מומחים דנים בתפקיד של AI בנדל”ן

ככל שהבינה המלאכותית והטכנולוגיה מתפתחות, בינה מלאכותית יכולה לשנות כמה משימות שמקצועני הנדל”ן עושים, כמו אוטומציה של שיווק או ביצוע תצוגה ביתית ליעילה יותר.

מומחים התאספו כדי לדון בצומת הנדל”ן וההתקדמות הטכנולוגית העדכנית ביותר במהלך NAR NXT, The Realtor® Experience. האירוע כלל שני מפגשים בולטים שהדגישו את התפקיד המתפתח של הטכנולוגיה והבינה המלאכותית (AI) בנוף הנדל”ן.

ביום רביעי, פורום העסקים והטכנולוגיה המתעוררים הציג ארבע חברות המשתמשות באוטומציה ובינה מלאכותית כדי לעזור לעצב מחדש את השיווק והתפעול של נדל”ן.

מייקל גלזר, מנכ”ל Back At You, הדגיש את החשיבות של אוטומציה של שיווק נדל”ן כדי לחסוך זמן וכסף. הוא הסביר כיצד החברה שלו הוציאה לאחרונה סטודיו לעיצוב חדש שיכול להתחבר ל-MLS ולברוקרים של סוכן כדי למשוך אוטומטית מידע רלוונטי עבור בטחונות שיווקיים.

“כל מה שאתה צריך לעשות זה להקליק, וזה יוצר את כל העיצוב”, אמר גלזר.

אנדרו סימס, סגן נשיא להכנסות ב-SentriLock, הדגיש את רווחי היעילות שהחברה שלו מביאה לתצוגות נכסים. שירות ההצגה של SentriLock כולל עוזר התומך בינה מלאכותית שיכול להשתלב עם מפות Google כדי לספק לסוכנים התראות תעבורה בזמן אמת על סמך לוחות הזמנים שלהם. זה גם יכול לשלוח התראות על שינויים בסטטוס MLS על פגישות ולערבב מחדש לוח שנה לפי הצורך.

“אני אוהב למידת מכונה כשהיא מבצעת אוטומציה של משהו, ואני לא צריך לחשוב על זה”, אמר סימס. “כשאנחנו עוברים לעתיד הנדל”ן, סוכנים יצטרכו להראות ללא הרף את הערך שהם מביאים לעסקה. הכל יהיה תלוי באיזו יעילות אתה יכול לשרת את הלקוח שלך.”

סוזי ג’וליוס, סגנית נשיא בכירה למוצר והנדסה ב-Realtor.com®, התמקדה באופן שבו החברה שלה משתמשת בבינה מלאכותית כדי לשפר את חווית קניית הבית ולעזור לסוכנים לאתר את המאפיינים הרלוונטיים ביותר עבור הלקוחות שלהם. היא שיתפה כיצד הכלי Dream Home של Realtor.com מאפשר לצרכנים פשוט לתאר את סגנון בית החלומות שלהם כדי לראות עיבוד שנוצר על ידי AI של הבית ולקבל רשימה של נכסים בפועל בשוק המתאימים לתיאור זה.

“אני מקווה שתאמץ את הבינה המלאכותית כבעלת ברית, לא רק עבורך, אלא עבור התעשייה”, אמרה. “אמץ את זה כי העתיד הוא בלתי נמנע.”

ג’וזף וויבי, מנהל תפעול ראשי וראש תחום מוצר ב- Productive.ai, הדהד את הסנטימנט הזה, והוא השתמש בשיחת טלפון מדומה כדי להראות כיצד החברה שלו משתמשת בבינה מלאכותית כדי לעזור לסוכנים לשפר את יכולתם לבנות מערכות יחסים. Productive.ai שואב מידע בזמן אמת משיחות טלפון ומספק הערות אוטומטיות, סיכומים, משימות, אירועים ורישום CRM.

“אוטומציה של AI זה נהדר – זה הולך להיות הסטנדרט עבור כולנו. אם לא תעשה את זה, אתה הולך להישאר מאחור, “אמר וויבי. “אבל בניית מערכות יחסים עדיין חשובה. מה מבדיל אותך כמתווך®? זו היכולת שלך לבנות ולתחזק מערכות יחסים”.

במפגש מלא תובנות נוסף ביום רביעי, “ChatGPT בא לקחת את העבודה שלך(וזה דבר טוב)”, כריסטופר לינסל מ-Elm Street Technology כבש את הקהל עם צלילה עמוקה לאופן שבו AI, במיוחד ChatGPT, הופך לכלי חיוני למציאות. אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן.

לינסל התעמק ביחסים הניואנסים בין תפקידו של סוכן נדל”ן למטרה שלו, והדגיש את התפקיד של AI בדינמיקה הזו. הוא הסביר את הגבול הברור בין המשימות שמגדירות את תפקידו של סוכן – כמו יצירת לידים, מיתוג ושיווק במדיה חברתית – לבין המטרה העמוקה יותר מאחורי עבודתם, כגון שירות לקהילה, יצירת גישה גדולה יותר לדיור והגנה על הסביבה באמצעות אחריות התפתחות.

הוא הדגיש כי בעוד שבינה מלאכותית תהפוך משימות רבות שמבצעות באופן מסורתי סוכנים, היא לא יכולה להחליף את מטרת הליבה והמגע האישי שהם מביאים.

“המטרה היא למה אנחנו עושים את זה”, אמר. “אם הערך שלך כסוכן נדל”ן מבוסס על העובדה שאתה יכול לבצע משימות, אתה בבעיה. מצד שני, אם הערך שלך עבור הקונים והמוכרים שלך מבוסס על הסיבה, כלי בינה מלאכותית יעניקו לעסק שלך את המהירות והזריזות שהוא צריך להתמקד רק במה שחשוב.”

הוא הזהיר ש-ChatGPT וכלים טכנולוגיים חדשים אחרים מוכנים לשנות את נוף המשימות השגרתיות בתחום הנדל”ן. “AI בא לקחת את העבודה שלך – המשימות, אבל לא בא לקחת את המטרה שלך.”

לינסל סיים את הפגישה שלו בהצהרה רבת עוצמה, הוא הדגיש את הדחיפות של אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן לשלב בינה מלאכותית במודלים העסקיים שלהם, לא רק כדי להישאר תחרותיים, אלא כדי להגדיר מחדש את תפקידם בשוק מונע בינה מלאכותית. “AI לא הולך לקחת את העבודה שלך בתור מתווך, אבל מישהו שמשתמש בבינה מלאכותית כנראה יעשה זאת.”

Related News Real Estate Entrepreneurs

חברות נדל”ן נבחרות

 

Responses