‘דור ה-Y המילניאלס’

#יזםהשבוע טל בוימן #פוסט4
היי חברים.
‘אז איפה ובאיזה סוג נכסים כדאי להשקיע היום בארה”ב?’
כדי לענות על השאלה הזאת, אתם חייבים להכיר את ‘דור ה-Y’, ‘המילניאלס’. מדובר בדור מאוד מעניין ומיוחד. זה דור שאוהב ליסינג, אוהב לגור בשכירות, מניע את הביקושים לנדל”ן ומהווה כוח מרכזי בארה”ב – וגם בישראל, והגיע הזמן שנכיר אותם קצת יותר טוב.
בארה”ב הם מונים כ-72 מיליון איש והם הדור הכי גדול מבחינת גודל אוכלוסיה – יותר מדור הבייבי בום וה-X. ואם כמוני, גם אתם בגילאי 26 עד 41 אז אתם ‘אול אין’ חזק בפנים, והקלף שיש לכם ביד הוא השתייכות לשכבת גיל שבארצות הברית, סובלת ממחסור של כחצי מיליון נכסים כל שנה.
למה זה קורה?
בגלל שבכל שנה 1.4 מיליון צעירים אמריקאים מגיעים לגיל 33, וזה הגיל החציוני שבו האמריקאי הממוצע רוכש נכס. וכשהיצע הדירות למסירה עומד על כמיליון בשנה, נוצר מחסור של 500,000 דירות כל שנה.
אבל… זו לא הסיבה שבגללה התכנסנו כאן היום. ממש לא.
הסיבה האמיתית שבגללה אנחנו כאן, היא שאנחנו רוצים להכיר את ה’מילניאלס’ ולדעת ‘איפה הם אוהבים לגור ובאיזה סוג נכסים?’ כי כשנדע את זה, אז נדע גם איפה לבצע את ההשקעות שלנו. ובואו נזכור שאנחנו בתקופת מיתון ואין לנו שום עניין בהרפתקאות מיותרות.
אז איפה ה’מילניאלס’ אוהבים לגור?
למעשה, אחד הדברים שמעניין אותם זה לצאת ממרכזי הערים הגדולות לפרברים שלהן. בגרסה העברית הייתי קורא לזה לצאת מתל אביב לגבעתיים או לרמת גן, ובגרסה האמריקאית שלי, מדובר על עזיבת מנהטן לטובת מגורים בניו ג’רזי השכנה.
ולמה ה’מילניאלס’ רוצים להגר לפרברים?

א. בגלל יוקר המחיה. הם רוצים לשלם פחות על דיור ומחיה, וליהנות מאיכות חיים טובה יותר.
זו לדוגמה הסיבה שהם עוזבים היום את מנהטן ועוברים לגור בניו ג’רסי. הם חותכים 40% בשכר הדירה וגרים במרחק חצי שעת נסיעה.
ב. טכנולוגיה ומעבר לעבודה מרחוק. זו מגמה שהתחילה לפני הקורונה והתעצמה כתוצאה מהתפרצות המגיפה, והיום כולם מדברים על עבודה היברידית – 3 ימים בבית ויומיים במשרד. ונוח להם יותר לעבוד מהבית, במקום להיכנס להמולת העיר הסואנת.
ג. רצון לגור באיכות חיים הרבה יותר טובה. תסכימו איתי שאין סיבה לגור ב’קופסת עכברים’ צפופה ויקרה, אם אפשר לגור במרחק של חצי שעת נסיעה וליהנות מאיכות חיים ליד פארקים, ליד מתקנים ותחת אור השמש.
‘ואיך בדיוק בני דור ה-Y מזיזים את הביקושים?’
הם לא קונים בית, הם נשארים לגור בשכירות ואין להם שום בעיה עם זה! אם נשווה אותם לדורות הקודמים, נגלה ש 51% מה’בייבי-בומרס’ היו בעלי דירה בגיל 30, לעומת 48% בני דור ה-X ורק 42% מבני דור ה-Y עשו את הצעד.
זה דור שדוחף למגורים בשכירות ומעלה את הביקושים לשכירות – ואת הדבר הזה אנחנו חייבים להבין, בטח אם אנחנו קוראים לעצמנו יזמי נדל”ן.
ואם יש 3 דברים שהייתי רוצה שתקחו מהפוסט אז הם אלה:
א. חפשו את המדינות והערים שדור ה-Y מהגר אליהם
ב. תבינו מה חשוב להם בערים האלו (לדוגמא קירבה לרכבת כדי להגיע למנהטן)
ג. תספקו להם את סוג הנכסים שהם מחפשים
מה סוג הנכסים שהם מחפשים ואיפה כדאי לנו להשקיע?
על מידת ההשפעה והקשר שיש בין ה’מילניאלס’ לבחירה בין ‘סינגל פמילי’ ל’מולטי פמילי’ אני אכתוב בפוסט שיתפרסם כאן מחר. ועד שזה יקרה, אני אשמח אם תכתבו לי מה התחדד לכם בעקבות ההיכרות עם ה’מילניאלס’.
אני קורא הכל, מגיב ונתראה בפוסט הבא.
טל.

Related Articles

Responses