה של ביטחון כלכלי גדול יותר.

העברת עושר דרך ירושה יכולה להיות בעלת אפקט מכפיל מועיל, בניית “כדור שלג של עושר” שגדל באופן אקספוננציאלי עם הזמן. עושר דורי יכול גם לתת למשפחתך התחלה כלכלית, שיש בה פוטנציאל לשנות את מסלול המשפחה על ידי שבירת מעגל העוני ובניית בסיס להצלחה עתידית. להעברת עושר יכולה להיות השפעה חיובית גם על ידי יצירת האמצעים לאנשים לספק תמיכה פיננסית לכלכלה המקומית, לקהילה או לארגוני צדקה מהימנים, כך שהדורות הבאים יוכלו להשיג יציבות והזדמנויות פיננסיות.

דוגמאות לעושר דורי כוללות:

עושר פיננסי (כסף, חסכונות, השקעות)

נכסים (בית, נדל”ן, חפצי אספנות, מתכות יקרות/אבני חן)

בעלות עסק

קניין רוחני (פטנטים, זכויות יוצרים, סימנים מסחריים)

קרן צדקה או הקדש

אם אתה חדש בתכנון פיננסי, אולי אתה תוהה איך להתחיל לבנות תיק עושר. הבנת האפשרויות שלך, קביעת סדרי עדיפויות והחלטה כיצד להתקדם יכול להיות מבלבל ומפחיד. בצע את חמשת השלבים הבאים כדי להתחיל במסע בניית העושר הדורי שלך:

שלב 1: פירעון חובות

חשבו על חוב כעל הזדמנות שהוחמצה. למה לשלם ריבית כאשר אתה יכול להשתמש בתזרים המזומנים הזה למטרות פיננסיות אחרות. הפוך את תשלום החוב הצרכני לעדיפות. חוב מסוג זה כולל כרטיסי אשראי, הלוואות אישיות, הלוואות רכב והלוואות לסטודנטים. הפחתת החוב יכולה להביא יתרונות אחרים, כמו הפחתת הסיכון הפיננסי הכולל שלך, שיפור דירוג האשראי שלך והקלה על מתח שנגרם מדאגות פיננסיות. התחל על ידי מיפוי המצב הכלכלי שלך. השתמש בתקציב והגדר יעדים פיננסיים.

שלב 2: קנה בית

בית שעבר בירושה, או התמורה ממכירת נכס משפחתי, היא העברת עושר. אלא אם כן קיבלת בית במתנה; שכירות, ליסינג או תשלום משכנתא יהיו כמעט תמיד ההוצאה/החוב הגדול ביותר שלך ללא קשר לשלב חייך. סביר להניח שערך הבית שלך יעלה עם הזמן. זה בונה הון עצמי בתיק העושר שלך. בעלות בית יכולה לשמש גם סוג של חיסכון כפוי שכן בעלי בתים נוטים להיות זהירים יותר בהוצאות וחיסכון כדי להגן על נכס הרכוש שלהם. ניתן לנצל הון עצמי גם באמצעות הלוואות ביתיות (HELOC). אם רכישת בית החלומות שלך נראית בלתי אפשרית כרגע, שקלו לרכוש בית “מתחילים” שיעזור לכם לבנות הון עצמי לשדרוג בעתיד.

שלב 3: התחל בהשקעות לטווח ארוך

לעולם אל תזלזל בכוחה של ריבית דריבית עם החזר של 10% על ההשקעה, אתה יכול להפוך 100,000 דולר ל-1.6 מיליון דולר תוך 28 שנים. להשקעה לטווח ארוך יש גם סיכון מופחת שכן השקעה לטווח קצר חשופה יותר לתנודתיות בשוק ולאפשרויות אופנתיות בעלות סיכון גבוה. יש לזה גם פוטנציאל להוזיל את המסים שלך מכיוון שרווחי הון לטווח ארוך מחויבים לעתים קרובות בשיעור נמוך יותר מרווחי הון לטווח קצר. בהתאם למצב הכלכלי שלכם, מומלץ להשקיע 10-15 אחוז מההכנסה השנתית בכל שנה.

שלב 4: הצב תוכנית עיזבון 

זו אף פעם לא תוכנית טובה שלא תהיה לך תוכנית לניהול הנכסים הפיננסיים שלך לאחר מותך. ללא תוכנית ירושה ברורה, המוטבים שלך עלולים להגיע למקרי צוואה יקרים הנמשכים שנים, והם עדיין עשויים לעולם לא לראות אף אחת מההשקעות שהרווחת קשה. כדי להתחיל, ערוך רשימה מקיפה של הנכסים שלך וקבע את המוטבים עבור כל אחד מהם. הקפד לשקול את השלכות המס של ירושת עושר כדי לא להכביד יתר על המידה על המוטבים שלך. בחר מנהל עזבון שאתה סומך עליו שיבצע את רצונותיך. בדוק ועדכן את תוכנית העיזבון שלך מדי שנה, במיוחד לאחר כל שינוי משמעותי בחיים או בנכס פיננסי.

שלב 5: שתף את החוכמה הפיננסית שלך

המורשת הגדולה ביותר שאתה יכול להשאיר אחריך היא ידע. העצים את היורשים שלך עם הידע והמיומנויות הדרושים לניהול והגדלת עושר באחריות. אף פעם לא מוקדם מדי לדבר על כסף עם הילדים שלך. לדוגמה, אתה יכול לשחק משחקים סביב “שיעורי כסף” המשלבים כיף עם למידה, יוצרים זיכרונות שנמשכים לכל החיים. הוביל דוגמה על ידי הצגת ניהול פיננסי אחראי למשפחתך ושיתוף איתם את החוויות הפיננסיות שלך. הפוך למודל לחיקוי על ידי הדרכת צעירים או אנשי מקצוע בתחילת הקריירה וקידום תוכניות אוריינות פיננסיות בקהילה.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses