שווקי הנדל”ן בטקסס טריאנגל הטובים ביותר בארה”ב לקראת 2024

נדל”ן במשולש טקסס הוא מגנטי, על פי מכון קרקע עירוני.

לאוסטין יש את שוק הנדל”ן החמישי בטובו במדינה לקראת 2024, כך דיווח ה-Austin Business Journal, תוך שהוא מצטט את מחקר המגמות המתעוררות בנדל”ן של ULI, שאסף נתונים ותובנות מיותר מ-2,000 מומחים בתעשייה כדי לנתח שינויים בשוק ולבצע תחזיות לשנה הקרובה.

הדירוג של אוסטין, ירד מהמקום השלישי בשנה שעברה, משקף את מעמדה של העיר כ”עיר מגנט”, המושכת אליה אנשים וחברות כאחד. במהלך השנים האחרונות, אוסטין רואה השקעות משמעותיות מתאגידים גדולים, כמו טסלה וסמסונג, אשר משכו עסקים משמעותיים לאזור.

המגזר התעשייתי של העיר משגשג, עם 17 מיליון רגל מרובע של שטחי תעשייה בבנייה ברבעון השלישי של 2023. למרות שזו ירידה של 19% משנה לשנה, עדיין יש מלאי עצום של 124 מיליון רגל מרובע של מלאי תעשייתי ברחבי המטרופולין .

אוכלוסיית אוסטין עלתה מ-790,390 בשנת 2010 ל-974,447 מוערך ביולי 2022, על פי הלשכה האמריקאית למפקד האוכלוסין. גם פרברים כמו ג’ורג’טאון, לינדר וליברטי היל חוו צמיחה נפיצה, שתרמה לשוק התעשייתי של המטרו.

מגזר המשרדים של אוסטין, כמו בערים רבות, עדיין נאבק בעולם שלאחר מגפה. מגמות עבודה מרחוק, ריביות גבוהות וסביבת הלוואות קשוחה הובילו למספר שיא של משרות פנויות במשרדים, כאשר אזור מרכז העיר הוא מוקד האתגרים הללו. כמה מגדלי משרדים שנבנו לאחרונה במרכז העיר אוסטין ריקים לחלוטין. 

בעוד שרמות התפוסה של המשרדים במרכז העיר לא יחזרו לגבהים שלפני המגפה, התנועה ברגל והפעילות הכוללת נמצאים במגמת עלייה. הביקורים במרכז העיר באוסטין עומדים כעת על 73 אחוזים מרמות 2019 שלהם, בהשוואה לממוצע ארצי של 74 אחוזים, כך דיווח הרשת, תוך ציטוט נתונים מבית הספר לערים של אוניברסיטת טורונטו ומהמכון למחקרים ממשלתיים באוניברסיטת ברקלי.

לשווקים מרכזיים אחרים בטקסס יש גם תחזית מזהירה לשנת 2024. דאלאס-פורט וורת’ דורגה במקום השלישי ברשימת ה-ULI, בעוד שסן אנטוניו ויוסטון מדורגות במקום השמיני וה-11, בהתאמה. כמו אוסטין, כל הערים הללו כונו “מגנטים”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses