שלי נועם פוסט מבוא

#יזםהשבוע שלי נועם #פוסט1
הי לכולם, נעים להכיר ואיזה כיף להיות חלק מהקבוצה המדהימה הזו ולפתוח פה את שנת תשפ”ד כ”יזמ/ת השבוע”. מקווה שהספקתם להתאושש מארוחות החג 😊.
 
מודה שעצם זה שאני כותבת כאן זה אתגר גדול מאוד מבחינתי ולגמרי יציאה מאזור הנוחות ורוצה להודות ל- Avi Ben Mordechay ול- Lior Lustig על ההזמנה לקחת חלק בפרוייקט הזה, שלאחרונה נותן במה ליותר ויותר נשים יזמיות, דבר משמח ביותר כי עולם הנדל”ן מאז ומתמיד היה גברי יותר במהותו וכיף לראות את השינוי שחל בו.
 
אז אני שלי, גרה בגבעתיים, נשואה ואמא לשתי בנות מתבגרות (שזה נושא לפוסט בפני עצמו 😉) ולשני חתולים הורסים.
 
אין דבר שאני יותר אוהבת מללמוד וככה מצאתי את עצמי לאורך השנים עם הרבה טייטלים ועיסוקים ובין היתר – עורכת דין (תואר ראשון ושני במשפטים), מגשרת, מעצבת פנים, מתווכת, יזמת נדל”ן ומלוות משקיעים בארה”ב ובישראל.
 
הדרך שלי בעולם הנדל”ן החלה למעשה לפני כ- 15 שנה, כשאני ובעלי התחתנו ומלבד מתנת חתונה לא גדולה שקיבלנו מההורים וחסכון של כמה עשרות אלפי ש”ח, לא היו לנו כל משאבים.
גם עם משכנתא מקסימלית הבנו שלא תהיה לנו אפשרות לקנות דירת מגורים במיקום שאנחנו רוצים לגור בו והחלטנו להשקיע את מעט הכסף שהיה לנו פלוס משכנתא סבירה שניתן לעמוד בה, בדירה להשקעה במיקום מעולה שנקנתה במחיר שהיום ניתן רק לחלום עליו.
שיפצנו את הדירה, השכרנו אותה וכעבור מספר שנים הערך שלה יותר מהכפיל את עצמו והעמיד אותנו בנקודת פתיחה טובה משמעותית.
עם כספי המכירה קנינו שוב דירה עם המון פוטנציאל ובמיקום מעולה אבל דירה שהצריכה הרבה עבודה, מה שאפשר את קנייתה במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק, ובשיפוץ מן היסוד הפכנו את הברווזון המכוער לברבור יפהפה. גם הדירה הזו הכפילה את שוויה תוך מספר שנים.
 
כך התקדמנו צעד צעד עם ההבנה שרכישת בית במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק במיקום מנצח עם פוטנציאל השבחה יכולה להוביל להכפלת ההון שלנו תוך מספר שנים, שמדובר בהשקעה שלא יכולה “להימחק” כמו השקעה בשוק ההון לדוגמא, ושגם אם בתקופה כלשהי יש ירידה במחירי הדיור, כפי שהתחלנו להרגיש מעט בתקופה האחרונה, בטווח הארוך הערך של הנכסים יעלה כמעט בוודאות בעשרות (ואולי אף במאות) אחוזים.
 
מאחר שישנם היבטים שונים (בעיקר מיסוי), שבגינם מורכב להחזיק יותר מדירה אחת בישראל, התחלנו לבחון שווקים פוטנציאליים נוספים מלבד ישראל וכך גם התחלתי את דרכי כמשקיעת נדל”ן בארה”ב ולאחרונה גם ביוון, ועם הביקוש שהתעורר גם כמלוות משקיעים.
 
מלבד זאת אני גם שותפה במשרד תיווך משפחתי בישראל, מסייעת לאנשים למכור, לרכוש, לשפץ ולהשכיר דירות למגורים או להשקעה ועל אף השוק המאתגר בתקופה האחרונה, יש לא מעט עסקאות טובות גם בישראל.
 
חשבתי רבות מה אני יכולה לתרום לחברי הקבוצה, שחלקם הגדול עם נסיון רב יותר משלי בנדל”ן בארה”ב ובכלל, ונראה שכתבו פה כבר כמעט על כל נושא שהוא.
 
אז בשבוע הקרוב אשתף אתכם על הדרך שלי בעולם הנדל”ן בארה”ב ובישראל, על החשיבות במציאת השותף הנכון לדרך (איזה כיף לי שמצאתי שותפה מדהימה – Efrat Erdepel Kornick), על חשיבותם של הסכמים וביטוחים, על עסקאות טובות ועסקאות פחות טובות, על היתרונות בניהול עצמי ועל ההבנה שבניגוד למה שמוצג ברשתות החברתיות בהן תמיד הכל ורוד ומנצנץ, יש לא מעט אתגרים כשעושים נדל”ן מרחוק.
אבל הכל פתיר ועל הכל ניתן להתגבר באמצעות הצוות הנכון, התמדה, סבלנות וזמן (טוב נו, ולפעמים גם קצת כסף..).
 
אז יאללה שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה מלאה בעסקאות מניבות. בואו נתחיל 
Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses