משפחות חייבות להוציא 38% מההכנסה על משכנתא

סקר חדש של NAHB/Wells Fargo מצא גם שמשפחה טיפוסית תצטרך לשלם 36% מההכנסה שלה עבור בית קיים במחיר חציוני.

וושינגטון – מדד עלות דיור רבעוני חדש שנחשף היום על ידי האגודה הלאומית של בוני בתים (NAHB) ו-וולס פארגו מדגיש את משבר סבירות הדיור באמריקה בכך שחשף כי ברבעון הראשון של 2024, היה צורך ב-38% מההכנסה של משפחה טיפוסית. לבצע תשלום משכנתא על בית צמוד קרקע חדש במחיר חציוני בארה”ב.

משפחות מעוטות הכנסה, המוגדרות כמי שמרוויחות רק 50% מההכנסה החציונית של האזור, יצטרכו להוציא 77% מהרווחים שלהן כדי לשלם עבור אותו בית חדש.

הנתונים עוקבים מקרוב אחר רכישת בתים קיימים גם בארה”ב. משפחה טיפוסית תצטרך לשלם 36% מההכנסה שלה עבור בית קיים במחיר חציוני, בעוד שמשפחה עם הכנסה נמוכה תצטרך לשלם 71% מהרווחים שלה כדי לשלם את אותו תשלום משכנתא.

“מדד עלות הדיור מראה בבירור שמחסור הולך וגובר בדיור בר השגה פוגע במשפחות ובקהילות ברחבי הארץ וכי פקידים מקומיים, מדינתיים ופדרליים חייבים לפעול בנושא זה”, אמר יו”ר NAHB, קרל האריס, בונה בתים מותאמים אישית מוויצ’יטה, קנזס. “NAHB פרסמה תוכנית בת 10 נקודות להתמודדות עם משבר סבירות הדיור, המתמקדת בצורך לטפל בתקנות מוגזמות, חוקי ייעוד מקומיים לא יעילים, חוקי בנייה יקרים וגורמים רבים אחרים המשפיעים באופן דרמטי על מחירי הבתים ומונעים מבונים לבנות עוד דיור בר השגה ובמחיר סביר”.

“עם מחסור ארצי של כ-1.5 מיליון בתים, המחסור ביחידות דיור הוא הגורם העיקרי לאתגרים הגדלים של סבירות הדיור”, אמר הכלכלן הראשי של NAHB רוברט דיץ. “קובעי המדיניות בכל רמות הממשל צריכים לחוקק שינויי מדיניות שיאפשרו לבונים לבנות יותר בתים, כמו זירוז זמני אישור ההיתרים, מתן משאבים להכשרת עובדים מיומנים ותיקון שרשראות אספקת חומרי בניין”.

מדד עלות הדיור של NAHB/Wells Fargo, או CHI, הוא ניתוח רבעוני של עלויות הדיור בארה”ב וברמת המטרופולין. ה-CHI מייצג את חלק ההכנסה של משפחה טיפוסית הדרושה לביצוע תשלום משכנתא טיפוסי. תשלום המשכנתא מחושב על ידי לקיחת מחירי הבתים החציוניים, בהנחה של מקדמה של 10%, והוספת מיסים, ביטוח ו-PMI. ההכנסה החציונית למשפחה מתפרסמת על ידי המחלקה לשיכון ופיתוח עירוני. CHI עם הכנסה נמוכה מחושב גם עבור משפחות שמרוויחות רק 50% מההכנסה החציונית של האזור.

הנתונים בארה”ב לגבי אחוז הרווחים הדרושים לרכישת בית חדש ברבעון הראשון מבוססים על המחיר הלאומי החציון של בית חדש של $420,800 והכנסה חציונית של $97,800. המחיר המקביל לבית קיים הוא 389,400 דולר.

HUD מגדיר משפחות עמוסות עלות כאלה “שמשלמים יותר מ-30% מהכנסתן עבור דיור” ונטל עלויות חמור מוגדר כתשלום של יותר מ-50% מההכנסה על דיור.

ה-CHI מפרק את אחוז ההכנסה של המשפחה הדרושה לביצוע תשלום משכנתא על בית קיים ב-176 אזורים מטרופולינים על סמך מחיר הבית החציוני המקומי וההכנסה החציונית. אחוזים מחושבים גם עבור משפחות מעוטות יכולת בכל השווקים הללו.

בשמונה מתוך 176 שווקים ברבעון הראשון, המשפחה הטיפוסית מוטלת עלויות חמורות (חייבת לשלם יותר מ-50% מההכנסה על בית קיים במחיר חציוני). ב-80 שווקים אחרים, משפחות כאלה מוטלות עלויות (צריך לשלם בין 31% ל-50%). ישנם 88 שווקים שבהם ה-CHI הוא 30% מהרווחים ומטה.

5 השווקים המובילים בעומסי העלויות

סן חוזה-סאניוייל-סנטה קלרה, קליפורניה, הייתה השוק הכבד ביותר ב-CHI, שבו נדרשים 84% מההכנסה של משפחה טיפוסית כדי לשלם משכנתא על בית קיים. וזה מה שהיה אחריו:

אורבן הונולולו, הוואי (73%)

האי נאפולי-מרקו, פלורידה (71%)

סן דייגו-צ’ולה ויסטה-קרלסבד, קליפורניה 70%

סן פרנסיסקו-אוקלנד-ברקלי, קליפורניה (69%)

משפחות בעלות הכנסה נמוכה יצטרכו לשלם בין 138% ל-168% מהכנסתן בכל חמשת השווקים הנ”ל כדי לכסות משכנתא.

5 השווקים המובילים עם הכי פחות עלות

לעומת זאת, פאוריה ודקאטור, אילינוי התחברו כשווקים הכי פחות עמוסי עלות ב-CHI, שם משפחות צריכות להוציא רק 14% מההכנסה שלהן כדי לשלם עבור משכנתא על בית קיים. סיכום השווקים הפחות עמוסים הם:

קמברלנד, מרילנד-מערב וירג’יניה (15%)

ספרינגפילד, אילינוי (16%)

אלמירה, ניו יורק (16%)

משפחות מעוטות הכנסה בשווקים אלה יצטרכו לשלם בין 28% ל-32% מהכנסתן כדי לכסות את תשלום המשכנתא עבור בית קיים במחיר חציוני.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Washington DC – Magenta Multi Family – פרוייקט מיוחד בבירת ארצות הברית

תמצית מנהלים Urbanico Realty Group ו- Nadlan Invest מציעות הזדמנות השקעה בבניית בניין מסוג מולטי-פמילי המכיל 37 דירות (בניהן 4 פנטהאוזים) + קומה מסחרית המכונה MAGENTA, הממוקם בשדרת Bladensburg המרכזית בוושינגטון די.סי. הנכס ממוקם 5 דקות הליכה מרחוב H Street הידוע וההומה, אשר נחשב לאחד הרחובות המבוקשים ביותר עבור מסחר ומגורים. כמו כן, הנכס נמצא […]

Responses