“אנשים חכמים לא בזכות נסיונם, אלא בזכות נכונותם להתנסות” ג’ורג’ ברנארד שאו

#יזםהשבוע גל בנימיני #פוסט6
מסע…..
מה שעברתי בשבוע הזה הוא לא פחות ממסע עבורי.
פתאום, ברגע אחד, הבנתי מהו החוט המקשר בין כל הסיפורים. הסיפורים שהם אני, גל.
בהתחלה, חשבתי לעצמי ‘מה ילד בן 27 יכול ‘ללמד’ אנשים גדולים ממנו פי שניים בגיל’.
ככל שהעמקתי בדברים, הבנתי שהסיפורים שאני מביא והעומק של הדברים, בכלל לא קשורים לגיל.
זאת הסיבה שהתחברתי לאמירה שבכותרת.
מה שלמדתי מכל מה שכתבתי הוא שיש לי יכולות גם עסקיות וגם אנושיות. שאני יכול להיות מספיק גמיש ועירני ל’צירופי המקרים’ שמזדמנים/מזומנים לי. ‘צירופי מקרים’ שהם לא מזל – נהפוך הוא. הם פרי של מאמץ וגמישות מחשבתית שמאפשרים לי לזהות אותם ולקבל אותם בידיים פתוחות לרווחה.
מפרספקטיבה של סיפורים שונים אחד מהשני, אני מבין שעם הזמן סיגלתי לעצמי תכונות שמשרתות אותי באופן קבוע בחיים העסקיים והמקצועיים שלי, כאלו שסייעו לי להתמודד עם מגוון משברים ולצלוח אותם בלי לאבד את העשתונות.
אני משתדל להביט על הדברים ממגוון נקודות ולחבר אותן לתמונה אחת מלאה וברורה. וממעוף הציפור היכולת למדל את הסיטואציה ולקבל החלטות משתפרת משמעותית.
השבוע הזה הוא מתנה ענקית בשבילי כי לקחתי הזדמנות להסתכל אחורה על הדרך שלי בשנים האחרונות ולבחון אותה בעיניים ביקורתיות שמחפשות את הערך.
היה לי קשה מאוד לבחור את הנושאים והאירועים שהצגתי לכם במהלך השבוע מאחר ובחוויה שלי הרגשתי שעברתי כל-כך הרבה ותהיתי כיצדק אזקק את החוויות המאלפות ביותר לתוכן שכתבתי.
אז למען האמת, המודל שעל-פיו פעלתי במהלך השבוע הזה הוא לבחור אירועים פשוטים, כאלה שלכם יהיה קל להתחבר אליהם, כאלה שכנראה שכל משקיע או יזם סביר שיתקל בהם במהלך הדרך שלו אל עבר הפיסגה הנכספת.
בטבע שלי אני אדם מאוד סקרן ואוהב ללמוד, אז צרפתי לכם בתמונות חמישה ספרים שסייעו לי לאורך השנים ואני ממליץ לכם לקרוא אותם ולנסות ליישם את הרעיונות שלהם בחיים שלכם.
הספרים האלו, בחלקם מקצועיים ומלאי ערך שתוכלו ליישם במגוון תחומים ואילו אחרים הם כלליים יותר שסייעו לי לסגל לעצמי תכונות מסוימות.
מעבר לזה, אני מקווה שנתתי לכם ערך השבוע והצלחתי לעורר בכם רצון להתקדם, לעשות ולהיות הגירסה הטובה יותר של עצמכם. אם הנעתי אתכם לעשות משהו אחרת אשמח מאוד לשמוע את זה בתגובות ואם הייתם רוצים להפגש לקפה או לקפה וירטואלי אני זמין בערך 18/6 אז בטוח שנצליח למצוא מועד.
חשוב לסיים בתודה ענקית ל Avi Ben Mordechay שפנה אלי ונתן לי את ההזדמנות הזו ולמקימי ומנהלי הקבוצה. וכמובן לכל מי שטרח לקרוא, להגיב, לשלוח שאלות בפרטי וליזום פגישות.
מאחל לכולנו להמשיך לעשות טוב, לתת ערך ולעשות כסף.
שבת שלום!

Related Articles

Responses