תגדירו מה זאת השקעה?

#פוסט2

#יזםהשבוע מיכל קניג בן שלמה

תגדירו מה זאת השקעה?

🚰משאבים ונזילות? חובה, אחרת אין עם מה לעבוד!

🔬ידע? צריך, אבל אפשר להעזר במי שכבר צבר ידע פורמלי, ניסיון ומכיר את השוק היטב.

©️ להכיר סוגים של השקעות? צריך וחשוב, אבל גם כאן כדאי שיהיה ידע בסיסי וחשוב להתייעץ.

☑️ סיכוי מול סיכון? חשוב!

💝 לשלב בהשקעות גם רגשות? ביג NO!

השקעה כרוכה בהקצאת משאבים (כגון כסף, זמן או מאמץ) מתוך ציפייה להניב תשואה או רווח בעתיד.

אני, מיכל, אשת חינוך, מנהלת בית ספר לשעבר, זוכרים?

מרבית הנושאים שציינתי לעיל, לא היו ברשותי בראשית דרכי כמשקיעה נבונה. אספתי את כולם, יצרתי לי רשת בטחון והכי חשוב (שעבד לי) לא המתנתי יותר מדי זמן, ראיתי עסקה מעניינת, היא עשתה לי סדר עם המספרים, פגשתי את האנשים שאיתם אני עתידה לעבוד, ראיתי כי טוב (בעיניים שלהם – מאוד חשוב!) ואמרתי כן!

אז בואו נעשה סדר.

יש כל מני סוגי השקעות –

השקעות פיננסיות כמו: מניות, אג”ח, קרנות נאמנות וניירות ערך אחרים.

השקעות נדל”ן כמו: בעלות על נכסים, נכסים להשכרה, קרנות השקעות בנדל”ן.

השקעות עסקיות: הקמה או מימון של עסק, הון סיכון.

ובטח יש עוד.

למה צריך לשים לב?

מידת הסיכון והתשואה הצפויה – מי שבמטיח לכם תשואה – תברחו, אמנם אף אחד לא רוצה להפסיד, או לעצור את הגדילה של הכסף, כולם רוצים לממש את הפוטנציאל הכי גבוה של הכסף וחוששים לאובדן חלק מהמשאבים המושקעים או כולם. השקעות שונות נושאות רמות סיכון שונות.

יעדי השקעה – בחרתם כבר את יעדי ההשקעה, מה אתם רוצים שההשקעה תניב? חש כמה סוגי מטרות כמו: עליית הון: הגדלת סכום הקרן שהושקעה, יצירת הכנסה: הרווחת הכנסה קבועה, למשל מדיבידנדים או ריבית. שימור הון: הגנה על ההשקעה הראשונית מפני אובדן.

השקעות נדל״ן לרב מניבות עליית ערך והכנסה פאסיבית וזה יתרון עצום.

אופק השקעות – מהי מסגרת הזמן שבה צפויה להתקיים השקעה , זה יכול להיות לטווח קצר, בדר״כ פחות משנה. לטווח בינוני, שנה עד חמש שנים. לטווח ארוך – יותר מחמש שנים. השקעות נדל״ן הן בדרך כלל לטווח הארוך, מאפשרות שקט נפשי ויציבות למשקיע.

לפני שבוחרים אפיק השקעה, כדאי לבחון יעילות שוק. זו בעצם המידה שבה מחירי הנכסים משקפים את כל המידע הזמין. בשוק יעיל, קשה להשיג באופן עקבי תשואות גבוהות יותר מבלי לקחת יותר סיכונים. בהשקעות נדל״ן יש שקיפות מלאה, ניהול בכיר המקנה שקט למשקיע ויציבות השקעה לאורך שנים רבות.

סיכום

השקעה היא תהליך של הקצאת משאבים במטרה לייצר תשואה. היא כרוכה בסוגים שונים, שלכל אחד מהם פרופיל סיכון ותשואה משלו, ודורש תכנון ואסטרטגיה קפדניים כדי להתיישר עם יעדי המשקיע וסובלנות הסיכון. הבנת העקרונות של גיוון, דינמיקה בשוק והשפעות התנהגותיות חיונית להשקעה ובעיקר חשוב לבחור את השותפים המקצועיים הנכונים שאיתם אפשר לצאת לדרך (פרקטיקה וידע בשוק לוקחים תמיד!)

בהצלחה!

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses