מכירות בתים בהמתנה נופלות לראשונה מאז נובמבר

המספרים: חתימות חוזים על בתים בארה”ב ירדו לראשונה מאז נובמבר האחרון, כאשר הקונים התמודדו עם שוק קשה בחודש מרץ עקב חוסר היצע בתים.

מכירות הבתים הממתינים בארה”ב ירדו ב-5.2% במרץ, על פי המדד החודשי שפורסם ביום חמישי על ידי איגוד המתווכים הלאומי (NAR).

המכירות ירדו לראשונה מאז נובמבר 2022. באותה עת, הרוכשים נסוגו בצורה חדה מאחר ששיעורי המשכנתא עלו על 7%.

המכירות ירדו הרבה יותר ממה שציפתה וול סטריט במרץ. כלכלנים שנשאלו על ידי הוול סטריט ג’ורנל ציפו לעלייה של 0.5% במכירות הבתים הממתינים.

מכירת בתים בהמתנה משקפת עסקאות שבהן נחתם החוזה למכירת בית קיים, אך המכירה טרם נסגרה. כלכלנים רואים בו אינדיקטור לכיוון של מכירות בתים קיימים בחודשים הבאים.

פרטים מרכזיים: בהשוואה לשנה קודמת, העסקאות ירדו ב-23.2%.

על בסיס חודשי, רק דרום ארה”ב ראה עלייה של 0.2% במכירות בתים ממתינים.

ה-NAR אמר ששליש מכל רישומי הבתים ראו הצעות מרובות, ו-28% נמכרו מעל מחיר המחירון. מתווכים גם צופים ששיעור המשכנתא ל-30 שנה יירד השנה ל-6% ול-5.6% ב-2024.

התמונה הגדולה: הרוכשים, שכבר רגישים לריבית על המשכנתא, נפגעים עוד יותר מהבעיה המבנית הבסיסית של מלאי נמוך. חלקם פנו לבתים חדשים, והגדילו את המכירות עבור בונים. אבל בתים יקרים וריביות גבוהות על משכנתא ידחפו את מחירי הדירות לשנה, סבור ואנגארד, בשיעור של עד 5% משנה לשנה.

מה שאמרו המתווכים: “המחסור במלאי דיור הוא מגבלה מרכזית לעלייה במכירות”, אמר הכלכלן הראשי של NAR לורנס יון. “היצע דיור מוגבל פשוט לא עונה על הביקוש הלאומי”.

יון צופה שמכירות הבתים הקיימים ירדו על בסיס שנה-על-שנה ב-2023 ב-9.3% ל-4.56 מיליון.

לאחר מכן, הוסיף, המכירות יעלו להתאושש, ויעלו ב-15.4% ל-5.26 מיליון.

תגובת השוק: המניות בארה”ב עלו במסחר המוקדם ביום חמישי. התשואה על שטר האוצר ל-10 שנים עלתה מעל 3.5%.

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses