אבי קריינר – קארמה ונדל”ן – פוסט 5

סרטוני ערוץ היוטיוב


#יזםהשבוע אבי קריינר
#פוסט5 – קארמה ונדל”ן
החלטתי לשתף אתכם במשהו קצת שונה הפעם, שלא קשור במישרין לנדל”ן אבל הוא חלק בלתי נפרד מחיי שנים רבות ובתוך כך יש לו גם השפעה על עולם הנדל”ן שלי. בהמשך הפוסט אשתף בכמה תובנות הקשורות לעולם העסקי בכלל וכמובן לעולם הנדל”ן בפרט.
זוהי תפיסת עולם שמבוססת על חוכמת המזרח, ונותנת כלים ליצירת עתיד טוב ונכון יותר עבורינו.
עפ”י הבודהיזם הטיבטי, כל מה שאנחנו חווים בחיינו הוא השלכה של ה”קארמה” שלנו. למרבה ההפתעה, בניגוד לדעה הרווחת, הפירוש של קארמה אינו גורל או “מכתוב”. הפירוש המילולי של קארמה בשפת סנסקריט (השפה בהודו בתקופת הבודהא) הוא “פעולה”! מוזר, נכון? אז זהו שלא.
עפ”י תפיסת עולם זו, כל מה שאנחנו חווים בחיינו הוא תוצאה של הפעולות שלנו עצמנו בעבר ולא של הסביבה, של המשפחה, הבוס או הממשלה. כל התוצאות בחיינו הן תוצאה ישירה של פעולות שעשינו בעבר.
בכל ר��ע ורגע התודעה שלנו פועלת כמו מצלמת וידאו ה”מקליטה” כל מה שאנחנו מדברים, עושים או חושבים. כל אלה נקראים “זרעים קארמיים”, שדוגרים בתודעה ובזמן כלשהו בעתיד הם “ינבטו” ויופיעו כתוצאה כלשהי בחיינו.
העיקרון המרכזי הוא: כל מה שעשינו לאחרים חוזר אלינו, ולא סתם חוזר אלינו, אלא מוכפל ומועצם. אם כעסנו, יכעסו עלינו שוב ושוב, אם רימינו, מתישהוא ירמו אותנו, אם נתנו כסף, נקבל את הכסף מוכפל וכן הלאה וכן הלאה. כמובן שהתיאור המובא כאן הוא על קצה המזלג ונדרש לימוד מעמיק יותר כדי להבין את החוכמה וליישם אותה בחיים באמת, אבל זהו העיקרון.
עד כאן זה נשמע פשוט והגיוני – תן על מנת לקבל. אבל במקרים רבים קשה לדעת מה הזרעים הנכונים לזרוע כדי להשיג תוצאה מסויימת. לפעמים הפעולה הנדרשת נראית מנוגדת לכל היגיון בריא.
למשל, מה צריך לזרוע כדי להתקדם בעבודה או בעסק? המחשבה הראשונית תהיה להתבלט מעל אחרים, נכון? אז זהו שלא (לא שזה רע אבל זה לא בהכרח יביא לתוצאה הרצויה). אם לפי תורת הקארמה התוצאות שאני חווה תלויות במה שעשיתי לאחרים, אז כדי להתקדם בעבודה אני צריך לעזור לקולגות להתקדם, לפרגן להם ולהעצים אותם. אם אני רוצה להצליח בעסק, אני צריך לעזור לעסקים אחרים להצליח, ואפילו לפרגן למתחרים. בתודעת שפע יש מקום לכולם ומשאבים אינסופיים, וכשהמתחרים גדלים גם אתה גדל!
אם אתה רוצה שיפרגנו לך, פרגן לאחרים, בכמויות (זה אפילו לא עולה כסף). אם אתה רוצה לצבור הון כספי, תן תרומה באופן קבוע או עזור לאחרים לצבור הון כספי. אם אתה רוצה שידברו עליך דברים טובים, דבר דיבור מקרב (מילים טובות על אחרים) ולא מפלג (רכילות רעה על אדם אחר). זה אומר גם לא לדבר רעה על ראש ממשלה שאולי לא מחבבים, כן ????. גם זה פוגע בקארמה שלכם.
