סנטימנט הצרכנים בארה”ב ירד במאי

הקריאה הסופית של מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירדה מחשש ששוק העבודה עלול להיחלש.

הסנטימנט ירד בכ-10% בחודש מאי, יציאה משלושה חודשים רצופים של שינוי קטן מאוד בדעות הצרכנים, על פי סקרי הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.

למרות שדעותיהם של הצרכנים לגבי הכספים האישיים שלהם השתנו מעט החודש, התחזית שלהם לתנאים עסקיים קצרי טווח ירדה במיוחד בחודש מאי, אמרה כלכלנית U-M, ג’ואן הסו, מנהלת סקרי הצרכנים.

“חוזק בהכנסות משקי הבית היה המקור העיקרי לתמיכה בהוצאות צרכניות חזקות בשנתיים האחרונות, כך שהריכוך בציפיות שוק העבודה מדאיג, ואם הוא יימשך – עשוי להוביל לנסיגה בנכונות הצרכנים להוציא, “אמרה הסו. יתרה מכך, הצרכנים מצפים שהריבית תישאר גבוהה בעתיד, מה שיקשה עוד יותר על צרכנים לבצע רכישות גדולות”.

הצרכנים הביעו דאגה מכך שהאינפלציה, האבטלה והריביות עשויות להתקדם בכיוון שלילי בשנה הקרובה. ובכל זאת, הסנטימנט נותר כמעט 20% מעל לפני שנה ו-40% מעל השפל ההיסטורי של כל הזמנים ביוני 2022, מה שמשקף את מידת השתפרות הדעות של הצרכנים עם האטה באינפלציה, אם כי הסנטימנט נותר כ-18% מתחת לממוצע ההיסטורי.

מתעוררות חששות ששיעורי האבטלה עלולים לעלות

הציפיות לגבי שוקי העבודה, שנותרו די חזקות במשך רוב השנה האחרונה למרות חדשות תכופות על פיטורים ושביתות, ירדו באופן ניכר החודש, לפי הסו. כ-38% מהצרכנים צופים כעת ששיעורי האבטלה יעלו בשנה הקרובה, לעומת כ-32% בחמשת החודשים הקודמים.

יתרה מזאת, הצרכנים מצפים שגידול ההכנסה שלהם בשנה הקרובה יאט גם כן. יחד, בשלב זה הצרכנים צופים ריכוך מתון בשוקי העבודה, והחודשים הקרובים יגלו אם ציפיות אלו בשוק העבודה ימשיכו להיחלש.

הצרכנים צופים התמדה בריבית גבוהה

הפד שמר על ריבית יציבה ברמה גבוהה מאז אוגוסט האחרון. חלקם של הצרכנים הצופים ירידה בריבית במהלך השנה הבאה הגיע ל-37% בינואר 2024 – הקריאה הגבוהה ביותר מאז 2008 – אך מאז ירדה ל-26% בלבד. זה מצביע על כך שהצרכנים מצפים שהריבית הגבוהה תימשך, ואכן, דאגות לגבי הריבית נראו לאורך כל הסקר.

בחודשים האחרונים, נתח גדל והולך של הצרכנים האשים את הריבית הגבוהה או האשראי ההדוק בתנאי קנייה גרועים של בתים ומכוניות. שיעורי הריבית היו פחות דאגה למוצרים בני קיימא; לעומת זאת, ההידרדרות החדה שנראתה בתנאי הקנייה של מוצרים בני קיימא נבעה בעיקר מהמחירים הגבוהים.

מדד סנטימנט הצרכנים

מדד סנטימנט הצרכנים ירד ל-69.1 בסקר של מאי 2024, ירידה מ-77.2 באפריל ומעל ל-59.0 של מאי שעבר. המדד הנוכחי ירד ל-69.6, ירידה מ-79.0 באפריל ומעל ל-65.1 של מאי האחרון. מדד הציפיות ירד ל-68.8, ירידה מ-76.0 באפריל ומעל ל-55.1 במאי האחרון.

לגבי הסקרים

סקרי הצרכנים הוא סקר פאנל מתחלף במכון למחקר חברתי של אוניברסיטת מישיגן. הוא מבוסס על מדגם מייצג ארצית שנותן לכל משק בית בארה”ב סבירות שווה להיבחר. הראיונות נערכים לאורך כל החודש בטלפון. השינוי החודשי המינימלי הנדרש למשמעות ברמה של 95% במדד הסנטימנט הוא 4.8 נקודות; עבור מדד השוטף והציפיות, המינימום הוא 6 נקודות.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses