ימי המכירה – Days On Market

ימי המכירה - Days On Market

ימי המכירה – Days On Market

 

התבקשתי לכתוב פוסט מורחב עם ערך אז הנה ?
ב MLS (למי שלא יודע זה מאגר הנתונים בארה”ב שמכיל בתוכו את כל האינפורמציה על הבתים שנמכרו, שעומדים למכירה, שהם תחת חוזה וכנ”ל לגבי שוק השכירות ) יש נתון חשוב שאנחנו מסתכלים עליו בכל פעם שאנחנו בוחנים עסקה. הוא נקרא DOM – Days On Market ובעברית צחה מספר הימים שהבית עומד או עמד למכירה.
הנתון הזה יכול לתת לנו זוית אחרת על מחיר השוק של הבית שלנו.
כשאנחנו בוחנים כדאיות עסקה ומסתכלים על הבתים שנמכרו באיזור לצורך השוואה בכדי להעריך את מחיר הבית שלנו , אנחנו מסתכלים על מספר חדרים , גודל הבית, מצב הבית וכו’. מה שהרבה אנשים שוכחים או לא יודעים לבדוק זה את ה DOM .
אם אנחנו מסתכלים על בית שנמכר במחיר מסויים , אבל הזמן שלקח לבית להימכר הוא ארוך מאוד יחסית לבתים אחרים באותו איזור, אז אנחנו יכולים להסיק שמחיר השוק של אותו בית הוא לא באמת אותו מחיר. יכולות להיות לזה מספר סיבות, זה יכול להיות קשור לנתוני סביבה של הנכס, זה יכול להיות קשור למצב הנכס, לעיצוב החדרים שלו ועוד . אבל שורה תחתונה הבית נמכר במחיר גבוה מהמחיר האמיתי שלו. שוב, הדגש הוא על מה ה DOM יחסית לממוצע האיזורי . זה יותר ישפיע עלינו בעסקאות של פליפ , אבל גם בעסקאות של רנטל תמיד טוב להבין איפה אנחנו עומדים עם הנכס.
יותר מזה , יהיו איזורים שאולי בכלל לא נרצה להיכנס אליהם כי אולי הממוצע של ה DOM באיזור גבוה לנו מידי ויקח לנו הרבה זמן למכור.
אז שיהיה לכם DOM טוב !

קישור לפוסט המקורי בפורום נדל”ן ארצות הברית בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום):
http://bit.ly/2Ngmnj3

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

 

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses

  1. זה לא תמיד אינדיקציה –
    משך אישור משכנתא ללקוח אמריקאי יכול לקחת 60 יום –
    אם נאמר 2 קונים שונים קבלו סירוב להלוואה –
    אז באופן היפוטתי הנכס עמד 120 יום בשוק –
    זה עדין לא אומר שהנכס לא איכותי / במחיר הנכון .

  2. הי ענת! איזה כיף שזכינו ממך בכזה פוסט נהדר! בהחלט נתון שחשוב להסתכל עליו – הרבה פעמים זה גם עוזר במשא ומתן. בבית שרק יצא לשוק, המוכר לרוב לא יסכים להתפשר על המחיר, אבל בבית שכבר יושב בשוק תקופה ארוכה, סביר להניח שיש בו יותר מקום למשא ומתן. חזק ואמץ! ?????