אז אם מישהו רימה אותנו או קבלן ברח לנו באמצע השיפוץ אז כן (תשבו חזק בכיסא), זו הבשלה של קארמה שלנו, זה בכלל לא קשור אליו. הוא מצידו לא איש טוב או איש רע. הוא אולי נקלע לקשיים כלשהם והעדיף את טובת משפחתו עלינו, או כל סיבה אחרת. ומעבר לזה, יש פה הזדמנות להבין שיש לי נטייה לייצר קארמה מסויימת ולחפש איפה אני קצת מרמה, איפה אני מבטיח ולא מקיים. יש כאן הזדמנות להתבונן בעצמי ול��רוע כמה זרעים חדשים טובים וחזקים כדי שבעתיד התוצאות יהיו כפי שאני רוצה! ברמות מודעות גבוהות יותר אתה גם יכול להרגיש חמלה כלפי זה ש”דפק” אותך (כי גם הוא אולי בקשיים, הוא גם לא ישן טוב בלילה) וזה מייצר עוד כמה זרעים טובים.
אם מצליחים להסתכל על הדברים כך, מפסיקים לכעוס על אחרים (ובטח על עצמנו) ומתקדמים קדימה. תחשבו כמה זה הגיוני. אם נכנסים לכעסים, יורדת לנו האנרגיה ואנחנו פחות פרודוקטיביים. אנחנו מפסיקים לישון טוב בלילה, ופחות עירניים ביום. תחשבו כמה כסף הפסדנו על בזבוז האנרגיה הזה. יכולנו לסגור עיסקה חדשה בזמן הזה!
לא מזמן נודע לי שעיסקה באנגליה, בה השקעתי בתחילת דרכי, קרסה. היזם פשט את הרגל והפסדתי סכום כסף גדול. אשתי שאלה אותי איך אני מרגיש ואמרתי לה שאני מצטער על ההשקעה, ולמדתי ממנה שיעור חשוב, אבל מבחינתי זה כסף שלא שייך לי עוד ואני לא משקיע אפילו דקה נוספת במחשבה על זה, או בכעס על מישהו, או בניסיון לתבוע אותו או להיות מוטרד מזה. פשוט ממשיך הלאה. אין לי זמן לבזבז. כל אלה זורעים קארמה שלילית עתידית ובנוסף יש ��סקאות שמחכות לי! ואכן, שבועיים אח”כ סגרנו שתי עסקאות מעולות! אחלה קארמה, הא? ????
אבל הפעולה הטובה והנכונה ביותר במקרה זה, מבחינת ניהול הקארמה וזריעת זרעים להצלחה עתידית בעיסקאות, היא למצוא מישהו שאוכל לעזור לו להצליח בעיסקה בעלת אופי דומה (נדל”ן). אם הבשילה לי קארמה של אי הצלחה בעיסקאות, ועפ”י תפיסת הקארמה מה שאני עושה לאחרים חוזר אלי, ה”אנטידוט” או התיקון יהיה לנקוט בפעולה שתקדם אחרים להצלחה.
טיפים נוספים לאנשי עסקים כמותכם לשיפור ההצלחה בעסקים – היו נדיבים עם אנשים שעוזרים לכם בתהליך, ודאו שכל עיסקאותיכם כדאיות לכל הצדדים, חישבו על דרכים יצירתיות לעבוד עם משקיעים משקיעים – למשל תרומת אחוז מסויים מהרווח לצדקה או לכל מטרה ראויה אחרת, הימנעו מדיבור מפלג (פתחו מודעות ובכל פעם שמישהו בקרבתכם מרכל החליפו את הנושא לדיבור טובות על האחר), התמידו בדיבור מקרב (קירוב לבבות, תשבוחות על אנשים בפני אחרים), פעלו ביושר מול רשויות (המס), ובכלל ביושר כלפי אחרים, תרמו בלב רחב באופן קבוע.
ולסיכום, דרך פשוטה ליצירת הרגל ל”זריעת” קארמה טובה בחיים ובעסקים:
1. במהלך היום החמיאו/פרגנו לפחות לאדם אחד (פנים מול פנים, בפייסבוק, בזום… ????)

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

X