תחזית: ערים בפלורידה יראו ירידה במחירי הבתים

למחירי הבתים במספר אזורי מטרו בפלורידה יש את הסיכוי הגבוה ביותר לרדת, בעוד שהמחירים בחלקים אחרים של ארה”ב יעלו עד נובמבר 2024, לפי CoreLogic.

ריביות המשכנתא ירדו  המשיא בשנה שעברה, אך ייתכן שבעלי בתים ב-20 ערים בארה”ב ירצו להיעזר במחירי בתים גבוהים יותר, כך מצא מחקר חדש.

חברת נתוני הנדל”ן והניתוח CoreLogic צופה שמחירי הבתים יעלו ב-2.5% ברחבי הארץ עד נובמבר 2024. עבור בעלי בתים בערים מסוימות, כמו רדינג, קליפורניה ופיירבנקס, אלסקה, מספר זה צפוי להיות יותר מכפול.

למרות ריבית המשכנתא הגוברת, ולצערם של רוכשים ראשונים רבים, התחרות ומחירי הדיור נשארו גבוהים בעקשנות, לדברי הכלכלנית הראשית של CoreLogic, ד”ר סלמה הפ.

“החוזק המתמשך הזה נותר יוצא דופן על רקע המשבר בעלות הסבירות של המדינה, אבל מדבר על הביקוש העצור שמעלה את מחירי הבתים”, אמרה הפ במחקר. “שווקים שבהם המחסור הממושך במלאי הוחמר בשל היעדר בתים חדשים למכירה רשמו עליות מחירים בולטות במהלך 2023”.

כשמדובר בשווקים שנראים ערוכים לירידת מחירים, פלורידה שולטת בחמישייה הראשונה.

נתוני CoreLogic מראים שלאזורי המטרו הבאים יש את הסבירות הגבוהה ביותר להורדת מחירי הבתים: פאלם ביי-מלבורן-טיטוסוויל, פלורידה; ווסט פאלם ביץ’-בוקה רטון-דלריי ביץ’, פלורידה; טמפה-סנט. פטרבורג-קלירווטר, פלורידה; דלטונה ביץ’-דייטונה-אורמונד ביץ’, פלורידה; ואטלנטה-סנדי ספרינגס-רוזוול, ג’ורג’יה.

תחזיות החברה מבוססות על נתוני מדד הנדל”ן המשלבים מחיר, זמן בין מכירה, סוג נכס, סוג הלוואה ומכירות במצוקה. 

בכל הנוגע לתחזית עבור רוכשי בתים, ההיצע נותר המכשול הגדול ביותר לבית זול יותר כאשר שיעורי המשכנתא יורדים.

“רק עלייה דרמטית בהיצע תבלום את ייסוף המחירים”, אמר הכלכלן הראשי של איגוד המתווכים הלאומי לורנס יון.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses