העיר הטובה ביותר בפלורידה בשביל להימנע מהצפות?

Climate Alpha משתמש בבינה מלאכותית כדי לזהות ערים אלו פלורידה. ערים עם הכי פחות סיכון מהצפות. מבחינת הסיכון הכולל לסערות, אוקלה נמצאת במקום השלישי אחרי לייק סיטי וטלהסי.

המינהל הלאומי לאוקיאנוס והאטמוספירה מדווח כי 40% ממסופות הוריקן בארה”ב מתרחשות בפלורידה – משמעותית יותר מכל מדינה אחרת. אבל באזורי מטרו מסוימים – כולם בפנים הארץ ולא על החוף – יש פחות סיכון לקונים הנזהרים מהסערות המזדמנות.

כתוצאה מכך, אוקלה, 63,000 תושבים, הפכה ליעד חדש עבור תושבי פלורידה העוברים פנימה. עם שיעורי גשם גבוהים יותר מהסופות העתידיות הצפויות ורוחות שיא חזקות יותר, מומחי אקלים אומרים כי קהילות החוף חוות רמות גבוהות יותר של אובדן והפרעה. זה הופך את אוקלה לבחירה ברורה יותר.

לפי Climate Alpha, המשתמשת בבינה מלאכותית כדי לבנות מודלים של חיזוי המבוססים על נתוני סוכנות הפדרלית לניהול חירום ומידע אחר, לא כל הערים בפלורידה עומדות בפני סיכונים גבוהים. הם מצאו שלאוקלה, למשל, יש את הסיכון הנמוך ביותר להצפות. בכל הנוגע לכל נזקי הסופה האפשריים – כולל שילוב של רוחות חזקות, בצורת והצפות בפנים הארץ – אוקלה מגיעה למקום השלישי אחרי לייק סיטי וטלהאסי.

אוקלה נפגעה מסופות הוריקן, כמו אירמה ואידליה, שכן לאף עיר בפלורידה אין חסינות מוחלטת, אך הנזקים לא היו משמעותיים כמו באזורים אחרים, רבים קרובים יותר לחוף.

על פי נתוני המכון למידע על ביטוח, הפרמיות הממוצעות גדלו פי שלושה בחמש השנים האחרונות, אך הבטיחות בפנים הארץ יכולה להתבטא גם בתעריפים נמוכים יותר של ביטוח רכוש.

באוקלה, הפרמיות היו בממוצע 1,894 דולר בשנה החל מחודש מרץ 2023, על פי תקנת משרד הביטוח בפלורידה – הרבה פחות מ-5,665 דולר במחוז מיאמי דייד, 5,710 דולר במחוז פאלם ביץ’, 5,519 דולר במחוז ברוורד (פורט לודרדייל), ו-7,584 דולר במחוז מונרו. (פלורידה קיז).

עם זאת, ככל שיותר אנשים עברו לאוקלה, מחירי הנדל”ן עלו. ברדפין מדווחים על עלייה של 18% במחיר החציוני של בית יוקרה עד כה בשנת 2023.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses